Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Vampir?
/неукусни офтопик/Да је вампир био би неуништив јер се не би плашио крста./неукусни офтопик/
Link to comment
Чуј, не би смео да буде верски обред? Него шта друго да буде скуп који организују Српска православна црква и Јеврејска општина Нови Сад - концерт Здравка Чолића спонзорисан од Телекома праћен ватрометом који на небу исписује слогане брендова из Ушћа преведене на хебрејски и кратак Пајтићев реп фјужн од цитата из Торе и Новог завета? Не буни те што су жртве фашизма у огромној већини убијени Срби, а да је ону мањину убијених представљао Ефраим Зуроф, који се и обратио људима који су дошли? А најјача је ова примедба о јавним градским површинама... Па нису извадили Легију из затвора и поставили га на клизалиште испред Дома синдиката да лупа дандаре оцвалим теткама које су дебеле сестриће довели да ждеру кокице и падају по леду, већ су спречили идиота да са својом сектом прекине обред посвећен жртвама фашизма.
Ne, ne bi smeo da bude verski obred, niti je kao takav zamisljen. Sve i da uzmemo u obzir ovu zrtvo-patkometriju, i da jesu vecinom Srbi ubijeni u raciji, mada to zapravo i zaista nije ni bitno, odakle ti ideja da su svi ti Srbi bili pravoslavni vernici i da je bilo ko od njih zeleo molebane za svoju dusu?! Tuzno je sto se u ovoj zemlji vecito delimo na naseTM i njihoveTM, pa upisite sta vam se svidja... Sramota je i za SPC i za politicare da pokusavaju da sakupe nekakve poene na kostima fasistickih i inih zrtava. Da je pameti i postenja, svi bi se oni pojavili zajedno sa obicnim narodom na dogovorenom mestu u dogovoreno vreme i odcutali koji minut u pomen predmetnim zrtvama a ne da prave cirkus i dokazuju ko ima vise ili manje prava da se pojavi na tom skupu.
Link to comment
Ne, ne bi smeo da bude verski obred, niti je kao takav zamisljen.
Čekaj, skup koji organizuje SPC ne bi smeo da bude verski? Mislim da je upravo tu nastao problem. Ljudi iz gradske uprave su smatrali da obred ne bi smeo da bude verski, pa su organizovali odvojenu komemoraciju.Što su onda koj moj se trpali vamo? Edited by dux
Link to comment
odakle ti ideja da su svi ti Srbi bili pravoslavni vernici i da je bilo ko od njih zeleo molebane za svoju dusu?!
Откуд ми идеја да су сви ти Срби били православни верници? Јок, негу су четрдесетих прошлог века покупљени у рацији на ашрам.
Link to comment

pa sve i da su se trpali, ovi iz SPC su trebali da pokazu elementarno dostojanstvo i ne prave skandal na ceremoniji. posto to nisu uradili, jasno je koliko ih zanima pijetet prema zrtvama. a nemam reci da iskazem koliko mi je gadno to sto je gradska vlast iskoristila ovaj dogadjaj radi patkometrije.mali disclaimer: ne smeta mi molitva za pokoj duse. nije mi bitno da li je posredi tibetanski obred, da li im citaju Kaddish, ili im drze opelo, i da li su mrtvi ateisti ili vernici.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Чуј, не би смео да буде верски обред? Него шта друго да буде скуп који организују Српска православна црква и Јеврејска општина Нови Сад - концерт Здравка Чолића спонзорисан од Телекома праћен ватрометом који на небу исписује слогане брендова из Ушћа преведене на хебрејски и кратак Пајтићев реп фјужн од цитата из Торе и Новог завета? Не буни те што су жртве фашизма у огромној већини убијени Срби, а да је ону мањину убијених представљао Ефраим Зуроф, који се и обратио људима који су дошли? А најјача је ова примедба о јавним градским површинама... Па нису извадили Легију из затвора и поставили га на клизалиште испред Дома синдиката да лупа дандаре оцвалим теткама које су дебеле сестриће довели да ждеру кокице и падају по леду, већ су спречили идиота да са својом сектом прекине обред посвећен жртвама фашизма.
Pih, umes ti i bolje, ovo cak nije ni smesno..Problem je u tome sto pomen zrtvama racije uopste organizuje (i obezbedjuje!) crkva a ne drzava. Ako je drzava toliko bedna da to dozvoli, onda ovi gradski zvanicnici, ili kako se vec predstavljaju, nisu ni zasluzili bolje nego da budu izgurani od strane nasilnika u belom. Kao sto sam vec napisala u nekom od predhodnih postova, ne mogu da se odlucim koji od njih su veca govna. Edited by sailorman
Link to comment
Čekaj, skup koji organizuje SPC ne bi smeo da bude verski? Mislim da je upravo tu nastao problem. Ljudi iz gradske uprave su smatrali da obred ne bi smeo da bude verski, pa su organizovali odvojenu komemoraciju.Što su onda koj moj se trpali vamo?
Evo ovako. Sa moje tacke gledista ovakav skup ne bi smeo da bude ni religijski, ni politicki, ni... vec nacin da se skupe svi zainteresovani i da odaju pocast SVIM zrtvama minutom cutanja, prigodnim govorom, stagod... Ovo sto su napravili, i SPC i politicari je sprdanje za zrtvama svih nacionalnosti, vera, boja koze... I podsetite me ako sam zaboravna, ne secam se da je prethodnih godina SPC nesto ucestvovala u ovim dogadjanjima?!
Link to comment
pa sve i da su se trpali, ovi iz SPC su trebali da pokazu elementarno dostojanstvo i ne prave skandal na ceremoniji. posto to nisu uradili, jasno je koliko ih zanima pijetet prema zrtvama. a nemam reci da iskazem koliko mi je gadno to sto je gradska vlast iskoristila ovaj dogadjaj radi patkometrije.
Čekaj, ti kad probaš da se popneš na binu na koncertu Metalike, pa dobiješ preko nosa, je l' skandal praviš ti, ili ovi iz obezbeđenja? Je l' to znači da ovima iz organizacije nije stalo do koncerta, nego tuče? Edited by dux
Link to comment

