Jump to content

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Da, ali sto kaze Andre Breton, majku valja tuci dok je dete.Do sada se pokazalo da je odlicno po ovo drustvo sto postoji nekolicina fanatika koji ce skociti kao opareni na bilo koji znak klerikalizacije drustva. Naravno da si u pravu da u Srba nema puno verskog ekstremizma i puritanizma, ali ipak je dobro biti na oprezu. Iako nismo, kao sto kazes, bogobojazljiv svet, sistematski pritisak elite mogao bi da dovede da bogobojazljivo ponasanje postane norma, a to vec ne bi valjalo.Stoga mislim da su fanatici iz pescanika potrebni Srbiji: ko ce bolje od njih da ponizi Ljiljanu Colic?
Ako smatras da je dobro i uspesno ponizavanje tako sto ces reci "majku ti u picku jebem da ti jebem, kravetino bez sisa i kurvo Kostunicina" onda mogu da se slozim s tobom. Niko to bolje ne zna da uradi od ekipe iz Pescanika i e-novina. Ja, ipak, smatram da ima mnogo unosnijih i pametnijih nacina da se ponizi ovakva neka individua kao sto je Ljiljana Colic.
Link to comment
Harpere, 'ajde ovo na bisere, molim te, molim te, molim te, ja ne umem da kvotujem sa posta na post, jadva sam naucio i ovako :mellow:
Quote-ujes post koji hoces da stavis na bisere, odes na topik "biseri", kliknes add reply i otvorice ti se prozor sa quote-ovanim tekstom.
Link to comment
Quote-ujes post koji hoces da stavis na bisere, odes na topik "biseri", kliknes add reply i otvorice ti se prozor sa quote-ovanim tekstom.
To su mi rekli najmanje 100x.Rezultat vidis i sam :( Ono, jeste da izgleda prosto...
Link to comment
To su mi rekli najmanje 100x.Rezultat vidis i sam :( Ono, jeste da izgleda prosto...
Ne izgleda nego jeste. Hajde, ne brukaj se, to su tri jebena koraka koje treba da napravis.
Link to comment
Ako smatras da je dobro i uspesno ponizavanje tako sto ces reci "majku ti u picku jebem da ti jebem, kravetino bez sisa i kurvo Kostunicina" onda mogu da se slozim s tobom. Niko to bolje ne zna da uradi od ekipe iz Pescanika i e-novina. Ja, ipak, smatram da ima mnogo unosnijih i pametnijih nacina da se ponizi ovakva neka individua kao sto je Ljiljana Colic.
meni se cini da su neki od redovitih pescanikovaca imali skroz pametne komentare glede Ljiljane Colic i njenih antidarvinistickih bisera. E sad, to sto je tvoja prva asocijacija na "Pescanik" ova kakvu imas, to je malko i do tebe, ne samo do njih.U svakom slucaju, "majku ti u picku jebem da ti jebem, kravetino bez sisa i kurvo Kostunicina" svakako da nije argument, tu se slazemo. Sumnjam ipak da bi Ljubisa Rajic, Dubravka Stojanovic ili Vesna Pesic tako odreagovali. Sto se tice Pere Lukovica, tu nema sumnje da bi tvoj navod bio previse blag. :D
Link to comment
Ako smatras da je dobro i uspesno ponizavanje tako sto ces reci "majku ti u picku jebem da ti jebem, kravetino bez sisa i kurvo Kostunicina" onda mogu da se slozim s tobom. Niko to bolje ne zna da uradi od ekipe iz Pescanika i e-novina. Ja, ipak, smatram da ima mnogo unosnijih i pametnijih nacina da se ponizi ovakva neka individua kao sto je Ljiljana Colic.
Odgovorio Pejsi. A Lukoviceve izlete u pijanu skarednost, i slican manir njegovih epigona koji misle da se tako podriva sistem a u stvari takav govor samo pokazuje njihovu mentalnu slabost, u ovu pricu uopste ne uvodim, niti tu ekipu smatram za ozbiljne kriticare sistema - tako jadni samo mu idu na ruku. Edited by vasudeva418
Link to comment
meni se cini da su neki od redovitih pescanikovaca imali skroz pametne komentare glede Ljiljane Colic i njenih antidarvinistickih bisera. E sad, to sto je tvoja prva asocijacija na "Pescanik" ova kakvu imas, to je malko i do tebe, ne samo do njih.U svakom slucaju, "majku ti u picku jebem da ti jebem, kravetino bez sisa i kurvo Kostunicina" svakako da nije argument, tu se slazemo. Sumnjam ipak da bi Ljubisa Rajic, Dubravka Stojanovic ili Vesna Pesic tako odreagovali. Sto se tice Pere Lukovica, tu nema sumnje da bi tvoj navod bio previse blag. :D
Odgovorio Pejsi. A Lukoviceve izlete u pijanu skarednost, i slican manir njegovih epigona koji misle da se tako podriva sistem a u stvari takav govor samo pokazuje njihovu mentalnu slabost, u ovu pricu uopste ne uvodim, niti tu ekipu smatram za ozbiljne kriticare sistema - tako jadni samo mu idu na ruku.
Dobro, priznajem da sam reagovao na osnovu predrasuda prema Pescaniku koje sam stekao citajuci javne domete nekih njihovih perjanica. No, meni je neko ko se smeska kad cuje ovakav "argument" isti kao i onaj ko ga iznosi, bez obzira na to da li je isuvise dobro vaspitan da bi ga izrekao u javnosti.
Link to comment

A kada je takav argument izgovoren u javnom prostoru? Pitam....edit> ja recimo jesam i sam milion puta oterao doticnu spodobu u tri lepe u vreme njenog ministrovanja i ne pada mi na pamet da se stidim svojih reakcija. MIslim, oterao je u tri lepe u svoja 4zida, ne direktno, mada bih to ucinio da sam imao prilike.

