Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

 

znam i ja par pristojnih svestenih lica, zamisli. jednog su npr iz veternika preselili u neku vukojebinu jer nije hteo da reketira narod i puni budzet svojim sefovima.

 

 

gde je sad, podbara?

Link to comment

e mire, imam ideju, ja cu da prestanem da ih prozivam, a tebi posaljem sve fakture za doplatne postanske marke koje neustavno vec godinama naplacuju za sluzbenu postu, i ugovor o asignaciji, moze? ili ako mozes da poguras tuzbu ustavnom sudu koja stoji od 2011. godine.

Edited by Aće
Link to comment

e mire, imam ideju, ja cu da prestanem da ih prozivam, a tebi posaljem sve fakture za doplatne postanske marke koje neustavno vec godinama naplacuju za sluzbenu postu, i ugovor o asignaciji, moze? ili ako mozes da poguras tuzbu ustavnom sudu koja stoji od 2011. godine.

nisam rekao da prestaneš, i meni idu na živce iz podosta razloga

 

sporan mi bio izbor reči

 

svejedno, pogrešio sam

Link to comment

Jes, pa da niko ne cita carsave.

 

Svejedno je vrlo teško odgovarati. Puno toga si izvukao iz konteksta rasprave i pogrešno protumačio, pa sad polemišeš sa tom pogrešnom interpretacijom. Izvini ako ne mogu da ispravljam svaku od njih. Evo samo jedne ilustracije. Kažeš:

 

 

Gresis.

Pravila jesu univerzalna ali kazna ne stize sada nego na onom svetu, stoga je, ako nisi krstas ili sveti ratnik, tolerancija razlicitosti moguca sasvim saglasna sa verom.

 

 

ALi ja nisam ni tvrdio da tolerancija nije saglasna sa verom, već da se neka pravila organizovane religije ozbiljno kose sa našim shvatanjem ispravnog i pogrešnog i da to za mnoge vernike predstavlja problem. A čak i to nije arugment protiv vere, već protiv jednog shvatanja vere (onog koncentrisanog na pravila i njihovu nepromenljivost).

 

I tako je otprilike i sa svim ostalim primedbama koje si izneo. Možda je problem što imamo različiti timetable za pisanje, pa onda nesporazumi ne mogu odmah da se isprave.

Link to comment

Svejedno je vrlo teško odgovarati. Puno toga si izvukao iz konteksta rasprave i pogrešno protumačio, pa sad polemišeš sa tom pogrešnom interpretacijom. Izvini ako ne mogu da ispravljam svaku od njih. Evo samo jedne ilustracije. Kažeš:

 

 

 

ALi ja nisam ni tvrdio da tolerancija nije saglasna sa verom, već da se neka pravila organizovane religije ozbiljno kose sa našim shvatanjem ispravnog i pogrešnog i da to za mnoge vernike predstavlja problem. A čak i to nije arugment protiv vere, već protiv jednog shvatanja vere (onog koncentrisanog na pravila i njihovu nepromenljivost).

 

I tako je otprilike i sa svim ostalim primedbama koje si izneo. Možda je problem što imamo različiti timetable za pisanje, pa onda nesporazumi ne mogu odmah da se isprave.

 

Fair enough.

Link to comment

CARE NESTORE DEBE JE UZ TEBE

 

 

 

 

Pretučen Nestorović, optužuje SPC

 

Novi Sad -- Direktor nevladine organizacije za borbu protiv prostitucije i trgovine ljudima "Sigurna pozicija" Dejan Nestorović napadnut je u centru Novog Sada.

 

Nestorović je za taj napad optužio deo Srpske pravoslavne crkve (SPC).
 
Nestorović je agenciji Beta rekao da su šestorica ili sedmorica muškaraca istrčala iz Saborne crkve i počela da ga tuku.
 
"Istrčali su iz crkve, uhvatili su me za vrat, bacali su me po asfaltu, udarali nogama po slabinama, leđima. Zaštitio me čovek od 70 godina, koji je bukvalno legao na mene i tada sam uspeo da pobegnem", kazao je Nestorović. 
 
On je ocenio da je napad na njega organizovan jer je pre nekoliko dana gostovao na televiziji Fejs (Face) u Sarajevu, gde je pričao o postojanju gej lobija u SPC i naveo imena sveštenika i vladika koji navodno pripadaju tom lobiju. 
 
"Govorio sam o dvoličnom moralu u SPC-u, o patrijarhovom pismu u kojem on govori protiv Parade ponosa i LGBT populacije, iako u svojoj crkvi ima nekoliko vladika koji pripadaju LGBT lobiju", rekao je Nestorović. 
 
On je precizirao da se incident desio juče popodne oko 17 sati, kada je s prijateljem išao na rođendan. Nestorović je kazao da postoje video snimci napada, jer se desio ispred jedne prodavnice i dodao da je obavestio policiju. 
 
"Ja sam urlao, zapomagao, zvao u pomoć, a pojedini sveštenici su to posmatrali iz obližnje crkve", kazao je Nestorović. 
 
Nestorović je dodao da je i njegov otac, koji živi u Kragujevcu, dobio preteće poruke i da ih je prijavio policiji.
Link to comment

ja ne znam shta da mislim o tome.

 

 

edip. i onaj jedan shto me proziva na nenamenskom topiku (da prosti namenski), stvarno nije lepo, al teshka nedelja za (deda) stricheve. to je to.

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...