Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Mislim da je mozda vreme da se izmeni naslov topika... nista nije "sasvim novo i drugacije".
mda... <_< I know there are readers out there who must believe that there is actually a secret, underground State Department, possibly concealed somewhere in the Department of Agriculture, that is actually going around the world and doing what is best for America and its people. Alas, it is not true and what we are seeing is what we are getting....It would all amount to much ado about nothing except that the consequences are deadly serious with American soldiers and local folks dying in their thousands because the Clintons, Obamas, and Bushes find it hard to admit that they have made a mistake. Whether Obama or Palin is elected in 2012 almost seems irrelevant. Six more years of this and we will be finished as a nation, bankrupt and despised everywhere, our only legacy a network of seven hundred-plus military bases falling into ruin worldwide, meant to give us peace and prosperity but delivering on neither.http://original.antiwar.com/giraldi/2011/01/19/serving-up-palestine-one-slice-at-a-time/
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

DiCk Cheney:I think he's -- in terms of a lot of the terrorism policies -- the early talk, for example, about prosecuting people in the CIA who've been carrying out our policies -- all of that's fallen by the wayside. I think he's learned that what we did was far more appropriate than he ever gave us credit for while he was a candidate. So I think he's learned from experience. :wub:http://www.nbcuniversal.presscentre.com/content/detail.aspx?ReleaseID=3285&NewsAreaId=2

Link to comment
A na antiwar se liberalno poserem, možete to nazvat disgust by association. Dežurni proroci pada Imperije. biggrin.gif
Nemoj tako, pola tekstova je za guz papir, druga polovina (ne nuzno 50%) da se ukorici. A kako ispada, proroci pada imperije (dezurni ili sporadicni) imaju dobre sanse da budu u pravu. ;)EDIT. Tek sam sad video sta si linkovao, pa da podelimo :puke: ...mada doticnog prakticno nisam otvorio od izvesnog 12. marta 2003.) Edited by Indy
Link to comment

Odlican video. Mislim da to nije trend samo u Americi, vec vise globalni fenomen. Stepen kurcobolje kod ljudi za ratove "negde tamo" je zapanjujuci. Nikad vise informacija a nikad manje akcija.Prigodan postizborni poster:obama-NOPE.gif

Link to comment

Dobar je video, samo mi je čudno par teza u njemu. Kritikuje se što u antiratnom pokretu uglavnom učestvuju levičari sa svojim idejama i libertarijanci sa svojim, a fali "ljudi iz sredine". Pa to je valjda potpuno logično, da će najviše da učestvuju oni koji su najviše i zainteresovani iz nekog razloga. Dalje, ne vidim kako će to konformizmom obuzeti i prečim poslovima zauzeti pripadnici srednje klase sada da marširaju i protestvuju protiv ratova za koje im se svakodnevno upumpava u mozak da su dugoročno benefitni, da šire freedom & democracy, a konačno apsolutno ne postoji medij koji ne podržava "we absolutely support our troops" doktrinu. Na kraju, dosta toga je splasnulo sa izborom Obmane™, zato što su upravo ti ljudi iz sredine rekli "e dobro, sad smo izabrali našeg i to je to, uradili smo što je do nas", i otišli da se posvete svojim porodicama, naročito usled ekonomske krize.

Edited by Filipenko
Link to comment
Dobar je video, samo mi je čudno par teza u njemu. Kritikuje se što u antiratnom pokretu uglavnom učestvuju levičari sa svojim idejama i libertarijanci sa svojim, a fali "ljudi iz sredine". Pa to je valjda potpuno logično, da će najviše da učestvuju oni koji su najviše i zainteresovani iz nekog razloga. Dalje, ne vidim kako će to konformizmom obuzeti i prečim poslovima zauzeti pripadnici srednje klase sada da marširaju i protestvuju protiv ratova za koje im se svakodnevno upumpava u mozak da su dugoročno benefitni, da šire freedom & democracy, a konačno apsolutno ne postoji medij koji ne podržava "we absolutely support our troops" doktrinu. Na kraju, dosta toga je splasnulo sa izborom Obmane™, zato što su upravo ti ljudi iz sredine rekli "e dobro, sad smo izabrali našeg i to je to, uradili smo što je do nas", i otišli da se posvete svojim porodicama, naročito usled ekonomske krize.
Sve je to tacno, tacno je i ono sto je Mostly harmless napisao, jednostavno, prioriteti su se promenili. Globalna ekonomska kriza, u kombinaciji sa vremenskom distancom od pocetka ratova i izborom Obame, su prouzrokovali akutnu qrcobolju za 2 nelegalna rata u kojima se, osim ljudskih zivota, gube i pare. Meni je video interesantno iz socijalno/politicke perspektive. Antiwar movement legalizacija droga, gay brakovi, pa cak i 'end the fed' cause su 'udruzili' extremnu levicu (fanove Castra i Chaveza) i extremnu desnicu (fanove Ayn Rand, Rona Paula, Goldwatera i Friedmana). Veoma zanimljiv fenomen, jos kad se uzme u obzir da je vecina ljudi kojima su gorenavedene stvari bitne, mladji od 40 godina, dolazi se do zakljucka da ce uskoro ove ili slicne stvari postati mainstream issues u svakoj kampanji, sto je u svakom slucaju dobro.
Link to comment

Lepo je slušati Bila Mejera kako podržava formiranje i slanje terorističkih grupa u Iran, sajber terorizam protiv Irana i ubijanje iranskih nuklearnih naučnika kako bi se izbegli troškovi klasičnog ratovanja :puke:

Link to comment

Smesan mi je onaj anti-war levicar sto pominje Venecuelu a Cavez upravo u poslednjih nekoliko nedelja sistematski uvodi diktaturu i politicko nasilje. Za mene su jedino libertarijanci bili i ostali principijelni po tom pitanju.

Link to comment
Smesan mi je onaj anti-war levicar sto pominje Venecuelu a Cavez upravo u poslednjih nekoliko nedelja sistematski uvodi diktaturu i politicko nasilje. Za mene su jedino libertarijanci bili i ostali principijelni po tom pitanju.
Okupacija Afganistana i Iraka od strane Venecuele je neprihvatljiva. Cavez je vaistinu najveci problem u ovoj dolini suza.
Link to comment
×
×
  • Create New...