Edited by pacey defender
Link to comment

Kako bih reko, ne znam da li su eks ministarku tako castili, ali na portalu e-novina redovno citamo da Smajlovicka ima devojacko prezime "Ugrica" (sto je valjda iz nekog razloga sramotno, nije dovoljno sumadijski, sta li?) i da ima male sise. Posle citanja takvih argumenata mene realno ne zanima sta o bilo cemu misli osoba koja tako pise, a Harper, cini mi se, nije mislio na pojedinacne kritike, nego bas na kriticare sistema koji misle da je uvreda sama po sebi argument. Nije argument. I ja sam psovao ovu zenu, ali to je, ma koliko prijatna, ipak beskorisna aktivnost.

Link to comment
Da, verovatno ni vojna hunta nema veze s vojskom. Naprotiv. <_<
Vojska je organizacija bazirana na strogoj hijerarhiji kao i crkva a tesko da se moze porediti sa verom. No, nisi ni prvi ni poslednji koji mesa crkvu i veru sto je ujedno i jedna od najvecih zabluda uopste.
Link to comment

ne slusam pescanik preterano redovno - uglavnom koliko uhvatim subotom u reprizi, dok se kolima negde vozim. ono sto tamo imam priliku da cujem je u 99% slucajeva potpuno drugacije od onoga sto harper ovde citira. e sad, moguce je da ja nisam dovoljno veran slusalac ali mi se cini veoma pogresnim i nekorektnim svoditri pescanik na fanatizam, a one koji ucestvuju u emisijama proglasavati fanaticima.

Link to comment
Vojska je organizacija bazirana na strogoj hijerarhiji kao i crkva a tesko da se moze porediti sa verom. No, nisi ni prvi ni poslednji koji mesa crkvu i veru sto je ujedno i jedna od najvecih zabluda uopste.
Crkva i vera nisu identicni pojmovi ali crkva jeste institucionalni okvir za upraznjavanje one vere i onog Boga koje ta crkva smatra istinitom verom i istinitim Bogom. A reci da pravoslavna vera nema veze sa pravoslavnom dzamahirijom je budalastina, prosto zato sto bi taj oblik drustvenog uredjenja bio oslonjen na tu konkretnu interpretaciju vere u Boga, to jest, ta vera bi bila ideoloski osnov za upravljanje, kao sto je to slucaj sa poznatim i postojecim pravim dzamahirijama. Da ne pominjem to da je sam izraz "pravoslavna dzamahirija" kolokvijalan i da ne opisuje ama bas nista. Dakle, lupetas po obicaju.
ne slusam pescanik preterano redovno - uglavnom koliko uhvatim subotom u reprizi, dok se kolima negde vozim. ono sto tamo imam priliku da cujem je u 99% slucajeva potpuno drugacije od onoga sto harper ovde citira. e sad, moguce je da ja nisam dovoljno veran slusalac ali mi se cini veoma pogresnim i nekorektnim svoditri pescanik na fanatizam, a one koji ucestvuju u emisijama proglasavati fanaticima.
Vec sam rekao da su iz mene progovorile predrasude prema "Pescaniku" i e-novinama ali ako cemo naterivati mak na konac zelim da podsetim da sam ja taj wording u originalnom postu stavio pod znake navoda. Dakle, nigde nisam napisao da je to uobicajena retorika ni za "Pescanik" ni za e-novine vec da je to simbolicki prikaz valjanosti i kvaliteta argumentacije koja, po onome sto sam ja citao, dolazi iz tog okruzenja. Petar Lukovic u koriscenju tog recnika jeste jedinstven ali on je, ipak, glodur jednog od tih medija i, sudeci po podrsci koju uziva, neupitni misaoni patrijarh drugog.
Link to comment

U pravoslavlju, i generalno u hriscanstvu, crkva i vera apsolutno su nedeljive kategorije zato sto se sveta tajna liturgije, centralni obred hriscanske crkve, obavlja pred sabranim mnostvom. Nacelo sabornosti crkvu smatra za telo Hristovo (Efesanima 1:22-23 "I sve je pokorio pod Njegove noge, a Njega je dao Crkvi za glavu više svega; ona je Njegovo telo, punoća onog koji sve ispunjava u svemu"). Ideja da (hriscanska) vera moze da postoji izvan crkve je new age crap, tj. tako ce postojati vera, ali, bez ucesca u svetim tajnama koje potvrdjuju ucesce u zivotu Crkve, covek nije hriscanin nego nesto sasvim drugo.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...