Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Nisi ti napisao da bi tukao njega, nego "njih".

 

 

Pa to je diskriminacija. I ja sam skoro svakodnevno izložen gvozdenom mobingu koji insistira na nedelji ujutro, ali bi me uhapsili da počnem da ih bijem i psujem.

 

Ali, nije da ne bih. Isto ovako, šamari, šutiranje u dupe i "mamu da vam jebem". Ih, sad me ponela mašta.

 

Ono, bog zna koliko sam sekularan i nereligiozan. Da, moja percepcija je samo to - percepcija, ali malo si i sam doprineo tom utisku. :)

 

Voleo bih da procitam rec-dve o razaranju umova i dusa, ako nemas nista protiv, zaista me interesuje. 

Link to comment

Nisi ti napisao da bi tukao njega, nego "njih".

 

 

Ono, bog zna koliko sam sekularan i nereligiozan. Da, moja percepcija je samo to - percepcija, ali malo si i sam doprineo tom utisku. :)

 

Voleo bih da procitam rec-dve o razaranju umova i dusa, ako nemas nista protiv, zaista me interesuje. 

 

Ma njih je bila stilska figura, širio sam malo primer. Možemo više malo o tome, ali sad sam zauzet. Mada, evo ti jedan lep primer na prošloj strani: "seli se iz zemlje ako ti se ne sviđa crkva". Dosta toga ima po Srbiji i to je stav za koji spc ne misli da je pogrešan i neće savetovati protiv toga, bar koliko ja znam, a nije da baš ne znam. Malo više kad budem imao vremena.

Link to comment

Ja da mi baš toliko smeta, ja bih se odselio u neku zemlju u kojoj zvona ne zvone nedeljom ujutru.

 

I ja bih se Jozo preselio, nego nije to sad tema. 

Link to comment

Ma njih je bila stilska figura, širio sam malo primer. Možemo više malo o tome, ali sad sam zauzet. Mada, evo ti jedan lep primer na prošloj strani: "seli se iz zemlje ako ti se ne sviđa crkva". Dosta toga ima po Srbiji i to je stav za koji spc ne misli da je pogrešan i neće savetovati protiv toga, bar koliko ja znam, a nije da baš ne znam. Malo više kad budem imao vremena.

 

Ih, na to se lako odgovara, samo ga sacekas kad pocne da kuka na vucica i vulina i posavetujes ga da se preseli u Nemacku, jer je vecina naroda o d l u č i l a i odabrala svog Vožda.

Edited by IndridCold
Link to comment

Za prvo, ja koliko se sećam crkve, pop treba da bude duhovni vođa svog okruženja, onaj koji svojim primerom pokazuje kako treba da se živi Hristovim putem, kako da se izbegava greh, kako da se odupre iskušenjima.

 

A ovo poslednje, da ti prevedem, upravo si mi rekao da se selim ako mi se ne sviđa. Da idem iz zemlje ako mi se ne sviđa crkva. Da emigriram jer ne volim crkvu. 2015. godine.

 

Za prvo, on to može da bude za svoje stado, tebe ne bi trebalo da se tiče.

 

A za ovo poslednje, da prevedem ja tebi, nisam ti rekao da se seliš, već da bih se ja odselio da mi baš toliko smeta, bilo šta što može da se reši promenom sredine, ne samo SPC. Ovako kako si ti (i Vasa) razumeo, ispao bih advokat SPC, a sa njom nemam apsolutno ništa, čak ni onaj jedan ugovor koji većina bez svog pristanka potpiše po rođenju.

 

Ali sam ti u istoj rečenici i diskretno skrenuo pažnju na činjenicu da uglavnom ne postoji zemlja u kojoj bi se osećao bolje a da nema lupanja zvona nedeljom ujutru.

 

Nikakve deložacije nisam nalagao, pobogu.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Meni najtuznija reakcija mladozenje - taman je krenuo da zivi ulogu supruznika, digo ruku (ma digo obadve) i pop ugasi muziku  :)

 

 

 

Voleo bih da procitam rec-dve o razaranju umova i dusa, ako nemas nista protiv, zaista me interesuje. 

 

SVI KOJI RADE JOGU DA SE POKAJU ILI BACAM ANATEMU NA NJIH: Ovo je izjavio pravoslavni sveštenik!

http://www.telegraf.rs/vesti/1627527-svi-koji-rade-jogu-da-se-pokaju-ili-bacam-anatemu-na-njih-ovo-je-izjavio-pravoslavni-svestenik

Link to comment

@Jozo

 

A otkud ti znas da se on ne bi preselio? 

 

Naravno da bi trebalo da se tice svakoga korupcija i dekadencija tako vazne i uticajne institucije. Pises nebuloze, stvarno.

Edited by IndridCold
Link to comment

Meni najtuznija reakcija mladozenje - taman je krenuo da zivi ulogu supruznika, digo ruku (ma digo obadve) i pop ugasi muziku  :)

 

 

 

SVI KOJI RADE JOGU DA SE POKAJU ILI BACAM ANATEMU NA NJIH: Ovo je izjavio pravoslavni sveštenik!

http://www.telegraf.rs/vesti/1627527-svi-koji-rade-jogu-da-se-pokaju-ili-bacam-anatemu-na-njih-ovo-je-izjavio-pravoslavni-svestenik

 

 

Kakve veze ima ovaj link sa SPC?

