Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Samo transakcije bogosluzbenog karaktera ne podlezu PDV-u. Cela Crkva je u neprekidnom, ogromnom poreskom prekrsaju.

Link to comment

Pretpostavljam da ni na taj deo biznisa ne moraju da plaćaju PDV ? Da li oni uopšte smeju da zahvate najbolje mesto u opštini za dž i da ga onda iznamljuju ?

Mozda smeju, mozda ne smeju, ali to odredjuje samo Transcedentni Apsolut - posto oni svetovne zakone kao sto je poznato ne jebu tri posto (sto da se lazemo i uvijamo). Kao sto stalno sami vole da kazu, rezimi dolaze i odlaze, zakoni se menjaju, ali Oni ostaju.

Link to comment

patrijarh vodio juce buran drustveni zivot: prvo pod sator na svadbu dodikovog sina, pa kod ace gice na rodjis. dal je jutros stigao u crkvu bas me zanima. 

Link to comment

Čini mi se da sam juče iz busa video natpis na novoj crkvi pored Arene na NBG-u, da Uprava Hrama tog i tog Iznajmljuje prostor. Zainteresovani da se jave ... Da li je to još neko primetio ?

Pretpostavljam da ni na taj deo biznisa ne moraju da plaćaju PDV ? Da li oni uopšte smeju da zahvate najbolje mesto u opštini za dž i da ga onda iznamljuju ?

ja sam npr chula da su deo teritorije crkve svetog dimitrija, kod novog merkatora prodali (!) da se gradi neki hotel. isto mi bilo zanimiljovo.

 

patrijarh vodio juce buran drustveni zivot: prvo pod sator na svadbu dodikovog sina, pa kod ace gice na rodjis. dal je jutros stigao u crkvu bas me zanima. 

jedino shto treba da znash je da kod bi tebe ne bi doshao sve i da ga zovesh. ni on ni onaj pre njega. oni samo sa nobl -_-

 

shto je sad dodik nobl, to je meni bilo najbolje. u svakom sluchaju bolje nego neki arkani, pa dokle ko izdrzi :(

Edited by gospa buba
Link to comment

Čini mi se da sam juče iz busa video natpis na novoj crkvi pored Arene na NBG-u, da Uprava Hrama tog i tog Iznajmljuje prostor. Zainteresovani da se jave ... Da li je to još neko primetio ?

Pretpostavljam da ni na taj deo biznisa ne moraju da plaćaju PDV ? Da li oni uopšte smeju da zahvate najbolje mesto u opštini za dž i da ga onda iznamljuju ?

 

 

danas sam prošao ponovo ovuda i stvarno stoji natpis da Hram izdaje poslovni prostor i da se zainteresovani mogu javiti na neki broj telefona i mail. Oni su faktički napravili crkvu i u porti mali poslovni/tržni centar :lolol: . Biće to super kada se završi. Ako bude interesovanje veliko, mogu možda podići još koji sprat pa da ta građevina potpuno zatvori crkvu

Link to comment
ZA KRST 100.000 EVRA Biće visok 33 metara i videće ga pola Srbije

Na planini Stolovi kod Kraljeva, na vrhu Usovica i nadmorskoj visini od 1.375 metara, biće podignut pravoslavni krst visine 33,5 metara i težak 40 tona.

Krst će biti postavljen na planini Stolovi, na vrhu Usovica

Za podizanje krsta, koji će koštati preko 100.000 evra, blagoslov je dala Eparhija Žička još 2007. godine. Plan je da krst bude osvetljen noću, električnom energijom koja će se dobijati od sunca ili vetra.

Link to comment

kako misle da izvedu to sa električnom energijom od vetra za 100k €?

 

Prema njegovim rečima, sredstva se prikupljaju isključivo iz donacija, a do sada je utrošeno oko 7.000 evra kako bi se izgradio prilaz vrhu, na kojem će se izvoditi radovi.

 

Nisu naglasili koliko puta po 100.000 planiraju da skupe... :fantom:

Link to comment

Prema njegovim rečima, sredstva se prikupljaju isključivo iz donacija, a do sada je utrošeno oko 7.000 evra kako bi se izgradio prilaz vrhu, na kojem će se izvoditi radovi.

 

Nisu naglasili koliko puta po 100.000 planiraju da skupe... :fantom:

 

A: "krst svakako treba da bude osvetljen noću!"

B: "kako da ga osvetlimo, nema šanse da tamo prevučemo struju"

A: "pa ima sunca, vetra, jebem li ga..."

Link to comment

Ovo govorim iz druge ruke. Na svetoga Arandjela u jednom sumadijskom mestu, umesto sakupljanja priloga je pop usred crkve organizovao tombolu sa LCD televizorom kao glavnom nagradom. Nagrade su bile izlozene u samoj crkvi. Bilo je vise ocevidaca i diskutovali su o tome na slavi na kojoj sam bio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...