Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Mislim da ima pucanja direktno na gol ako si van neke linije od, recimo, 7m, ili tako nesto, ne secam se tacno. 

 

Gledao sam onako preko ramena, nisam video nepriznati gol, a nisam imao utisak bas da smo ih pokrali, 14-12 u iskljucenjima. Utakmicu prelomio nas golman onim izletanjem.

Па ово није било даље од 4 метра. Нешто прије тога и нама је поништен гол, ваљда због контрафаула. Нисам никакав експерт за ватерполо, али сам бар за ових 20 година научио шта је дупли контакт. Углавном, мој утисак је да смо их добили на дужу глупу. Да је било продужетака ЦГ би пукла у њима.
Link to comment

ne razumem se u pravila ovog glupog sporta ali vecina komentara nepriznatog gola (koji brane sudijsku odluku) kazu da je radovicu ispala lopta pre suta na gol i da je nakon toga mogao samo da je doda nekome. mislim, pravilo je kao i sam sport nebulozno, ako ga uopste ima.

Link to comment

Правило је отприлике овако: Кад играч изводи слободан ударац, не може да шутира послије финте (тј. да је баци па поново узме). Дакле ако финтира, мора да дода лопту. То је то. Већина оних који се жале знају за ово правило, па се извлаче како није било искључења за нас... Опет јалов изговор. Није сваки фаул за искључење. Наравно,ватерполо је јако груб спорт, публика нити види, нити разумије правила, судије су свемоћни... али прича да је црногорска селекција покрадена није баш убједљива.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

ne razumem se u pravila ovog glupog sporta ali vecina komentara nepriznatog gola (koji brane sudijsku odluku) kazu da je radovicu ispala lopta pre suta na gol i da je nakon toga mogao samo da je doda nekome. mislim, pravilo je kao i sam sport nebulozno, ako ga uopste ima.

to je pravilo. Drugi kontakt sa loptom. Već sam pisao o tome juče. I bio je kontakt tako da nije mogao da šutira.

Link to comment

У ствари, ево правила:

WP 19.4 Slobodno bacanje se mora izvesti tako da ostali igrači mogu jasno da vide kada lopta napusti dlan igrača koji to bacanje izvodi. Posle toga je dozvoljeno da igrač loptu drži ili da pliva sa njom pre dodavanja saigraču. Smatra se da je lopta u igri čim napusti dlan igrača koji izvodi slobodno bacanje.

Link to comment

Sve je to tacno. Ali lopta je Radovicu ispala zbog ometanja/faula igraca Srbije. A to je po pravilima iskljucenje - 2 minuta.

И ти си то баш видио?

ПС ово је ватерполо, није рукомет.

Link to comment

Sve je to tacno. Ali lopta je Radovicu ispala zbog ometanja/faula igraca Srbije. A to je po pravilima iskljucenje - 2 minuta.

 

vaterpolo.jpg

 

Ovo je trenutak kad mu lopta ispada iz ruku. Ja ovde ne vidim nikakvo ometanje niti faula.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...