Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

Pa ne kalemi se ovo "o". Nego "a" prelazi u "o"Mirjana , nominativMirjaaaano,vokativ (nema kalemljenja)
Naravno, nisam ni mislila da se dodaje -o na pun oblik nominativa.
A i ti sto vicu (il govore u nadi da me prizovu) ne rade to zlonamerno.
OK, nisam ništa loše mislila. Trebala sam staviti ;) .
U nominativu dugouzlazni, u vokativu dugosilazni, promena sufiksa u vokativu.
Ups, potkrala se greška. Hvala što si ispravio. :)
Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Ко Европи прибавља гас? Комесар за енергетику Андрис Прибелгас.
Као што је за време Шетње опозиционим градовима мазут за грејање дотурао Мајкл Грејем.
Link to comment

Koleginicin muž (prezime mu je Dick) se pre (valjda) dve godine kandidovao na nekakvim lokalnim izborima i odlučio da započne kampanju u sred leta, na gej paradi, sa sloganom "See Dick Run." :lolol:

Link to comment
Jeste, ali ovo je druga dijalekatska grupa od one kojoj pripada standardni srpski, pa su i razlike u akcentuaciji i morfologiji dosta velike. ...Inače, vokativ je definitivno jedna od indoevropskih crta koja se generalno gubi u indoevropskim jezicima (a općenito je daleko bolje opstao na istoku nego na zapadu Evrope).
Sad josh samo da objasnish onima iz Istocne i Juzne Srbije sta je standardni srspki pa smo zavrshili prichu i ne samooko vokativa. ;) Edited by Teja
Link to comment
Naravno, nisam ni mislila da se dodaje -o na pun oblik nominativa. OK, nisam ništa loše mislila. Trebala sam staviti ;) .
Ovo boldovano neko tvoje zezanje? Pitanje za Redbusa: Kace bre konacno da se standardizuje konjugacija od glagola trebati?Svi ga menjaju samo ja ne smem ;) Ulili su mi stra u kosti i ne smem ;)
Link to comment
Ovo boldovano neko tvoje zezanje?Pitanje za Redbusa: Kace bre konacno da se standardizuje konjugacija od glagola trebati?Svi ga menjaju samo ja ne smem ;) Ulili su mi stra u kosti i ne smem ;)
Iskopirao pitanje na Nedoumice.
Link to comment
Ovo boldovano neko tvoje zezanje?
Gluposti. Zaboravi. :) Nego, u svetlu ovih akcenata i nastavaka, kakav je vokativ tvog nicka? Različit ili ne od nominativa? Pitam, pošto bi moglo biti ijedno i drugo.I još nešto- nedavno me zbunila jedna Srna. Logično mi je bilo da je vokativ Srno, uostalom kao i kod opšte imenice srna, ali ona je insistirala da bude jednak nominativu.Naravno, priklonila sam se njenoj volji iako mi se čini da je ovo r dugačko, pa bi trebalo -o na kraju.Možda želi da istakne razliku izmedju vlastite i opšte imenice. :unsure:
Link to comment
Gluposti. Zaboravi. :) Nego, u svetlu ovih akcenata i nastavaka, kakav je vokativ tvog nicka? Različit ili ne od nominativa? Pitam, pošto bi moglo biti ijedno i drugo.I još nešto- nedavno me zbunila jedna Srna. Logično mi je bilo da je vokativ Srno, uostalom kao i kod opšte imenice srna, ali ona je insistirala da bude jednak nominativu.Naravno, priklonila sam se njenoj volji iako mi se čini da je ovo r dugačko, pa bi trebalo -o na kraju.Možda želi da istakne razliku izmedju vlastite i opšte imenice. :unsure:
Kao sto si mogla da primetish ( a verovovatno nisi),oslovljovama me publika i sa "Ej Tejo, a neki i sa Draga Teja :) I mene je to zbunilo ( Teja je i musko ime i nikako ne bash srpsko),ali vidish neodumica ;) Moje stvarno ime je lepo,ima tri sloga,kod vokativa nema problema, ali kod skracenice od imena (kao kod tvoje Srne)opet se u Srbiji zavrshava na o, ali u Hrvatskoj svi kazu to a. Meni je o kod Srne sasvim OK ;)
Link to comment
I još nešto- nedavno me zbunila jedna Srna. Logično mi je bilo da je vokativ Srno, uostalom kao i kod opšte imenice srna, ali ona je insistirala da bude jednak nominativu.
Можда се мења као придев? Као да је црна... у том случају, ако баш падне под свој утицај, требало би да буде Срнија и Најсрнија... :)
Link to comment
Можда се мења као придев? Као да је црна... у том случају, ако баш падне под свој утицај, требало би да буде Срнија и Најсрнија... :)
E izem ti tu tvoju mashtu :lol: To isto bi moglo i sa Draga,Gorda (druga imena mi nesto ne padaju na pamet).A i Lepa ;) To je i najlepshe.
Link to comment
To isto bi moglo i sa Draga,Gorda (druga imena mi nesto ne padaju na pamet).A i Lepa ;) To je i najlepshe.
Дивна, Умилна, Че(е)дна, Ле(е)пша...У Ковачевићевом „Професионалцу” има Теодор-Теја Крај.
Link to comment
Otkud Milivoju ime Milivoje !?
Eh,od kud stvarno? Moj tata se tako zvao, ali nikada nisam razmisljala od kud ovo e na kraju.Zasto ne Milivoj? Mozda i Milimoj? Aj ti si Milivoj(e) pa objasni.
Link to comment
Eh,od kud stvarno? Moj tata se tako zvao, ali nikada nisam razmisljala od kud ovo e na kraju.Zasto ne Milivoj? Mozda i Milimoj? Aj ti si Milivoj(e) pa objasni.
Geneza nastanka imena Milivoje !1. Neko reče mili vo;2. Omladina oduševljeno viknu --- jeeeeeeeeee !3. 1 + 2 = Mili-vo-jeeeeeeeeeee !4. Nakon skraćivanja i integraljenja --- Milivoje !
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...