Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

ja sam za veronauku u skolama

izbacivanje religije iz skola mi je kao da neko trazi izbacivanje nauke ili umetnosti

 

ali ovo...

nemam protiv.

 

samo zelimo drzavnu zvanichnu informaciju o distribuciji pohadanja nastave ovog izbornog predmeta, od pokojnog gospodina djindijca na ovamo, po selima i gradovoma, po godinama i razredima. more i grafichki.

 

zelimo takodje neku obrazovnu i struchnu statistiku privatnih verujucih lica koje figururaju kao nastavnici verske nastave. po selima i gradovima, po godinama.

 

pa da caskamo.

Link to comment

ja sam za veronauku u skolama

izbacivanje religije iz skola mi je kao da neko trazi izbacivanje nauke ili umetnosti

 

ali ovo...

niko ne traži da se izbaci učenje o religiji kao društvenom fenomenu.

 

veronauka je, sa druge strane, verska obuka. zašto bi se to radilo u školi laičke države?

Link to comment

Ja sam, naivno, verovala da će to biti predmet u kom će se, shodno uzrastu baš pričati o religiji kao društvenom fenomenu.

Istorijat, primene, raslojavanje... Svih postojećih religija.

Link to comment

Ja sam, naivno, verovala da će to biti predmet u kom će se, shodno uzrastu baš pričati o religiji kao društvenom fenomenu.

Istorijat, primene, raslojavanje... Svih postojećih religija.

bilo je pokushaja ^_^

 

 

tastatura me razvaljuje, ne znam vishe gde sam shta editovala :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ja sam, naivno, verovala da će to biti predmet u kom će se, shodno uzrastu baš pričati o religiji kao društvenom fenomenu.

Istorijat, primene, raslojavanje... Svih postojećih religija.

Ne znam kako si to uspela da veruješ jer je od početka sasvim javno rečeno da je u pitanju obuka vernika. Valjda su ljudi tada po automatizmu povezivali Djindjica sa nekakvim sekularizmom, šta li.

Link to comment

niko ne traži da se izbaci učenje o religiji kao društvenom fenomenu.

 

veronauka je, sa druge strane, verska obuka. zašto bi se to radilo u školi laičke države?

ideja je i bila ta: "nauka o veri". ne veronauka.

 

 

svesna odluka iza koje je tadašnja vlast stala svim srcem. 

greška je što je stala svim srcem. da je stala proračunato (ja sam je tako doživeo), da u zajebanom vremenu imaju neprijatelja manje/podršku više, ne bi se ovoliko zapatilo. sada će teško da bude iščupano.

Link to comment

niko ne traži da se izbaci učenje o religiji kao društvenom fenomenu.

 

veronauka je, sa druge strane, verska obuka. zašto bi se to radilo u školi laičke države?

da postoji razlika izmedju ucenja o religiji i verske obuke to si u pravu

 

ja sam i za jedno i za drugo

prvo zato sto ne smatram da skole treba posmatrati kao drzavne organe 

a drugo jer sam protiv laiciteta drzave u onom smislu u kojem to shvataju ateisti

a to je drustvo bez religije

ne drzava i ne to da ne sme postojati jedna drzavna religija koja ima supremaciju

Link to comment

Inače listam malo udžbenike katehizisa.

 

Pa to je jezivo. U lekciji o ateizmu stoji da su ateisti zapravo vernici jer, da bi se nešto negiralo, prvo se mora konstatovato da postoji.

 

E pa evo, ja kažem da na Vračarskom platou nema prestola od ljudskih kostiju na kome obitava i svetom caruje gnusna jarcolika prikaza, kojoj ljudi prilaze da bi je poljubili u prkno, zarekli joj se na vernost u borbi protiv Boga i ljudi, i kopulirali poput pomamnih zveri pod njenim nogama.

 

Čim sam rekao da nema ovoga to zacelo postoji, JE LI TAKO JEBEM VAS U USTA BEZOBRAZNA I MANIPULATORSKA. Ajde i to što učite decu o Bogu u državno vreme i za državne pare, ali nemojte im pritom pretvarati mozak u kašu. Fuj kakva logika za robove i glupake.

