Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Страсно, страсно! Откуд било коме идеја да се црквени обред мозе одрзати без великодостојника из ДС и страних амбасада када се зна да је јос у време Немањица сваком свестенику прислузивао по један амбасадор!? Ајој јајој, паметном доста! Још су Тарабици најавили да це Бојан Пајтиц бити прогласен за светитеља, те је од тада у сваком православном храму направљена по једна столица да има где да седне када му се цефне а сада ови у мантијама овако куку! А, куку, море, јадан куку! Ко последњи изадје нека угаси светло! Од мене толико! Како у 21. веку да се сада дозволи да се не саслузује са цивилима и Схивом! Ајој Србијо шта ти раде патријоте!?! Куку јао +1 страсно!

Link to comment
ovo je objavljeno u novinama "dnevnik" 17. januara, navodno u prilicno skracenoj formi (nisam citala novine). mucno je sve ovo oko obelezavanja racije i bas tuzno...edit: mislila sam na tekst pod naslovom "odgovor gospodinu aleksandru jovanovicu..." stoji u arhivi. Edited by batticuore
Link to comment
Страсно, страсно! Откуд било коме идеја да се црквени обред мозе одрзати без великодостојника из ДС и страних амбасада када се зна да је јос у време Немањица сваком свестенику прислузивао по један амбасадор!? Ајој јајој, паметном доста! Још су Тарабици најавили да це Бојан Пајтиц бити прогласен за светитеља, те је од тада у сваком православном храму направљена по једна столица да има где да седне када му се цефне а сада ови у мантијама овако куку! А, куку, море, јадан куку! Ко последњи изадје нека угаси светло! Од мене толико! Како у 21. веку да се сада дозволи да се не саслузује са цивилима и Схивом! Ајој Србијо шта ти раде патријоте!?! Куку јао +1 страсно!
А, извини, заборавио сам да пребацим на латиницу.
Zaboravio si ti da prebaciš na ćirilicu, pre bih rekao... :)
Link to comment

Хтео сам да кажем да су се сви раскокодакали зато што је политичкој делегацији ускраћено да саслужује на верском обреду. Ваљда би у 21. веку људи који шатро цене демократију и људска права и интернационализам и томе слично требало да се радују што се одвајају црква и држава, а не да се буне када се то деси.едит

ovo je objavljeno u novinama "dnevnik" 17. januara, navodno u prilicno skracenoj formi (nisam citala novine). mucno je sve ovo oko obelezavanja racije i bas tuzno...edit: mislila sam na tekst pod naslovom "odgovor gospodinu aleksandru jovanovicu..." stoji u arhivi.
А ја се понадао да мислиш на ово:
Истина је, међутим, да су именовани председник Скупштине града и градоначелник Новог Сада, са својом пратњом, покушали да, мимо протокола и без позива организатора, узму учешћа у званичном програму.Нажалост, поменути градски челници су најпре покушали да онемогуће да г. Ефраим Зуроф, директор Центра Симон Визентал из Јерусалима, прође до свог места и обрати се сабраном народу, а када им то није пошло за руком, онда су покушали да искористе присуство г. Зурофа да би се пробили до споменика Породица и тиме прекинули молитвени помен.Брзом реакцијом протокола Епархије бачке њихов покушај је спречен, а г. Ефраиму Зурофу омогућено да се обрати народу.Нажалост, господа амбасадори су били опкољени градоначелниковом свитом и самим тим онемогућени да уђу кроз службени улаз.
Edited by Праслин
Link to comment
А ја се понадао да мислиш на ово:
ma ok, moze i to...a u vezi sa odvajanjem crkve i drzave i stava pojedinih forumasa po tom pitanju, zaista mi nije jasna toliko burna reakcija...odlucite se sta zelite.
Link to comment

generalno je apsurdno i potpuno jadno da pomen odrzavaju oni koji su do ne bas tako davno svetili nozeve, kame i cevi lavovima, tigrovima, orlovima, vukovima, skorpionima...

Link to comment
Хтео сам да кажем да су се сви раскокодакали зато што је политичкој делегацији ускраћено да саслужује на верском обреду. Ваљда би у 21. веку људи који шатро цене демократију и људска права и интернационализам и томе слично требало да се радују што се одвајају црква и држава, а не да се буне када се то деси.
Pa u tome i jeste stvar sto pomen zrtvama racije ne bi smeo da bude verski obred. Naravno, niko ne ocekuje od jedne krajnje nazadne institucije kao sto je SPC da uvidi da bi to trebao da bude pomen zrtvama fasizma a ne moleban za ubijene Srbe. Ono sto je problematicno u celom tom 'dogadjaju' je to sto crkva ima obezbedjenje koje odredjuje ko gde sme da stoji na javnim gradskim povrsinama.
Link to comment

koliko ja vidim, i Pavlicic i popovi su odlucili da defeciraju po zrtvama racije tako sto ce meriti patke na Dunavu. svaka cast i jednima i drugima.

Link to comment
Pa u tome i jeste stvar sto pomen zrtvama racije ne bi smeo da bude verski obred. Naravno, niko ne ocekuje od jedne krajnje nazadne institucije kao sto je SPC da uvidi da bi to trebao da bude pomen zrtvama fasizma a ne moleban za ubijene Srbe. Ono sto je problematicno u celom tom 'dogadjaju' je to sto crkva ima obezbedjenje koje odredjuje ko gde sme da stoji na javnim gradskim povrsinama.
Чуј, не би смео да буде верски обред? Него шта друго да буде скуп који организују Српска православна црква и Јеврејска општина Нови Сад - концерт Здравка Чолића спонзорисан од Телекома праћен ватрометом који на небу исписује слогане брендова из Ушћа преведене на хебрејски и кратак Пајтићев реп фјужн од цитата из Торе и Новог завета? Не буни те што су жртве фашизма у огромној већини убијени Срби, а да је ону мањину убијених представљао Ефраим Зуроф, који се и обратио људима који су дошли? А најјача је ова примедба о јавним градским површинама... Па нису извадили Легију из затвора и поставили га на клизалиште испред Дома синдиката да лупа дандаре оцвалим теткама које су дебеле сестриће довели да ждеру кокице и падају по леду, већ су спречили идиота да са својом сектом прекине обред посвећен жртвама фашизма.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...