Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Bravo, za prvih 30 god postojanja Hizbale kao najveci greh si im nasao ubijanje americkih I francuskih vojnika godinu dana nakon Sabra & Satile koju si I izveli njihovi favoriti. 

  • +1 3
Link to comment
27 minutes ago, dillinger said:

Bravo, za prvih 30 god postojanja Hizbale kao najveci greh si im nasao ubijanje americkih I francuskih vojnika godinu dana nakon Sabra & Satile koju si I izveli njihovi favoriti. 

 a bilo je nekih vecih i manjih grehova kazes? ja ih nisam pominjao

Link to comment

Lako ćemo mi za Hezbolah. Mene plaši jedna druga stvar, a to je direktni napad na Iran. To bi bila enormna eskalacija.

 

Jared Kushner je to sažeo u dve rečenice:

 

Quote

This is significant because Iran is now fully exposed. The reason why their nuclear facilities have not been destroyed, despite weak air defense systems, is because Hezbollah has been a loaded gun pointed at Israel. Iran spent the last forty years building this capability as its deterrent.

 

Sada je Hezbolah obezglavljen i najverovatnije će se ići na njegovu dalju eliminaciju ili totalno onesposobljavanje.

 

Kada završe posao sa Hezbolahom i Hamasom u zadovoljavajućoj meri krenuće u sukob sa Iranom. To je bio neophodan uslov.

 

Bilo koja opcija da pobedi u Americi na predsedničkim izborima ići će se na ovu varijantu.

 

 

 

 

Edited by Lord Protector
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
12 minutes ago, Lord Protector said:

 

Bilo koja opcija da pobedi u Americi na predsedničkim izborima ići će se na ovu varijantu.

 

 

jer nece biti druge sanse

Link to comment
2 hours ago, roux senyurt said:

nisi jedini u svojoj tuzi.

venac na grob ce mu poslati i porodice srba ubijenih u bosni od strane nasralinih dobrovoljaca koje je razdragano slao da se bore na strani bosanskih muslimana. 

 

Poslaće i na grobove Medlin Olbrajt, Ričarda Holbruka, Veslija Klarka, Mortona Abramowitza, Jamesa Rubina, Sandy Bergera.

Mnoge grobove treba oplakati.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
20 minutes ago, Lord Protector said:

Lako ćemo mi za Hezbolah. Mene plaši jedna druga stvar, a to je direktni napad na Iran. To bi bila enormna eskalacija.

 

Jared Kushner je to sažeo u dve rečenice:

 

 

Sada je Hezbolah obezglavljen i najverovatnije će se ići na njegovu dalju eliminaciju ili totalno onesposobljavanje.

 

Kada završe posao sa Hezbolahom i Hamasom u zadovoljavajućoj meri krenuće u sukob sa Iranom. To je bio neophodan uslov.

 

Bilo koja opcija da pobedi u Americi na predsedničkim izborima ići će se na ovu varijantu.

 

 

 

 

Ne bih ja baš totalno otpisivao hezvolah. 

Jesu obezglavljeni ali mogu još biti ozbiljan problem Izraelu. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Lord Protector said:

 

 

 

Sada je Hezbolah obezglavljen i najverovatnije će se ići na njegovu dalju eliminaciju ili totalno onesposobljavanje.

 

Kada završe posao sa Hezbolahom i Hamasom u zadovoljavajućoj meri krenuće u sukob sa Iranom. To je bio neophodan uslov.

 

 

 

 

 

 

i meni se tako cini. kusnerova obzervacija je tacna. iran je u ozbiljnom problemu i taj problem je ogoljen neuspelim napadom na izrael u aprilu. ne samo da im je vazdusna odbrana prastara i nedovoljna da brani toliku zemlju, nego imaju i problem sa malim brojem lansirnih stanica. imaja milion raketa, ali dzaba im kada mogu da posalju 300 na dan koje bi izrael, amerikanci, saudijci i jordanci verovatno poskidali pre nego sto stignu do izraela. zbog toga a i zbog rastuceg nezadovoljstva u zemlji, osim pretnji, nije bilo nikakvog vojnog odgovora na ubistvo hanije u teheranu.

najvecu pretnju izraelu do sada je predstavljala hizbala najvise zbog fizicke blizine izraelu, ali sve dok se ne vidi u kakvom je stanju hizbala posle ovih napada izraela, ne verujem da je napad na iran izvestan u narednim danima osim u slucaju da iran napadne prvi. u tom slucaju izrael ce verovatno pokusati da pogodi iranski nuklearni program i naftnu industriju.

 

evo, posle nekoliko raketa ispaljenih iz jemena, izrael je danas avionima napao hute, malo kao kazna za rakete, malo kao poruka iranu, preko 2000 km u jednom pravcu slicno distanci izrael- iran

  • +1 6
Link to comment

Samo da iskoristim priliku da se ovim putem poserem na sve koji ili tuguju za Nasralom ili slave njegovu smrt, a pritom ignorisu da je tim udarom sravnjeno 6 stambenih zgrada 

  • +1 4
  • Tužno 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
9 hours ago, dillinger said:

Neka im je vecna slava.

 

 

E jebi ga sad.

 

"rat bi bio milost bogova kada bi u njemu ginuli samo profesionalci"  Zak Prever

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, roux senyurt said:

problem je ogoljen neuspelim napadom na izrael u aprilu.

 

Napadom, nepravednim i ničim izazvanim. Evo čak ni NYT nije siguran da li je bombardovati ambasade u redu.

 

1 hour ago, roux senyurt said:

ne verujem da je napad na iran izvestan u narednim danima osim u slucaju da iran napadne prvi.

 

Jer poznato je da se Izrael samo brani. Uvek i svuda.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
10 minutes ago, Fins fleet said:

Samo da iskoristim priliku da se ovim putem poserem na sve koji ili tuguju za Nasralom ili slave njegovu smrt, a pritom ignorisu da je tim udarom sravnjeno 6 stambenih zgrada 

Ja sam shvatio da su to poslovne zgrade Hezbolaha...da im je to sediste...?

Link to comment
5 hours ago, roux senyurt said:

posebno su zalosne porodice dvanaestoro poginule dece druza iz sela madj el sams na severu izraela, ubijene od strane te tzv "organizacije" 27. 7. ove godine

 

Je l ovo lapsus, ili si stvarno pripojio Golan Heights Siriji?

Link to comment
×
×
  • Create New...