Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

Pre nekoliko godina pravili smo aplikaciju za američku firmu, te nam oni poslali već popunjenu bazu svojih zaposlenih. Odatle nam je sasvim nenadano posao učinio mnogo zanimljivijim izvesni gospodin Dickshit.

Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Dejana mi je skroz bezvezno ime.
Зашто? :unsure: Другар се ових дана преселио у нов стан и јавља: "Замисли, први комшија се презива Приселац, и већ ми је присео!"
Link to comment
Već neko vreme sam u imejl kontaktu s jednom koleginicom koja se nada da će doći ovde na Ph.D. studije. Zove se Ting Ding.
Нашао сам презиме Бургија... у Аустралији :).
Link to comment
Како то, можеш ли навести неки пример? Нешто нисам примећивала... :unsure:
Pa, recimo, moja prijateljica iz Sombora koja svoju cerku zove "Maja!", a ne "Majo!". I, naravno, i ostali ukucani, poznanici i susedi.
Link to comment
Pa, recimo, moja prijateljica iz Sombora koja svoju cerku zove "Maja!", a ne "Majo!". I, naravno, i ostali ukucani, poznanici i susedi.
Наша има вокатив. Штавише, начисто ме слудело једном кад смо шетали, па с преке стране наиђе неко друштво из школе јој, и викну је, али са неким црначким нагласком (да'л је било оно "јо" на крају?) да је скроз звучало као вокатив... на тренутак нисам знао да ли је иза ћошка кукуруз или Атлантик :).
Link to comment
Pa, recimo, moja prijateljica iz Sombora koja svoju cerku zove "Maja!", a ne "Majo!". I, naravno, i ostali ukucani, poznanici i susedi.
Možda jer je Maja relativno skoro pristiglo strano ime? I jednu Maju sa Slavije koju znam roditelji (Beograđani) zovu "Maja" celog života.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...