Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

poznajem dve Pavlije, stanuju na oko 1 km udaljenosti jedna od druge, priblizno istog godista i istog mesta rodjenja (razlicitog od mesta stanovanja).nigde vise nisam cula za zenski ekvivalent Pavla.
Ima i Pavlina i Paulina kolko oš.
Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Ima i Pavlina i Paulina kolko oš.
da, da, Paulina je cesca. mislila sam bas na ime Pavlija. Pavlina mi se cini nesto redje (mozda gresim). musko-zenski: Gordan, Miroslava, Radoslava, Vojislava, Zorana, Marijan... Edited by mei
Link to comment

Mirka je vec odavno u upotrebi, a ima i Igorka i Stefana. Petra mi je glupo ime kada ima naglasak kao Petar. Od starijih (imena, tj. osoba) Plavka i Pravda (jedna komsinica i jedna vrlo bliska rodjaka). :blush:I musko ime Ljiljan (a moze i Neven).

Link to comment

jel bio vec onaj hrvatski ministar privrede Chobankovic? mi smo imali ministra Sumarca ali mu je resor bio gradjevina pa nije to to... ministar policije treba da se preziva Pandurovic, finanisija Lovic, zdravlja Drenovac, za rad i zaposljavanje Crncevic...

Link to comment
jel bio vec onaj hrvatski ministar privrede Chobankovic? mi smo imali ministra Sumarca ali mu je resor bio gradjevina pa nije to to... ministar policije treba da se preziva Pandurovic, finanisija Lovic, zdravlja Drenovac, za rad i zaposljavanje Crncevic...
Ал' живот то све побрка, па се Црвенковић вазда облачио у све плаво... и био је асистент.Споменух, ли, од личких, презиме Почуч? Такође (додатак), Гаћиновић - али ми делује више централнобосански. Edited by расејан
Link to comment

Mrzi me sad da čitam svih 20 strana, je li neko pominjao Oliveru Miloš Todorović?šta je tu uopšte ime, a šta prezime?Ah da, i da citiram Bekima Fehmijua iz Specijalnog vaspitanja: "I..., nemoj to Munižaba... žarko, kraće je!"

Link to comment
Mrzi me sad da čitam svih 20 strana, je li neko pominjao Oliveru Miloš Todorović?Šta je tu uopšte ime, a šta prezime?
Hm, mislim da ovde nedostaje crtica... Rođena je kao Olivera Miloš i udata je za nekog Todorovića, pa je sada Olivera Miloš - Todorović. Koliko znam, u takvim situacijama crtica treba da se piše odvojeno od prezimena, jer postoje i "dupla" prezimena poput Vojnić-Hajduk, koja nose i muškarci. Edited by Quizmaster
Link to comment

Милоши су Далмоши. Браћа-близанци Предраг и Ненад Милош били су репрезентативци у пливању.

Link to comment
Милоши су Далмоши. Браћа-близанци Предраг и Ненад Милош били су репрезентативци у пливању.
А има и Румуна, наших, са тим презименом. Једног се сећам из гимназије.
Jennifer Jason Leigh k'o Olivera Milos Todorovic
А и личе. Edited by расејан
Link to comment
А има и Румуна, наших, са тим презименом.
Hm, da. Imaju i prezime Dragan. A secam se i da mi je u prolazu (pored televizora) cesto "odjekivalo" prezime Dragan iz neke hrvatske sapunice.
Link to comment
Hm, da. Imaju i prezime Dragan. A secam se i da mi je u prolazu (pored televizora) cesto "odjekivalo" prezime Dragan iz neke hrvatske sapunice.
He, znam za lika koji se zove Dragan Dragan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...