Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Taman.Onda preimenujemo Medicinski u fakultet sv. Vrača, ETF u fakultet sv. Ilije Gromovnika, Saobraćajni u fakultet sv. Nikole, Pravni u fakultet Sv. Jovana Zlatoustog, Učiteljski u sv. Ćirila i Metodija, DIF u sv. Jordana Trapezuntskog, Filozofski u fakultet sv. Justina, Ekonomski u fakultet sv. bezsrebrenjaka....
primecujem 1 zavidno poznavanje spektra, mladi choveche ^_^
Link to comment
Taman.Onda preimenujemo Medicinski u fakultet sv. Vrača, ETF u fakultet sv. Ilije Gromovnika, Saobraćajni u fakultet sv. Nikole, Pravni u fakultet Sv. Jovana Zlatoustog, Učiteljski u sv. Ćirila i Metodija, DIF u sv. Jordana Trapezuntskog, Filozofski u fakultet sv. Justina, Ekonomski u fakultet sv. bezsrebrenjaka....
Briši to dok neko nazočan nije pročitao.
Link to comment
o jebote, da me startovalo princheva koliko me je stalkovalo napaljenih nacosha, gde bi mi kraj bio.
Priča se da ako se napaljeni nacoš u nekom trenutku slučajno poljubi, onda se pretvara u princa koji automatski prestaje da bude nacoš. Naravoučenije: nacoši, nađite žene, muškarce ili nešto što vi volite.
Link to comment
a da li ste videli da je sada i zvanicno dozvoljeno lecenje batinom i molitvom?. A ako ne uspe, tu je ministar patolog da utvrdi what went wrong.
Ajd da ne preterujemo, u projektu Zemlja zivih nema batinanja, niti iceg slicnog.
Link to comment
Kako mozes da si tako siguran? Secas li se Crne reke? Nije bilo tako davno a ostalo neistrazeno, nerazjasnjeno.
Siguran sam da poznajem dobro istoriju i praksu tog projekta i da sam za ovih 6 godina cuo samo dobre stvari o ucinku monastva. Takodje, znam i da ovaj projekat jako smeta nekim vladikama zato sto ih rad sa narkomanima, GRRRESNICIMA, podseca na protestante i katolike. Evo da ti postavim ovako: verski sam mnogo blizi lavejevskom satanizmu nego bilo kojoj formi hriscanstva, ali bih svoje bliznje, u slucaju da postanu zavisnici, poslao u ovaj projekat mnogo pre nego u nekakvu Drajzerovu. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Evo da ti postavim ovako: verski sam mnogo blizi lavejevskom satanizmu nego bilo kojoj formi hriscanstva, ali bih svoje bliznje, u slucaju da postanu zavisnici, poslao u ovaj projekat mnogo pre nego u nekakvu Drajzerovu.
Pa dobro, stvar licnog izbora. I verujem da ima i svetlih primera, ali meni ne bi palo na pamet da me pop leci. Pre bih u Drajzerovu ili u neku drugu specijalizovanu ustanovu (a tih dispanzera za mentalno zdravlje ima sve manje i manje - konkurencija su ovim komunama, sta li). Mada, sada citam da i direktorka Drajzerove podrzava i promovise ovaj SPC tretman: „U svojevrsnim komunama, kakve funkcionišu i pri našoj crkvi, zavisnici se uključuju u život koji podrazumeva svakodnevne radne obaveze i razgovore. Na tim mestima oni nalaze smirenje“. Sad sam na sajtu Zemlja zivih procitala i kako izgleda prijem u zajednicu. Svake prve subote u mesecu, sem ako pada na neko crveno slovo...Plus u napomeni, obavezna lektira: заинтересовани за заједницу Земља живих би требало да науче напамет следеће молитве: 1. Молитву Господњу (Оче наш) 2. Символ вере 3. Богородице Дјевокоје се могу наћи на овом сајту.Meni je to sve nepojmljivo i prilicno porazavajuce.
Link to comment

Ludaci lece narkomane molitvama! Izbacili lopatu kao tehnoloski zastarelu. Kako se samo ranije nisu setili? Dobro, nekad davno se sve lecilo™ ali u Srbiji je to glavni hit, drustvo sutnulo zavisnike popovima u dvoriste, na obostranu korist plus se zdravstvo kurtalisalo bede. Umesto da ih, kao deo terapije, ukljucuju u drustvo (rad u firmama na jednostavnim poslovima) oni ih trpaju u versku sektu. Mozda im se pozlati pa im neko u komuni i zameni hors za Dzibusa.

Link to comment
Meni je to sve nepojmljivo i prilicno porazavajuce.
Pa dobro tebi je nepojmljivo, ali mozda mozes da pojmis to da strukturirani verski obred i ritual moze da pomogne narkomanu koji krizira? Borba sa zavisnosti je velika borba sa samim sobom, i tu verski pristup moze mnogima da pomogne. Kao sto verski pristup pomaze mnogima u zivotu oko mnogih teskih stvari - mislim, nije ta religija za dzabe nesto sto se odrzalo milenijumima (i nemojte mi sada prosipati prazne fraze da religija jedino sluzi da odrzi moc svestenika, jer to jednostavno nije tako), dakle ima kod nje i nesto korisno.Da imam sina teskog narkomana, odma bi menjao njegovo stanje za stanje vrlo poboznog vernika koji se moli 10 puta dnevno i revnosno cita Bibliju. A nisam siguran da ljudi izlaze iz gorespomenutog programa bas u takvom stanju.
Link to comment

Na ljutu ranu...

Vojsku i crkvu zavadio Nato!Sreda - 15.06.2011Prihvatiti nešto što nam je do juče bio ljuti neprijatelj, koji nam je ostavio teške rane, narodu, našoj ekonomiji… Ako se to može lečiti i zalečiti, to je dobro, ali ne znam da li je taj lek pogan za naše rane - izjavio je juče patrijarh Irinej u Kuršumliji.
...ljutu travu
SPC i Vojska potpisale Sporazum o vršenju verske sluzbe28.06.2011Pravoslavni sveštenici moći će da nose bradu ako ne smeta za gas-masku"Neka bude srećno i blagosloveno", poručio je patrijarh Irinej.Opasači oko mantija29. jun 2011SVEŠTENICI SPC već duže vreme brinu o duhovnim potrebama pravoslavnih pripadnika vojski Holandije, SAD, Velike Britanije i BiH. U Vojsci Srbije, kao i u svetu, oni će deliti sudbinu svojih jedinica. To znači da će učestvovati u multinacionalnim operacijama u svetu, vojnim vežbama, logorovanjima na poligonima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...