Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 minute ago, Malvo said:

A koji je neki realan endgame sa Gazom i Zapadnom obalom kao trajno razdvojenim palestinskim teritorijama? 

Ako pitas Palestince, verovatno bi se zavrsilo kao sa Pakistanom i Bangladesom, odvojeni putevi. Ako pitas Jevreje, verovatno nesto slicno sto njima Iranci zele :ph34r:

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Anduril said:

 

To je istina. Sa druge strane, Izrael postoji ovakakv kakav je samo zato sto su arapske zemlje tri puta pokusale da ih satru. Ne apartheld ili represija, nego cilj je bio da ih satru fizicki da vise ne postoje.

Isto tako kao sto su i arapski nacionalisti i islamisti satrli druge manjine u ogromnoj sferi uticaja koju imaju. Dakle, greska je gledati na Palestinu samo kao na lokalni sukob. To je sukob u okviru celog arapsko-muslimanskog sveta, a u tom svetlu, sve to ne izgleda tako prosto.

 

mala razlika je u tome sto te arapske i islamsle nacionaliste ceo svet vidi kao zlocince i ne preza se ni od cega da ih se unisti, pritom se civili ubijaju na angro da bi se ubio neki njihov lider.

 

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Malvo said:

A koji je neki realan endgame sa Gazom i Zapadnom obalom kao trajno razdvojenim palestinskim teritorijama? 

Veći je problem što i dobar deo tih teritorija drže Izraelci

Interim-Agreement-West-Bank-Gaza-Strip-B-1993.thumb.webp.72c018682c01a42db8a24f2b1d6d29cd.webp

  • Hvala 1
Link to comment

Izraelci nemaju vise naselja u Gazi, povukli se odatle odavno i napravili geto za Palestince. Zapadna Obala je druga prica, tu guraju sve u 16 da naprave novo stanje na terenu™ gde ce Palestinci ziveti u par malih rezervat dok i oni ne odustanu i odu.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
28 minutes ago, mackenzie said:

 

Zasto onda trenutna demokratska stranka SAD-a podrzava fasiste? Upravo su im doznacili 8 milijardi dolara. Da su Tramp i bratija na vlasti pa bih i razumio.

Nisu. To su iranske pare koje su bile zamrznute zbog sankcija, a kojima sad imaju pristup u Qataru ali samo za humanitarne namene.

Link to comment

masakr stotine civila i otmica skoro hiljadu civila/vojnika bi bila nedopustiva i za jedan zimbabve, tako da ja personalno nesto ne verujem u propust sluzbi™..

sad druga stvar sto cemo na istinu, cekati bar 20 godina, a mozda ni tada je ne bude..

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Shaq said:

masakr stotine civila i otmica skoro hiljadu civila/vojnika bi bila nedopustiva i za jedan zimbabve, tako da ja personalno nesto ne verujem u propust sluzbi™..

sad druga stvar sto cemo na istinu, cekati bar 20 godina, a mozda ni tada je ne bude..

 

Meni to jedino nije jasno. Tj ja neshto ne mislim da su Izraelci znali, ali mi nije jasno kako...

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Na to se ne primam, to je njihovo Bog pomaže junaci

 

Ma kapiram to.

 

Ja se primam i na jedno i na drugo, danas, 2023. Mozda kada Zivojin Misic to kaze zvuci drugacije, ne znam. Danas tu vere i boga nema, to je samo mantra za pranje savesti i skidanje odgovornosti.

 

Nikada na svetu nije bilo pravde ali sada se to i vidi uzivo, na ekranu, powered by Android

Edited by Caligula
Link to comment
×
×
  • Create New...