Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

On 17. 10. 2023. at 21:33, Eleniko said:

sutra kada budu stradali jevreji po evropi biće opet kriv islamski fundamentalizam.

 

Ovaj, da - sutra ako budu stradali random Jevreji po Evropi, biće krivi islamski fundametalisti.

Edited by zorglub
  • +1 8
Link to comment

Al ga je opravio Bajden, svaka mu cast.

A ljudi i dalje misle da je njemu nesto kao zao, da ima savest i osecaj za bazicni ljudski moral.

 

Sve na stranu, ali koliko je samo glup i nesposoban. Ovo cak nije ni u interesu Izraela, niti bilo koga na planeti Zemlji.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Meazza said:

Al ga je opravio Bajden, svaka mu cast.

A ljudi i dalje misle da je njemu nesto kao zao, da ima savest i osecaj za bazicni ljudski moral.

 

Sve na stranu, ali koliko je samo glup i nesposoban. Ovo cak nije ni u interesu Izraela, niti bilo koga na planeti Zemlji.

 

 

Pa je l reko pre samo 20 dana u Njojurku

 

“Because even where we have some differences, my commitment to Israel, as you know, is ironclad. I think without Israel, there’s not a Jew in the world who’s secure. I think Israel is essential,”

 

:fantom:

 

 

Link to comment

Problem je sto je ovo najgora moguca odluka za sam Izrael. Ulaze u nepobediv rat koji ce da stvori jos pet Hamasa, a i za ovaj sad Hamas su krivi sto je uopste nastao i ovoliko narastao.

  • +1 6
Link to comment

Mislim licno sam malo iznenadjen, ocekivao sam realisticniji pristup, tj uveren sam da bi pre svih Obama pa cak I 1 Trump uprkos svima znanom saveznistvu, AIPACu I svemu ostalom, ozbiljno zavrnuli ruke ovim usijanim glavama I deeskalirali situaciju.

 

Tupavo je npr to da u ovakvom momentu ides na to da zrtvujes I 1 Tursku koja ti je realno trenutno triput vaznija od Izraela.

 

Putin wins.

 

Edited by dillinger
  • +1 2
Link to comment

Izbori su u USA iduće godine, mora cvetati ljubav sa Izraelom (makar to koštalo i sam Izrael*, ali to je druga priča).

 

*Bez sumnje je isti pun ljudi kojima je odavno pun q. i Nuttin' Yahoo-a i ostalih sličnih ekstremista.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Dobro, Izrael zapravo gubi svakako samo sa eskalacijom puno brze. Gubi jer je Hamas udario u srz, tj srusio ideju o bezbednom Izraelu za sve jevrejske doseljenike narocito one buduce. 

 

Mozda svesni toga idu na sve Ili nista ne bi li eliminisali Iran jednom za svagda. A sa arapskim despotijama ce se kao po obicaju vec nagoditi. I tu I Vasington ima delom svoj interes nevezano za Izrael.

 

Naravno, drzim da je to losa racunica.

Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

Tupavo je npr to da u ovakvom momentu ides na to da zrtvujes I 1 Tursku koja ti je realno trenutno triput vaznija od Izraela.

 

Kako bi situacija kojoj se nažalost izgleda stvari kreću dovela do "žrtvovanja" Turske?

Link to comment
4 hours ago, zorglub said:

 

Kako bi situacija kojoj se nažalost izgleda stvari kreću dovela do "žrtvovanja" Turske?

Tako sto nece mirno gledati sta se desava. S obzirom na desavanja i zategnute odnose proteklih godina, Erdoganu malo fali a snazan NATO member a regionalni igrac tu gdje jeste im je super vazan.

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...