Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

ali mislim da je sasvim bezbedno reci da vladika koji otima deci i siromasnima od usta nikome nije potreban.
ma ja uopste ne podrzavam gomilu pojava u srpskoj pravoslavnoj crkvi i ne mislim da treba cutati, samo ne treba ni preglasno lajati i rezati. ;) ali mi je krivo kad ljudi hriscanstvo pocnu da posmatraju samo kroz crkvu, koja bi trebalo da bude sveta i neporocna, ali eto, nije. zemaljska je...i onda pocnu suvise slobodno da se sprdaju i na racun hrista i boga...
Link to comment
ma ja uopste ne podrzavam gomilu pojava u srpskoj pravoslavnoj crkvi i ne mislim da treba cutati, samo ne treba ni preglasno lajati i rezati. ;) ali mi je krivo kad ljudi hriscanstvo pocnu da posmatraju samo kroz crkvu, koja bi trebalo da bude sveta i neporocna, ali eto, nije. zemaljska je...i onda pocnu suvise slobodno da se sprdaju i na racun hrista i boga...
You mean, like this?Da, ljudi su stvarno...
Link to comment
Ovajjj... kako se ljudi suviše slobodno sprdaju na račun Hrista i boga?
I dalje ne shvatam. :unsure:U svakom slucaju, 1 hint za tebe: ne radi se ovde ni o Hristu ni o bogu, nego o necijim osecanjima. ;) Edited by Milogled Bluff
Link to comment
I dalje ne shvatam. :unsure:U svakom slucaju, 1 hint za tebe: ne radi se ovde ni o Hristu ni o bogu, nego o necijim osecanjima. ;)
Uh, kako to nisam mogao da vidim, čekaj da se išibam časkom po leđima...Naravno da se radi o osećajima, samouki Frojde, samo osećanja nema samo jedna grupa ljudi. Ali pretpostavljam da i dalje ne shvataš. Nema veze.
Link to comment
You mean, like this?
na primer. al samo ti, ako tebe to uveseljava...btw, nisam ja na ovom forumu od juce, niti sam tako mekih osecanja, kao sto se neki ovde brinu. ;) :)
Link to comment
Uh, kako to nisam mogao da vidim, čekaj da se išibam časkom po leđima...Naravno da se radi o osećajima, samouki Frojde, samo osećanja nema samo jedna grupa ljudi. Ali pretpostavljam da i dalje ne shvataš. Nema veze.
Nema potrebe za takvim tonom. Narocito zato sto na osnovu slike na mom profilu mozes otprilike zakljuciti kakav stav imam prema religiji. To medjutim, uprkos preovladjujucoj skoli misljenja na ovom forumu, ne znaci da moram ismevati i vredjati tudja osecanja, samo zato sto su drugacija od mojih i nisu mi sasvim razumljiva.
Link to comment
Nema potrebe za takvim tonom. Narocito zato sto na osnovu slike na mom profilu mozes otprilike zakljuciti kakav stav imam prema religiji. To medjutim, uprkos preovladjujucoj skoli misljenja na ovom forumu, ne znaci da moram ismevati i vredjati tudja osecanja, samo zato sto su drugacija od mojih i nisu mi sasvim razumljiva.
Pa i nemoj, nije te niko ni terao da to radiš.
Link to comment
bila sam u decanima 2006. uoci spasovdana, inace sam clan crkvenog hora iz novog sada koji je uvek, vec ne znam koliko godina unazad, sasvim lepo i normalno ljudski ugoscavan u peckoj patrijarsiji i decanima. imala sam priliku da licno upoznam nekoliko tamosnjih monaha i monahinja, da sluzim, kao delic hora, zajedno sa vladikom artemijem i igumanom teodosijem. volela bih, da ako ikako bude moguce, ponovo odem. postoje u srbiji, na zalost mnogih ovde, ljudi kojima je crkva ipak potrebna u zivotu. tuzno je i strasno sta se sve desava unutar nje, ali to ne bi smeo da bude razlog da se njen smisao i svrha postojanja na zemlji zauvek izgube.
Biti deo sluzbe u tim manastirima je verovatno potpuno neponovljivo iskustvo za sve kojima se takva prilika pruzila. Molitva je najcistija emocija...utoliko manje razumem toliki otpor ekumenizmu i otvorenu mrznju za sve sto je drugacije. Artemijeva strategija za lobiranje u Americi: lobirati antiislamistickim stavovima?! Covek je zalutao u vremenu i prostoru. To, medjutim, ne bi bio problem da ne srlja u otvoreni raskol, sve mirise na to...
Link to comment
i onda pocnu suvise slobodno da se sprdaju i na racun hrista i boga...
А ко ће да каже колико је слободе превише?Да видимо да ли ће и нови патријарх да ме избаци из српства, да одредим себи меру за спрдњу.
Link to comment

Sloboda treba da bude apsolutna, da se sprda i sa Bogom i sa Bezbogom. Ali je stvar mere i pristojnosti da se odabere gde se, kada i kako to radi. I, naravno, pred kim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...