pederi i siptari nam ruse drzavu, treba i decu jebat nekaznjeno, a tu su bili i njihove produzene pesnice infiltrirane medju nas, mobilni mamograf, najk prodavnice, mekdonalds, djak sport, i ostali. moleban za molebanom, "prekrstim se pa vijam pedere ciglama" rekreacija. nije crkva imala vremena da misli i na stare zrtve poslednjih par godina.nek me neko ubedi da ovi belomantijasi nisu isti oni sto su isli da se priceste pre boja sa pederima.

Edited by garoviks
Link to comment
Откуд ми идеја да су сви ти Срби били православни верници? Јок, негу су четрдесетих прошлог века покупљени у рацији на ашрам.
Dodjavola, kao da je bitno da li jesu ili nisu, niti znam niti mogu da znam... Nije ni bitno koju molitvu bi citali, ili bi recitovali stihove, drzali govore... moj okidac je bilo dokazivanje da je u raciji stradalo najvise Srba pravoslavaca te da je stoga SPC najnadleznija da organizuje molebane, molitve i stagod vec, ostali STOP dok ne dokazu brojnost svojih zrtava...
Link to comment
Čekaj, ti kad probaš da se popneš na binu na koncertu Metalike, pa dobiješ preko nosa, je l' skandal praviš ti, ili ovi iz obezbeđenja?
ok imaš ovde elementarnu grešku, nije mi jasno kako je ne uviđaš. u pitanju nije koncert Metalike na kome planiram da izgubim svako ljudsko dostojanstvo, nego pomen ljudima koje su fašisti bacili pod dunavski led. po svemu što čujem, Pavličićeva ekipa jeste zloupotrebila ceremoniju da bi dokazala da je jačija od crkve. u tom pogledu oni jesu izazivači skandala. ali, ako prihvatimo da je pomen žrtvama nacista važniji od potrebe da se stave na svoje mesto gradski oci (možemo li se složiti oko toga?), crkva je bila dužna da obezbedi mir događaja tako što će pustiti nezvane goste. mogu da se nadgornjavaju posle, nije problem. ceremonija nije prostor za to.
Link to comment
Pih, umes ti i bolje, ovo cak nije ni smesno..
То што је теби са времена на време смешно нешто што ја напишем не значи да сам ја духовит и ироничан, већ да се ти смејеш мојој муци и/или туђој глупости. Сада, када се те две ствари сударају, нормално да ти више није забавно.
Evo ovako. Sa moje tacke gledista ovakav skup ne bi smeo da bude ni religijski, ni politicki, ni... vec nacin da se skupe svi zainteresovani i da odaju pocast SVIM zrtvama minutom cutanja, prigodnim govorom, stagod... Ovo sto su napravili, i SPC i politicari je sprdanje za zrtvama svih nacionalnosti, vera, boja koze...
Видим ја да си усвојила одговарајуће темплејтове и да овај разговор неће моћи да разбије добро набубану лекцију, али уместо одјаве ево ти један цитат, па ми објасни да ли је ово одавање поште СВИМ жртвама или није одавање поште СВИМ жртвама:"Тада су страдали Срби који су припадали православној вери. И то је била њихова кривица, јер нису припадали вери својих злотвора. То је народ који је вековима живео на овим просторима и својим телима бранио моћну Аустроугарску царевину од Османлијског царства", навео је патријарх Иринеј."Страдали су и Јевреји, нама братски народ, страдала су наша браћа Роми, који су вековима живели са нама. И сви они су страдали, јер су припадали другом народу и другој вери", рекао је патријарх Иринеј.Поглавар СПЦ је рекао да је егзекутор страшне одмазде против српског, јеврејског и ромског народа била мађарска војска, али и неке комшије из Новог Сада, које су стале на страну окупатора и учествовале у страшном злочину."Чинили су дела којих би се и ђаво постидео, сличне оним делима које су у то време у нашим западним пределима где су страдале стотине хиљада недужних наших људи. Можемо да им као хришћани опростимо, али не смемо да заборавимо да се не би то исто поновило", поручио је патријарх Иринеј."
I podsetite me ako sam zaboravna, ne secam se da je prethodnih godina SPC nesto ucestvovala u ovim dogadjanjima?!
СПЦ је од почетка један од организатора, заједно са Јеврејском општином.
Link to comment

Pomen sluzi za to da se da pocast preminulima. Pomen nije koncert niti politicka govornica. Na pomen se ne poziva, i sa pomena se ne tjera osim ako neko ne remeti neki elementarni red. Kao na sahranu, tamo se dodje ili ne dodje. Sve i da je vlast najdzukackije postupila, a jeste, red i pijetet prema zrtvama nalaze da se taj dzukacluk precuti dok traje obred. Jad i sramota.Edit: objsanio Vasa dok sam ja ovo kucao.

Edited by nautilus
Link to comment
Pomen sluzi za to da se da pocast preminulima. Pomen nije koncert niti politicka govornica. Na pomen se ne poziva, i sa pomena se ne tjera osim ako neko ne remeti neki elementarni red. kao na sahranu, tamo se dodje ili ne dodje. Sve i da je vlast najdzukackije postupila, a jeste, red i pijetet prema zrtvama nalaze da se taj dzukacluk precuti dok traje obred. Jad i sramota.
to je to, nema dalje
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...