Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

upoznah devojku koja se zove Vidra.jedan od onih trenutaka kada pozelis da kazes "a kako se stvarno zoves" ali te nesto spreci... :)
sa mnom je u gimnaziju isla jedna vidra.
Link to comment
Ma sigurno je bio Omer, pa preslo to O u A po glasovnoj promeni (ne)zvanoj poltronizacija
Ime Amer je vrlo često u Bosni. Valjda je dobijeno križanjem (a zašto nam ne daju da se kaže polumjesečarenjem? angry.gif) Omera i Amira.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja znam žene/devojčice koje se zovu:KenyaAsiaIndiaFranciaTako da Srbija neće biti sama u društvu žena-nacija. Ne ulazim u roditeljsku motivaciju, kao ni u asocijacije koje samo ime ima šanse da izazove kod prosečnog domaćeg i stranog slušaoca. ...Nego, da vidimo koja bi još geografska imena mogla da se nadenu deci:Burkina Brdar?Island Ivković?Crna Gora šćekić?Burma Brkić?Sirija Kravar?Trinidad Trifuljesko?Turkmenistan živadinović?

Link to comment
Trinidad Trifuljesko?
Ако је тема овако задата... што да тражимо презимена која звуче егзотично (бтњ, биће да је Трифуњеско... по аналогији са Стефањеском), кад већ имамо ма скроз близу:Албанија АлбијанићБугарска Бугарчић-БугарскиГрчка ГрчићРумунија РомановМађарска МађаровИталија ТалијанНемачка НеметФранцуска ФранцускиПољска ЛенђелЧешка Чех(ов)Низоземска ДолићЛетонија ЛетићСловачка СловенскиМали МалиТурска Терек-ТурчанЕрин Ерић :)
Link to comment

Srbijanka Srbljanović i Kroacija Horvat? :unsure: Nego, stvarno ime i prezime - Maza Vračić.Čini mi se da je veštica u nekadašnjem Mikijevom almanahu (i zabavniku) :wub: bila Maga Vračić. Seća se neko ili umišljam?edit: jedno a i da, Maga je verovatno Vračević, kako Joshua reče

Edited by stormy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...