Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Najjače mi je ''obezbeđenje u belim mantijama''
Meni i nije toliko smešno kada se setim da su benediktanci u belim mantijama spaljivalji ljude na lomačama.Edit: ovo sa slika iz NS-a mi deluje kao neki novi monaški red. Edited by dux
Link to comment

Vest sa nuladvajesjedan:

Oko spomenika "Porodica" postavljena je metalna ograda, a kada su političari pokušali da uđu na komemoraciju, mladići u belim crkvenim odorama su ih odatle izgurali uz poruku da nisu dobrodošli. Predsednik Skupštine grada Aleksandar Jovanović kaže da se kod ulaza u ograđeni deo ispred njih stvorilo petnaestak crkvenih lica koji su gradske i pokrajinske čelnike u pratnji ambasadora Mađarske i Izraela fizički sprečili da prisustvuju komemoraciji. Prema njegovim rečima, sramna situacija predstavlja klerikalizaciju društva i ugrožavanje Ustavom garantovane sekularnosti."Gnusna mi je politizacija kostiju pobijenih Novosađana. Time što nama fizički nije dozvoljen ulazak na komemoraciju predstavlja upravo to. Ja sam pisao partijarhu srpskom Irineju i tražio od njega objašnjenje, da li je ovo stav SPC ili stav građanina Bulovića, i čekam njegov odgovor, jer je ovako nešto nedopustivo", smatra predsednik gradskog parlamenta.Ambasador Izraela Josef Levi odbio je prokomentariše činjenicu da je pomen žrtvama Racije posmatrao sa travnjaka pored spomenika. Prema njegovim rečima, obeležavanje Racije treba da predstavlja sećanje i solidarnost srpskog i jevrejskog naroda, a ne političke sukobe."Danas nije dan za ovo što se desilo. Danas je dan za praštanje, za sećanje i za solidarnost dva bratska naroda, koji su stajali zajedno u stradanju pod fašističkim terorom", kratak je bio Levi.Nakon pomena koji je služio patrijarh Irinej, a kome su prisustvovali svi viđeniji predstavnici crkve, uključujući vladiku Amfilohija Radovića i Vasilija Kačavendu, predstavnici Grada položili su cveće na spomenik "Porodica".Gradonačelnik Igor Pavličić nije želeo da komentariše diplomatske incidente sa ulaza, rekavši da je na komemoraciju došao kao i svi drugi građani i da nije ni očekivao da ga puste u ograđeni prostor.
Pavličić :isuse:http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FOTO-SPC-sprecila-politicare-da-prisustvuju-obelezavanju-Racije.html Edited by Buck Naked
Link to comment

Kakva govna, jebote. Svi zajedno. Ovi su ih izgurali, ej! Pa koji retard bi dozvolio da ga izgura govno u belom?? Mislim sta je poruka svega, da je crkva sad jaca od drzave? Jel sledece da crkveno obezbedjenje bude i naoruzano?

Link to comment
Kakva govna, jebote. Svi zajedno. Ovi su ih izgurali, ej! Pa koji retard bi dozvolio da ga izgura govno u belom?? Mislim sta je poruka svega, da je crkva sad jaca od drzave? Jel sledece da crkveno obezbedjenje bude i naoruzano?
Stvarno okršaj dela države i crkve :isuse: . Borba za moć na svakom koraku, a stanje u državi iz dana u dan sve bolje :fantom: Čini mi se da je dobra reakcija političara što nisu prihvatili sukob.nevezano za ovo, danas sam čuo da su jedanaest od sadašnjih petnaest mitropolita Bugrarske Pravoslave Crkve bili saradnici "Odeljenja za borbu protiv ideološkog skretanja", piše u listi koju je objavio odbor za otvaranje arhiva tajne službe Edited by Lezilebovich
Link to comment
Kakva govna, jebote. Svi zajedno. Ovi su ih izgurali, ej! Pa koji retard bi dozvolio da ga izgura govno u belom?? Mislim sta je poruka svega, da je crkva sad jaca od drzave? Jel sledece da crkveno obezbedjenje bude i naoruzano?
laugh.gifKako me ti zabavljaš.Ne bih da ispadne da branim ikoga, ali skup je organizovala SPC. Ni na novogodišnjim koncertima ispred skupštine ne možeš da se popneš na binu tek tako. Sa druge strane, niko ti ne može zabraniti da prisustvuješ skupu, i da stojiš sa strane i grickaš semenke, ali jebiga, neko je baš hteo da se slika u VIP loži.Uspeli su nekako u svojoj nameri, na kraju.To što ti ovaj događaj vidiš kao clash of the titans, to je stvar tvoje percepcije. Edited by dux
Link to comment
Meni i nije toliko smešno kada se setim da su benediktanci u belim mantijama spaljivalji ljude na lomačama.
ne benediktinci nego Gospodovi Kerovi.
Link to comment
Meni i nije toliko smešno kada se setim da su benediktanci u belim mantijama spaljivalji ljude na lomačama.Edit: ovo sa slika iz NS-a mi deluje kao neki novi monaški red.
Jao, siroti političari... a što ne bi oni mogli biti u redovima ko i obični građani, nego i pomen žrtvama koriste da se slikaju i proguraju u prve redove ?I šta će mađarski ambasador na skupu ? Šta on ima da poruči u ime svoje države vezano za Raciju, nakon oslobađajuće presude Kepiru ? Da njegova država uistinu žali te žrtve, ne bi oslobodila matorog zlikovca.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...