Jump to content

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ја знам Оче наш на српском, старословенском, латинском, енглеском, француском, а донекле сам заборавио на руском и италијанском.
Znam i kad ce ti to zatrebati, eto majka mog tece je Albanka, Stanovic, rodjena u Aleksanriji, zavrsila Britansku skolu pricala 6 jezika, udala se u CG i ceo zivot provela kao domacica. Medjutim na samrti je ponavljala Oce nas na tih 6 jezika kojima ceo zivot barata. Tako da utvrdi znanje. Imas jos sledecih pedesetak godina recimo.
Link to comment

Зликовци заробили Артемија и Паладија, па их одвели у келије. :(

Као што се могло и очекивати, зли и опаки Атанасије Јевтић у заједници са мрзитељима владике Артемија, потпомогнути грмаљима у кожним јакнама, управо врше невиђено разбојништво у Епархији Рашкопризренској и косовско метохијској.Најпре су вандалски упали у манастир Гориоч, где их сестре нису хтеле примити, али су они развалили и поизбацивали сестринство.У Грачаници су сачекали владику Артемија, опколили га и заробили у келију. Владика је недоступан на мобилни, као и његов кувар о. Паладије, такође заробљен.Заједно са Тасом разбојником, дејствују наравно и дечанци на челу са Теодосијем. Грачаница је опкољена, зликовци управо пирују. Обили су сва закључана врата келија, и заузели све келије, никоме није дозвољен приступ.Од данас и све вести на сајту eparhija-prizren.com производе дечански костоломци.

Edited by Hella
Link to comment

samo neka se oni lepo zabavljaju, nista kao dan na svezem vazduhu plus snezna estetska idila, ma milina jedna. istina, ne znam o cemu je rec i ko tu protiv koga a za koga i sve tako to ali nije moje da me se to i tice jer sam ipak dobro ne bas antihrist ali neka vrsta ahrista. artemije bese onaj lik koji je dole na kosovu? pa nista, lepo resenje bi bilo da se manastirska bratsva tamo dole lepo pobune, bas da vidim kako patrijarsijski specnaz odlaze da skrse pobunu :D

Link to comment

otkud sada razbojnik varnava? pa taj lik je bio protiv konkordata svojevremeno pa puko stojadinovicev plan potpisivanja medjudrzavnog sporazuma sa rimskom kurijom tj. propade konkordat, bile i demonstracije protiv istog i rezima koji je zagovarao konkordat, zandarmerija slatko istamburala i sveti sinod i ostale ucesnike, nisu stigli cestito ni do knez mihailove a vec su bili polupani od batina u kralja petra, ima divnih fotografija tog performansa. pa je varnava naprasno preminuo i bila sarsijska prica da je otrovan od strane rezima.dakle, ko je u ovoj prici razbojnik varnava? irinej tesko jer je davao ekumenisticke izjave. ili postoji neki drugi lik varnava? qq ja kada mislim o crkvi kao da mislim o grand sou zvezdama, pojma nemam ni ko su grand zvezde a ni ko su likovi u ovom zimskom spektaklu sa smenjivanjem i demonstriranjem. a uostalom na isto mu dodje, red pevaljki, red monaha, red blentavih pristalica ove ili one struje

Edited by Pontijak
Link to comment

Разбојник Варава је један од двојице који су били разапети са Исусом. Један се покајао и препознао Господа на крсту и њему је Господ рекао: "Заиста, кажем ти, данас ћеш бити са мном у рају", док му се други, Варава ругао и остао је симбол свега глупог, простог, приземног и богохулног, па се тако и користи за некога ко се руга Христу и/или Цркви, а не односи се на некога ко се тако заиста зове.ЕДИТ: Варава је грчка транскрипција. Истинско звучање имена је Бараба (што неким чудом значи - син оца), па отуда и адекватна именица у српском језику.

Edited by Д
Link to comment
'Razbojnik Varava' je, pretpostavljam, Patrijarh Varnava?
:lol:Damja objasnioAjde ljudi, pa valjda znate toliko da prepoznate o kome je rec kada se prica o Irodu i Varavi (Barabi).
Link to comment

^^hvala na objasnjenju ;) stvarno nisam imao pojma, tjah, ahrist pa to ti je. znaci varava i varnava nije isto ime, otud moja nedoumica o cemu je rec.a mogao sam i da obratim paznju na fotku i sta pise na transparentu :isuse:

Edited by Pontijak
Link to comment
Разбојник Варава је један од двојице који су били разапети са Исусом. Један се покајао и препознао Господа на крсту и њему је Господ рекао: "Заиста, кажем ти, данас ћеш бити са мном у рају", док му се други, Варава ругао и остао је симбол свега глупог, простог, приземног и богохулног, па се тако и користи за некога ко се руга Христу и/или Цркви, а не односи се на некога ко се тако заиста зове.
Cekaj, zar Varava nije onaj razbojnik iz tamnice koga Pilat izvodi pred narod zajedno sa Isusuom da jednog oslobode a drugog kazne, te narod oslobadja Varavu a Hrista salje na raspece? Zar ovaj o kome ti pricas nije anonimus?
Link to comment

А, јес вала и тај је. А шта ми знамо, можда се и онај други звао тако. :lol: Крхко је знање.**једном су тако двојица епископа рапсрављали на некој трибини о симболици аждаје коју убија Св. Георгије, да би на крају један рекао: а шта ми знамо, можда су тада стварно постојале аждаје.

Link to comment

Paraskeva, zamonašeni inspektor Radiša i Čiča na jučerašnjem prosvijedu protiv novotaraca. Miriše na mini šizmu u okviru SPC, sto inace nije retkost u pravoslavnom hriscanstvu.protest4.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...