Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Kojim institucijama, kojim redom, treba da se obratim zato što mi dete prisilno pohađa veronauku, umesto građanskog vaspitanja na koje smo ga prijavili?Primatan je pritisak učitelja, koje mrzi da drže časove za 1/3 razreda, i radije bi da budu slobodni 1 čas za svoje poslove (kao da deca nisu njihov posao), "da bi trebalo sva deca da pređu na veronauku".(Škola Milan Đ Milićević, u Beogradu, naselje Medaković 3)

Link to comment
Kojim institucijama, kojim redom, treba da se obratim zato što mi dete prisilno pohađa veronauku, umesto građanskog vaspitanja na koje smo ga prijavili?Primatan je pritisak učitelja, koje mrzi da drže časove za 1/3 razreda, i radije bi da budu slobodni 1 čas za svoje poslove™ (kao da deca nisu njihov posao), "da bi trebalo sva deca da pređu na veronauku".(Škola Milan Đ Milićević, u Beogradu, naselje Medaković 3)
Budalaština. Pošto se učiteljice kolju da dobiju taj čas sa 1/3 razreda, da ne kažem i sa par učenika. To im ulazi u platu, odn. ako nema tog časa, plata je (drastično) manja.
Link to comment
Budalaština. Pošto se učiteljice kolju da dobiju taj čas sa 1/3 razreda, da ne kažem i sa par učenika. To im ulazi u platu, odn. ako nema tog časa, plata je (drastično) manja.
Pošto je većina odeljenja prijavljena na "indoktrinaciju pravoslavlja", ostala deca se spajaju s tom grupom (koju drži specijalno obučena osoba), a verujem da učiteljka (ista koja drži i ostale predmete ("razredna", što bi rekli) osim stranog jezika, pošto su u pitanju razredi do četvrtog) sebi piše da je čas održan.Čini mi se da uopšte i nemaju plan i program nastave za građ.vasp.
Link to comment

Treba dati slobodu učenja sektama da bi se razbio taj monopol srpske pravoslavne crkve. Naravno, to i dalje podrazumeva zabranu sekti koje propagiraju vaskoliku mržnju i samouništenje ...Ja sam, na primer, do skora bio potpuno rezervisan prema sajentološkoj sekti sve dok nisam kupio novi (Android) mobilni telefon koji je pravo tehnološko čudo koje je toliko malo da staje u šaku. A šta sve može, to je neverovatno! Otputujem ja tako u Holandiju i šetam nekim ogromnim parkom. Naravno, izgubim se i ne mogu da nađem akva park. Ja onda aktiviram opciju "Maps" i mobilni me pronađe na mapi!? I kako šetam, ono plava strelica se pomera na mapi!? I nađem akva park dok ste rekli - Tom Kruz!Ili, zamislite sebe da šetate Mehnetnom u Njujorku, a neko vas zove sa fiksnog iz Begiša, i vama u unutrašnjem džepu zimske jakne zazvoni mibilni telefon!? A vi ste desetine hilljada kilometara daleko ... Zar to nije pravo čudo!?I zato sam postao sajentolog jer mi nismo ni svesni koliko je nauka uznapredovala i koliko čak jedan obični mobilni telefon, koji svi imamo, po svojoj složenosti predstavlja novo božanstvo kojem se treba klanjati ...

Edited by stoka
Link to comment
Pošto je većina odeljenja prijavljena na "indoktrinaciju pravoslavlja", ostala deca se spajaju s tom grupom (koju drži specijalno obučena osoba), a verujem da učiteljka (ista koja drži i ostale predmete ("razredna", što bi rekli) osim stranog jezika, pošto su u pitanju razredi do četvrtog) sebi piše da je čas održan.Čini mi se da uopšte i nemaju plan i program nastave za građ.vasp.
:lol: Nemoj više, leba ti. To je toliko nemoguće da ne postoji ni procenat šanse da je tako nešto urađeno. Plus, plan i program te ludosti koja se zove građansko vaspitanje, postoji, naravno. Postoji i nešto što se zove udžbenik. Nažalost, pandan građanskom je još veće luđenje u obliku verske nastave. I tu postoji udžbenik i to za svaku veru posebno. Za našu, najslađu, udžbenik se zove Pravoslavni katihizis.
Link to comment
...i pisan je na jeziku koji je vrlo primeren uzrastu kome je namenjen i to funkcionise besprekorno :fantom:
Pa ako pitaš učenike, njima je ok. Meni je, recimo, sve to besmisleno. Treba ukinuti i jedno i drugo i uvesti još jedan čas matematike...
Link to comment
e zanima me, posto nemam nikog bliskog u skoli, ima li nekih sukoba medju ucenicima na liniji gradjanisti-ovi sto idu na katehizis?
ne, naravno. srećom, klinci su mnogo pametniji.
Link to comment

Ni ja nemam nikog, interesuje me zašto je to postavljeno kao alternativa, šta ako neko hoće i jedno i drugo?Komšijski klinci, doduše, pričaju da im veronauka nije smor, a ni ovo drugo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...