Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Мали Мали
По занимању- техничар?
i da, Maga je verovatno Vračević, kako Joshua reče
Да, Микијев Алманах обилује ликовима који се зову у складу са својим особинама! Тако би се и људи код којих је nomen omen, односно пате од "синдрома Микијевог Алманаха", скраћено могли назвати Алманаховцима, за потребе прикупљања и систематизације таквих случајева. Edited by LaRicca
Link to comment

Srbija Simonović. Znao sam da će da bude aliteracija!

Jednostavno, to je naša odluka i želja. Ceo život nam je borba za Srbiju. Bitno nam je da se kum složio sa tim.
Naravnobrečovo. Kum nije dugme.
Kad sam ostala u drugom stanju, razmišljali smo da dete dobije ime po našoj krsnoj slavi Sveti Nikola. Da smo dobili dečaka, kao što smo očekivali, zvao bi se Miloš Srbin Simonović.
Pa čekaj, zar nisi rekla da bi se zvao Sveti Nikola? :blink:
Voleli bismo da dobijemo i sina, ali ne znam šta će biti ako dobijemo još jednu ćerkicu.
Srpska? Srbija i Srpska Simonović. Ako dobiju i treću malu nedužnu nesrećnicu, zvaće se Krajina Simonović.
Sigurno će sva imena naše dece biti vezana za veru i Srbiju jer smatramo da je bezveze davati beznačajna imena.
Pahomije Simonović, Ikonostas Simonović, Hilandar Simonović, Slavski Kolač Simonović, Sveta Vodica Simonović, Krsna Simonović, Studenica Simonović.
Zasad nema nikakav nadimak, osim toga da joj tepamo sa 'moja mila Srbija", priča ponosno mama Ana Simonović.
Čekaj da pođe u školu.
Kad može Jelena Karleuša svoju ćerkicu da nazove Atina, možemo i mi našu ovako", dodaje mama Ana.
:lol: ...Dakle stvarno... koliko slučaj začeća može da ti osakati ceo život. Edited by crveni autobus
Link to comment
Čekaj da pođe u školu.
Не треба. Довољно је да напуни пелене, па ето политичког проблема. Или... како детету да кажеш да нема излазака увече док не поправи кеца из историје, ако ће сутра у новинама да осване "Србији заведен полицијски час"? Цврц, Мил... Србијо!
Link to comment

ne znam dal su se u bataji raspitali kod srbije da sluchajno srbija nema neshto protiv da se decama daje njeno ime? da ne bude problema, pa joshte u nominativu. za udruzenja i tamo neke organizacije vazi da mora da se pishe pismo napismeno majchici, pa da ona odobri da se njeno ime koristi. sto obichno ne chini. a ostali padezi su dozvoljeni bez pitanja. tj, oj srbijo ^_^

Link to comment
  • 1 month later...
Zna li itko koliko koshta promena imena?I sta sve treba da se prilozhi od dokumenata za isto?
Ништа, ако је за исто. Ако хоћеш да мењаш, онда неће бити исто, па ће да треба.
Link to comment
ne znam dal su se u bataji raspitali kod srbije da sluchajno srbija nema neshto protiv da se decama daje njeno ime?
cerka poznanika (on s one, ona s ove strane drine) zove se Drina. sta drina reka, valovita voda misli o tome - ne zna se.
Zna li itko koliko koshta promena imena?I sta sve treba da se prilozhi od dokumenata za isto?
ne znam za ime, al' prezime kosta 7 do 9 dokumenata vremena i para, ukljuciv uverenje nadleznog suda da osoba nije krivicno gonjena niti kaznjavana :lol: takse su velicina koja podleze birokratskoj konjukturi. bez tri-cetri soma nije.
Ili kad ode do šljivika, pa je budu dozivali "Oj, Srbijo među šljivama" ;)
to je, po mom sluhu, jedna dobra pesma <_< poz
Link to comment
cerka poznanika (on s one, ona s ove strane drine) zove se Drina. sta drina reka, valovita voda misli o tome - ne zna se.
Ćerka Roberta de Nira se zove Dreena.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...