Link to comment

Za prvo, on to može da bude za svoje stado, tebe ne bi trebalo da se tiče.

 

A za ovo poslednje, da prevedem ja tebi, nisam ti rekao da se seliš, već da bih se ja odselio da mi baš toliko smeta, bilo šta što može da se reši promenom sredine, ne samo SPC. Ovako kako si ti (i Vasa) razumeo, ispao bih advokat SPC, a sa njom nemam apsolutno ništa, čak ni onaj jedan ugovor koji većina bez svog pristanka potpiše po rođenju.

 

Ali sam ti u istoj rečenici i diskretno skrenuo pažnju na činjenicu da uglavnom ne postoji zemlja u kojoj bi se osećao bolje a da nema lupanja zvona nedeljom ujutru.

 

Nikakve deložacije nisam nalagao, pobogu.

 

Jozo, ti mi nisi rekao da promenim kraj grada, ili grad, nego zemlju, celu zemlju. U stvarnom životu ne živim više pored crkve, a nisam promenio grad, pa ni opštinu. Ne znam kako ti takav primer nije pao napamet, nego odmah zemlja?

 

A za prvo, istina je da se mene ne tiče šta u duhovnom smislu pop i pastva znače jedno drugom, ali me se itekako tiče ako jedan moj komšija bez razloga bije moje druge komšije. Od kojih je komšija siledžija u vrlo povlašćenom položaju, a komšije žrtve u vrlo podređenom položaju. Mene se to tiče, ja mislim da bi svakog čoveka to trebalo da se tiče.

 

Ali, članovi spc (i drugih crkava, naravno) se ponašaju tako kao da za njihov kler ne važe zemaljski zakoni i norme ponašanja i kao da u društvu jedino imaju da odgovaraju svom crkvenom zakonu, koji se inače često razlikuje od crkve do crkve.

 

Slično se moglo videti i kad je bila frka oko Tesline urne - vernici su se zalagali za preseljenje navodeći da ostaci moraju biti sahranjeni u osveštanoj zemlji jer tako crkva nalaže, ni u jednom trenutku ne fermajući zakon i volju drugih. Nadam se da sam se lepo izrazio.

Link to comment

@Jozo

 

A otkud ti znas da se on ne bi preselio? 

 

Naravno da bi trebalo da se tice svakoga korupcija i dekadencija tako vazne i uticajne institucije. Pises nebuloze, stvarno.

 

Pa što se ne preseli? (Taj hipotetički neko, ne Lrd)

 

Ovi jadni azilanti gladni prepešačiše pola Evrope, sve se može kad se hoće.

 

I naravno da svakog treba da se tiče (ako želi) bilo šta, ali ne razumem ove izlive praznog besa bez ikakve konstrukcije i efekta prema bilo kojoj pojavi.

Link to comment

A za prvo, istina je da se mene ne tiče šta u duhovnom smislu pop i pastva znače jedno drugom, ali me se itekako tiče ako jedan moj komšija bez razloga bije moje druge komšije. Od kojih je komšija siledžija u vrlo povlašćenom položaju, a komšije žrtve u vrlo podređenom položaju. Mene se to tiče, ja mislim da bi svakog čoveka to trebalo da se tiče.

 

 

I ti si sa onog snimka zaključio da je pop u povlašćenom položaju a da su trubači u podređenom?

Znaš i da li se znaju od ranije, u kakvim su odnosima, ko je kome šta kako i zašto...? Sve, samo na osnovu snimka ili imaš nešto više informacija?

Link to comment

Pa što se ne preseli? (Taj hipotetički neko, ne Lrd)

 

Ovi jadni azilanti gladni prepešačiše pola Evrope, sve se može kad se hoće.

 

OK, odavno nista gluplje nisam procitao na internetu, sorry.

 

Kapiras da ti ovo vise ne daje za pravo da ikad opljunes vucica? Preseli se ako ti toliko smeta.

Edited by IndridCold
Link to comment

Kakve veze ima ovaj link sa SPC?

Osim sto dele istu ideologijui nema. Htedoh malo da razbijem tenziju, ali uozbiljicu se kad Lrd argumentovano obrazlozi to razaranje dusa i umova.

Link to comment

I ti si sa onog snimka zaključio da je pop u povlašćenom položaju a da su trubači u podređenom?

Znaš i da li se znaju od ranije, u kakvim su odnosima, ko je kome šta kako i zašto...? Sve, samo na osnovu snimka ili imaš nešto više informacija?

Ma da, trubaci drze popa u saci, a on se samo brani od njih tako sto ih sutira.

 

Sta je tebi danas?

Link to comment

OK, odavno nista gluplje nisam procitao na internetu, sorry.

 

Kapiras da ti ovo vise ne daje za pravo da ikad opljunes vucica? Preseli se ako ti toliko smeta.

 

Pravo da ti kažem, pljuvao ga ja ili ne, on radi to što radi. <_<

 

Ma da, trubaci drze popa u saci, a on se samo brani od njih tako sto ih sutira.

 

Sta je tebi danas?

 

Visok vazdušni pritisak. Ili nizak, jebem li ga, ali što me nervira ovo ni tamo ni tamo vreme, dođe mi da išutiram neke trubače. ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...