Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Jel zna neko od upucenih sta se zaista desava sa Artemijem?Zaista ga nema u medijima, a cudno mi je da ne zeli da isprica svoju verziju price.Da li je ga stvarno drze u nekoj vrsti kucnog pritvora i po kom osnovu? Cak i ako je tacno da je u njegovoj eparhiji radjeno to sto se prica (ja verujem da jeste), ne mogu coveka tek tako da pritvore.

Link to comment
Jel zna neko od upucenih sta se zaista desava sa Artemijem?Zaista ga nema u medijima, a cudno mi je da ne zeli da isprica svoju verziju price.Da li je ga stvarno drze u nekoj vrsti kucnog pritvora i po kom osnovu? Cak i ako je tacno da je u njegovoj eparhiji radjeno to sto se prica (ja verujem da jeste), ne mogu coveka tek tako da pritvore.
pa tu sad opet dolazimo do onog chuvenog (beshe filaretovog?) o nashem svetu i nashim zakonima, i njihovom svetu i njihovim zakonima. za mene je u nashem svetu sakrivanje poslovanja od drzave fantastichan prekrshaj, u njihovom nije.u nashem svetu drzanje mene u pritvoru tek tako, odnedavno je takodje poprilichan prekrshaj. u njihovom ochigledno ne mora biti.preostaje nam sad samo da sastavimo te svetove ^_^kako je krenulo, svi ce se cheshati di se nisu nadali... Edited by thermal bug
Link to comment

ne moramo da sastavljamo svetove, nego imamo tu prednost da bi oni trebalo da poštuju zakone našeg sveta, a mi ne moramo da poštujemo zakone njihovog sveta...

Link to comment
ne moramo da sastavljamo svetove, nego imamo tu prednost da bi oni trebalo morali da poštuju zakone našeg sveta, a mi ne moramo da poštujemo zakone njihovog sveta...
Status SPC kao države u državi je postao potpuno društveno prihvatljiv. Javno se tvrdi da jednog građanina Srbije (kakav god on bio) drže u kućnom pritvoru, i to se najnormalnije prihvata. Sigurno bi reakcija bila drugačija da se radi o nekome ko nije sveštenik. Ali on je sveštenik, samim tim građanin države SPC i sta će oni sa njim da rade je stvar SPC. I to sve radi ova modernija, liberalnija, društveno prihvatljivija struja. Edited by Heaviside
Link to comment

Ne drze oni njega u pritvoru ka sot se drzi u CZ-u. Mislim da po crkvenom pravu mogu da mu narede da kao poslusanje ode u keliju. On po crkvenom pravu ima obavezu to da poslusa. Ako nece, moze lepo da ode, nece ga baciti u lance, ali ce prekrsiti pravila organizacije kojoj pripada.

Link to comment

Nisam znao šta se dešava zato sam i pitao. Ovaj Antonije pak trvdi da je Artemije u kućnom pritvoru, verovatno laže, zato sam i pitao da li neko zna šta se zaista dešava.U svakom slučaju bi neko to trebalo da demantuje i pojasni situaciju, radi se o ozbiljnim optužbama.

Link to comment

Ja samo teoretisem, nemoj da me pogresno shvatis, ne baratam insajderskim informacijama.Prizivam malo svoje znanje iz crkvenog prava, ipak mi je to bio poslednji ispit na fakultetusmile.gif

Link to comment
ne moramo da sastavljamo svetove, nego imamo tu prednost da bi oni trebalo da poštuju zakone našeg sveta, a mi ne moramo da poštujemo zakone njihovog sveta...
pa ne moramo, ja samo ukazujem na... khm... dvosmernost moguceg sastavljanja svetova. i za njih bi trebalo da zakoni nasheg sveta budu prednost. teorijski, al ko ce ga znati :unsure:zna se ko sme da drzi u pritvoru i pod kojim uslovima. ovako, pravda za aritmija i pravda za podanike velikog brata. svi su pristali na pravila svojih organizacija ^_^ps. booooze robote, pa onomad, kolko proshlog vikenda bili masoni u nekoj emisiji, in pablik, daj da nije adanja polak. i sve se fale kako su renesansni humanisti. fini neki pacijenti :ph34r: Edited by thermal bug
Link to comment
ps. booooze robote, pa onomad, kolko proshlog vikenda bili masoni u nekoj emisiji, in pablik, daj da nije adanja polak. i sve se fale kako su renesansni humanisti. fini neki pacijenti :ph34r:
Ma Bubo meni samo žao što niko ne govori nama da smo masoni. Svašta je rečeno ko drži ovaj sajt, od pomoćne ruke državnog B92 servisa preko NSPM-a pa do nacoša. Što nam nikako ne zapadne nešto cool kao masoni? Pa nismo šugavi :(
Link to comment
Crnorecka pobuna protiv novog patrijarha i tadicevstine. Antonije na braniku SrBstva i pravoslavnog pravoslavlja.
toni nije ništa rekao o radetu hadži doo neimaru, velikom majstoru masonske organizacije ilaminati i pocinkivači cinka. :( Edited by steppingrazor
Link to comment
reč "raskol" ulazi u igru, do sada mi je bilo preterano da je upotrebljavam bez ograde, ali ovde imamo sve elemente raskola, od dubokih kanonskih podela, preko optužbi koje se više ne mogu povući, do formalizovanja nove organizacije koja će sebe, naravno, zvati "pravom" crkvom. nova organizacija biće zasnovana na načelima konspiroloških sumanutih primisli, zilotizmu, paranoji i dubokoj mržnji, i kao takvoj joj proričem dug vek i veliki uspeh.
По среди није никакав теолошки (канони су друго, сваки раскол је по правилу антиканонски) спор и неће бити раскола. Edited by savindan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...