Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

Juče u nekim novinama natrčah na prezime - HELAĆ. Za neupućene - u Bosni se ta reč najčešće koristi kada se dete ukenja /"otišlo helać"/. Po Klajnu - nesreća, propast, uništenje, šteta.

Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Juče u nekim novinama natrčah na prezime - HELAĆ.
Једно време су ми кроз руке пролазили некакви спискови из Лозничког краја (долазили да полажу средњу возачку по неком старом програму док још може, а мене нешто често стављали у комисију, па сам протурао те папире кроз руке). Било је свега, јер је програмерка (*) била више него писмена, или већ ко је то прекуцавао. Запамћен бисер: Xerić Abdulax.----(*) нисам ја, мајке ми, тако је писало на вратима: "ПРОГРАМЕР". Посао јој је био да пази ко по ком програму похађа и да ли је исполагао све што треба.едита: приметила да понављам речи.
Nije li taj neki kanibal ili serijski ubica?
Ми се ломили да изговарамо та њихова вијетнамска презимена... имао сам комшију, писао се Нгујен (што су у време оног рата сви наши спикери морали да увежбају) а изговор је... хм, w'n, где му је онај апостроф на пола пута између шва и ничега. Једна колегиница се презивала Хуанг, где је оно х мала промаја, уа је опет налик неком полугласу између w и шва, и нг је мали одјек у носу, није баш неки глас. Отприлике, лептир кад пролеће прави већу галаму. Рекла је да је зовемо Пепер Скот. Edited by расејан
Link to comment

Serija CSI, niz imena ili prezimena koje prvi put čujemMarg HelgenbergerGary DourdanGeorge EadsEric SzmandaPaul GuilfoyleJorja FoxArchie KaoLiz Vasseya imaju i Dragana Davida Dabića (Robert David Hall) :)

Link to comment
Serija CSI, niz imena ili prezimena koje prvi put čujemMarg HelgenbergerGary DourdanGeorge EadsEric SzmandaPaul GuilfoyleJorja FoxArchie KaoLiz Vasseya imaju i Dragana Davida Dabića (Robert David Hall) :)
Па морају и они у ξју да убаце нешто разноврсних фаца, нарочито у Њоршкој и Мајамијској варијанти - мање више цела источна обала изгледа исто, то све генетски потиче са малог простора - три-четири европске земље, и то баш оне које су се најмање мешале са којекаквим освајачима, па онда све чешће утрчи понеко.Друго, има ту и умјетничких имена, а и измишљених. Дају деци свакаква имена, ово овде је луђе него оно што се код нас могло наћи под "муслиманско женско име, 5 слова водоравно"... Наташија, Шаника, Лишел, Суталија, Латаша... па уосталом, гђица Рајс је названа по лоше записаном музичком изразу "кон долчеца" (con dolcezza). Виђам их углавном за касом, тамо имају плочицу са именом, да сам чешће писао набрао бих се меда.А Ерик Шманда ми изгледа пореклом Пољак. Марг је вероватно скраћено од Маргот или Маргарет, може и то. Као... хм, звучи португалски.
Link to comment
Виђам их углавном за касом, тамо имају плочицу са именом, да сам чешће писао набрао бих се меда.
Јадни њини гравери!
Link to comment

Чини ми се да Цицмил на цинцарском змачи ружа?Једна другарица из средње пколе се презива Гмаз. Иначе је пореклом из Босне.

Link to comment
Јадни њини гравери!
Какви гравери? То се напржи неким оптичко-хемијским поступком, или нареже неком ситном роботуљом од машине, и готово. The (en)gravers are in (en)grave danger of extinction (да изађу из тинктуре :o ).
Link to comment
Juče u nekim novinama natrčah na prezime - HELAĆ. Za neupućene - u Bosni se ta reč najčešće koristi kada se dete ukenja /"otišlo helać"/. Po Klajnu - nesreća, propast, uništenje, šteta.
Е, сад се сетих сличног презимена: Клаћ. Знам човека, и жену му, а и још једног који им канда није неки род.
Link to comment

Је л’ био Тома Хладни? Чувени боксер после 2. св. рата, селектор тамо негде шездесетих. Нешто се сећам да су ми причали да је презиме чешког порекла.

Link to comment
Је л? био Тома Хладни? Чувени боксер после 2. св. рата, селектор тамо негде шездесетих. Нешто се сећам да су ми причали да је презиме чешког порекла.
Аца Режни, који је био нешто као келнер у "Домину" у Новом Саду (тј више као стјуардеса него као келнер, шеф сале у кафани од десетак столова... врло специфично) је имао визитку где је писало "Александар Ружни". Па дође и пита "јесте ли ви лепи? а имате ли написмено? е ја сам ружан, и имам написмено...".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...