Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

u škole poslednjih godina idu najbolji kadrovi

 

nama je bio tip koji je pricao da je hari poter najveci satanista na zemlji jer zaludjuje decu i da ne treba slusati pink floyd jer je to psihodelija a to na grckom znaci "razara psihu" i kako je on voleo chrisa reu dok mu neki drug koji zna engleski nije preveo sta znaci the road to hell

Link to comment

Pa to se valjda podrazumeva, sta to uopste znaci? Ako si izabrao da pohadjas neki predmet u skoli (abitno da li je veronauka ili geofizika) valjda si u obavezi da dolazis na casove itd.?

 

Znači da pokušava da se povuče posle originalne izjave date nedelju dana ranije. 

 

 

Он је, међутим, истакао да сада пред државном влашћу и врхом Србије стоји други део корака, а то је да се веронаука учини обавезним предметом.

 

''Мислим да је настало време да се о томе данас и сада може говорити, да се учини редовним предметом, да се оцењује као некада'', рекао је патријарх додајући да ће се тиме побољшати квалитет наставе, а катихете обавезати да тај предмет озбиљније схвате.

 

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/2090972/Патријарх+Иринеј%3A+Враћање+веронауке+велики+догађај.html

 

Pogrešno me shvatilitm

Link to comment

Ovde "obavezan" valjda znači "redovan" tj da se ocenjuje, a ne u smislu da svako mora da ga pohađa bez izuzetka.

da bi se neshto ocenjivalo gradivo mora ozbiljno da se proceni, prema uzrastu i ostalim osobinama slushachkog tela, onaj koji ocenjuje mora da bude kvalifikovan da ocenjuje, pa sad s obzirom da ni fiziku ne predaju/ocenjuju likovi koji mnogo vole da gledaju science of stupid niti  jotovanje oni koje je staramajka prva nauchila srpski, pretpostavljam da ima neshto i u temeljima obrazovnog sistema. dakle, treba da sachekaju opet neki momenat prevrata u drzavi i da probaju da se udenu za dz. ako hoce ozbiljno, to je veliki posao, a oni za to nisu sposobni. a i koshtalo bi ih <_<

Link to comment

Ovde "obavezan" valjda znači "redovan" tj da se ocenjuje, a ne u smislu da svako mora da ga pohađa bez izuzetka.

 

Vrlo je dobro znao šta govori. Čekali šest dana da vide reakcije pa je onda krenulo posipanje pepelom. Gamad. Srednjovekovna. 

 

 

 

 

Moj brat je žestoko ispizdeo posle polusatne torture prezentacije veronauke u osnovnoj školi. Za građansko vaspitanje su odvojili cca 15 sekundi. Kada pomislim da postoji mogućnost da će moja nećaka biti primorana da uči to đubre, onda to shvatam lično, kao napad na porodicu. Ergo, termin gamad, koji je najbezazleniji koji se ovde usuđujem da napišem.

 

 

 

http://www.021.rs/Info/Srbija/Kolike-su-sanse-da-veronauka-bude-obavezna.html

Link to comment

http://mondo.rs/a848441/Info/Drustvo/Hram-Svetog-Save-Premesteni-svestenici-koji-se-sumnjice-za-nestanak-30.000-evra.html

 

 

Popovi razmešteni jer su "skrajnuli" 30.000 evra

 

Sveštenstvo i služitelji Crkve i Hrama Svetog Save penzionisano ili "proterano" u rubne parohije Beograda a partijarh Irinej kaže da će tako proći svako za koga se utvrdi da je činio bilo kave nepravilnosti.

 

 

 

 

Sa akcentom da su "premešteni" za kaznu :lol:

Edited by ducca
Link to comment

Jedna osoba koja je relativno upućenija u funkcionisanje Institucijetm mi je rekla da je bila zatečena anarhijom koja vlada i nedostatkom centralne kontrole finansijskih tokova na nižim nivoima. Kod katolika je stvar sasvim drugačija, tamo se vodi pravo računovodstvo. Izgleda da je najzad počela da radi unutrašnja kontrola utaje prihoda na nižim nivoima.

Edited by slow
Link to comment

Meni pre izgleda da su vrlo transparentno preterali, a na kraju krajeva mozda je u pitanju neki turf war koji mi vidimo kao obracun sa korupcijom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...