Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Posted (edited)

Tužilac Međunarodnog krivičnog suda traži hapšenje trojice lidera i izraelskog premijera Netanjahua i ministra odbrane Galanta zbog mnogobrojnih ratnih zločina (video).

Edited by vememah
  • +1 3
  • Hvala 5
Link to comment
Posted (edited)

Svaka cast, nisam ocekivao.

 

I test za EU, Kanadu i Australiju.

 

 

 

 

Edited by Budja
Link to comment
18 minutes ago, Budja said:

Svaka cast, nisam ocekivao.

 

I test za EU, Kanadu i Australiju.

 

Sheta li Netanjahu naokolo? Jer ovo bi valjda trebalo da znachi da bi EU drzave trebalo da ga uhapse. US not so much, ne znam za Australiju.

Link to comment
5 hours ago, vememah said:

Tužilac Međunarodnog krivičnog suda traži hapšenje trojice lidera i izraelskog premijera Netanjahua i ministra odbrane Galanta zbog mnogobrojnih ratnih zločina (video).

 

Predivno

Link to comment
Posted (edited)

Izraelov sunovrat od početka podseća na naš. Ne može nam niko ništa kurčenje koje će završiti kao teg oko vrata njima samima. Za sad ima ko da ih štiti, ali već sad se javnost u Americi okreće protiv njih, danas glupi studenti, sutra bivši studenti i još radikalniji novi studenti itd. Video sam Romneya skoro kako izjavljuje da Izrael gubi PR rat i da je razočaran time.

Edited by Venom
Link to comment

"Već sad" se američka javnost okreće protiv njih, a jedva je pola veka od kako su počeli da ih podržavaju do balčaka.

 

Mogu da gube "PR rat" u nedogled, sve dok ih obe političke opcije bezuslovno podržavaju. Ništa tu ne menjaju studentski protesti.

  • +1 5
Link to comment

kolko ja vidim, okrece se i pristojan deo izraelske javnosti. al normalne niko ne racuna. tipicno crno-beli svet, kao u svakom ratu. tako smo i mi bili kolektivno mazani govnima. 

  • +1 1
Link to comment

Okreću se normalni™ protiv Bibija, ali njegov rok trajanja je pri kraju. Nešto nisam primetio da se okreću protiv okupacije kao takve, ni da imaju ikakav plan za hipotetički dan posle.

 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

"Već sad" se američka javnost okreće protiv njih, a jedva je pola veka od kako su počeli da ih podržavaju do balčaka.

 

Mogu da gube "PR rat" u nedogled, sve dok ih obe političke opcije bezuslovno podržavaju. Ništa tu ne menjaju studentski protesti.

 

Ne mogu, jer se bezuslovna podrška "političkih opcija" bazira i na podršci birača. Koji mogu dugo da se drže jednog mišljenja, ali jednom kad stvari krenu da se menjaju, menjaju se nepovratno. Pre 60 godina su ubijali zbog ideje da crn čovek ima pravo glasa, a pre 15 je izabran prvi crni predsednik.

 

Ja ne mislim da gube PR rat, preneo sam samo šta je rekao američki političar (nebitno koji, jer uglavnom svi to misle). Mislim da su trenutno toliko preterali da čak ni PR ne može da ispegla ovu svinjariju. Javnost može da se anestezira pričom o pravom na odbranu itsl. kad se obračun svodi na višedecenijsko pomeranje granica šta je dozvoljeno mic po mic, ali ne može kad se u 6 meseci stotine hiljada ljudi ostavi bez krova nad glavom, desetine hiljada mrtvih, odraslih i dece, aktivno blokiranje humanitarne pomoći da bi oni koji prežive pocrkali od gladi itsl. 

 

Možda će trebati još par godina ili decenija da se odnos promeni, verovatno najviše kroz fizički nestanak i prirodnu smrt generacija koje ne mogu da zamisle da promene mišljenje, ali kod novih generacija je drugačija situacija. Jer niko normalan ili neobojen ne može da gleda šta se dešava i da mu bude svejedno.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
51 minutes ago, Venom said:

 

 

Možda će trebati još par godina ili decenija da se odnos promeni, verovatno najviše kroz fizički nestanak i prirodnu smrt generacija koje ne mogu da zamisle da promene mišljenje

Razmisljao sam o ovome, zbog cega je to drustvo u tolikom glibu i jedino objasnjenje koje imam je - 9/11. 10 godina posle pada komunizma, dok je Kina jos uvek bila manja od makovog zrna, kontam da je americka arogancija bila na vrhuncu. I onda im tako pokvare sneska. Ispade da je Bin Laden vise ucinio na porastu islamofobije od najgoreg izraelskog pr-a i da bi se to sada okrenulo treba nam upravo ovo navedeno - da odraste generacija koja tada jos nije bila rodjena.

Link to comment

Ta "generacijska promena mišljenja" jako teško ide, pošto ljudi kako stare postaju konzervativniji, i time i sličniji prethodnoj generaciji po mnogim pitanjima.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...