Link to comment

prvo zato sto ne smatram da skole treba posmatrati kao drzavne organe 

a drugo jer sam protiv laiciteta drzave u onom smislu u kojem to shvataju ateisti

a to je drustvo bez religije

ne drzava i ne to da ne sme postojati jedna drzavna religija koja ima supremaciju

nidje veze.

Link to comment

Inače listam malo udžbenike katehizisa.

 

Pa to je jezivo. U lekciji o ateizmu stoji da su ateisti zapravo vernici jer, da bi se nešto negiralo, prvo se mora konstatovato da postoji.

 

E pa evo, ja kažem da na Vračarskom platou nema prestola od ljudskih kostiju na kome obitava i svetom caruje gnusna jarcolika prikaza, kojoj ljudi prilaze da bi je poljubili u prkno, zarekli joj se na vernost u borbi protiv Boga i ljudi, i kopulirali poput pomamnih zveri pod njenim nogama.

 

Čim sam rekao da nema ovoga to zacelo postoji, JE LI TAKO JEBEM VAS U USTA BEZOBRAZNA I MANIPULATORSKA. Ajde i to što učite decu o Bogu u državno vreme i za državne pare, ali nemojte im pritom pretvarati mozak u kašu. Fuj kakva logika za robove i glupake.

 

 

:D

Link to comment

Inače listam malo udžbenike katehizisa.

 

Pa to je jezivo. U lekciji o ateizmu stoji da su ateisti zapravo vernici jer, da bi se nešto negiralo, prvo se mora konstatovato da postoji.

 

E pa evo, ja kažem da na Vračarskom platou nema prestola od ljudskih kostiju na kome obitava i svetom caruje gnusna jarcolika prikaza, kojoj ljudi prilaze da bi je poljubili u prkno, zarekli joj se na vernost u borbi protiv Boga i ljudi, i kopulirali poput pomamnih zveri pod njenim nogama.

 

Čim sam rekao da nema ovoga to zacelo postoji, JE LI TAKO JEBEM VAS U USTA BEZOBRAZNA I MANIPULATORSKA. Ajde i to što učite decu o Bogu u državno vreme i za državne pare, ali nemojte im pritom pretvarati mozak u kašu. Fuj kakva logika za robove i glupake.

pa znash kako je rekao uvazeni fuentes: ko u djavola ne veruje vec mu pripada ^_^

 

nije to bez vraga -_-

 

postoje mnoge uzasne stvari u zemlji i svetu, kojima bi religijska obuka, pa i ovakva, na drzavnoj sisi, mogla da bude kvalitetna protivteza. ali oni ne vide dalje od shiptara rvata i odmetnutih zena koje nece da se kote. a to je bedna perspektiva i za pojedinca, a kamoli ustanovu koja pretenuje na vishe nivoe.

Edited by gospa buba
Link to comment

pa znash kako je rekao uvazeni fuentes: ko u djavola ne veruje vec mu pripada ^_^

 

nije to bez vraga -_-

 

 

Nama su na veronauci svojevremeno objašnjavali da đavo nije čudovište sa nogicama jarca i onim za bockanje, nego da đavo sedi svuda oko nas i u nama, te da to treba znati da bi ga prepoznali i borili se protiv njega. Tako nekako je to bilo, da.

Link to comment

Inače listam malo udžbenike katehizisa.

 

Pa to je jezivo. U lekciji o ateizmu stoji da su ateisti zapravo vernici jer, da bi se nešto negiralo, prvo se mora konstatovato da postoji.

 

..........

pa ja prihvatam da verovanje u razne vere postoji. verujem da čovek može da se održi na površini vode ali to ne znači da sam ja plivač.

 

samo tražim da niko nikoga ne uči verovanju bez njegovog pristanka. ovo što ova naša crkva traži je da veronauka bude obavezan predmet u školama. a to, izgleda, traži i naš gospodin S.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...