Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Devojka je imala staro crnogorsko ime VELIKA i onda na vencanju uzela prezime BUHA. Kao zena ponosno se sluzila imenom Velika Buha (srecom imamo velika slova)
Ladno poznajem jednu što se zove Velika. šta kažeš, udala se? A dooobra riba! Jebga, još jedna koja me nije sačekala... Bar bi imala "normalno" prezime...
Link to comment
Ladno poznajem jednu što se zove Velika. šta kažeš, udala se? A dooobra riba! Jebga, još jedna koja me nije sačekala... Bar bi imala "normalno" prezime...
samo ako prihvati tvoje prezime.medjutim, sta bi tebi falilo da budes Veliki?
Link to comment
Beat this: prezime Ng (naravno - nije domace, odnekud iz Azije). -_-
Jes, ja znam jednog Ng-a koji je evandjeoski nastrojen i propoveda k'o lud, a imamo i dva lokalna real estate Ng-a.
Link to comment
Beat this: prezime Ng (naravno - nije domace, odnekud iz Azije). -_-
mislio sam da se ne vaze ovakva prezimena ;) prekoputa moje kanc. radio vijetnamac sa bas takvim prezimenom.sada je negde u kini. izgovarali smo NO tj. pravili se da pogresno vidimo drugo slovo. cool.gif Edited by Billy Parsons
Link to comment
samo ako prihvati tvoje prezime.medjutim, sta bi tebi falilo da budes Veliki?
Ništa, to bi bilo samo priznavanje faktičkog stanja stvari. -_- Al kod Velike sam, mislim, ugasio već na prvom pitanju - "Kakvo ti je to ime?". :lolol:
Link to comment
Jes, ja znam jednog Ng-a koji je evandjeoski nastrojen i propoveda k'o lud, a imamo i dva lokalna real estate Ng-a.
Pa kako to izgovarate? :unsure: I kako se uopste izgovara u originalu? Kao kod nas? :unsure:
Link to comment
Pa kako to izgovarate? :unsure: I kako se uopste izgovara u originalu? Kao kod nas? :unsure:
Ja vidjam jednu radnicu u supermarketu sa takvim napisom na plocici na majci - gde se uvek pise licno ime, pa sam mislio da je to u stvari Endzi, tj. fora sa skracivanjem reci. Ali sad kad kazete da ima i prezime ...
Link to comment
Pa kako to izgovarate? :unsure: I kako se uopste izgovara u originalu? Kao kod nas? :unsure:
Ovde ljudi uglavnom kazu "Eng", jer je u engleskom pocetno ng- fonotakticki nemoguce, ali se ustvari izgovara kao jedno N iz BaNka bez iceg drugog. Na kantonskom "ng" sa niskouzlaznim tonom (ako se dobro secam) znaci "pet".
Link to comment
Al kod Velike sam, mislim, ugasio već na prvom pitanju - "Kakvo ti je to ime?". :lolol:
ih. ovi gigamarketi sa 150 kasirki su nepresushni izvor imena. a velika i stanica su 1 standard ^_^
Link to comment

bivša cimerka je poreklom iz nekog sela Teslići, u Lici. Kaže da se 30% stanovnika zove Nikola Tesla.Ona sama je imala babu Curicu Todorović.A najbolji je ortak kome se ćale i keva zovu Dragi i Draga Morača.

Edited by njanja
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...