Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

i na kraju da izvinete, kako cemo da se jebemo i razmnozavamo?

 

Nikako, ako hoćemo da živimo bezgrešnim životom. Ko hoće da greši preporučujem neobavezni seks. Obaveze su tako dosadne ako hoćete da grešite.

Link to comment

Nikako, ako hoćemo da živimo bezgrešnim životom. Ko hoće da greši preporučujem neobavezni seks. Obaveze su tako dosadne ako hoćete da grešite.

ih. a kako misle da nastancamo gerilu koja ce jednom da oslobodi te silne manastire i crkve po kosovu?! da ih isprinatamo? daunlodujemo sa interneta?

 

daj malo nekog popusta u tim grehovima

Link to comment

U pravu je Slow. Predanje ne poznaje seks očiščen od greha.

O tome svedoči i ovaj deo iz narodne pesme "Kosovka devojka", a to nije jedino mesto gde se koristio izraz "po grehu" za odnos roditelja i dece.

 

Progovara Kosovka devojka:
"Dragi brato, delijo neznana!
"Ja od roda nikoga ne tražim:
"Niti brata niti bratučeda,
"Ni po greku stara roditelja;

Link to comment

Narod, onaj sto svercuje benzin, svercuje se po prevozu i gleda da zajebe drzavu gde god moze, srecom ne haje za predanja  :P :

 

193. ИГРАЛА БИ
Играла би шупљички,
Имам нешто у пички!

 

194. СКОЧИЛА БИ ПОСКОЧКЕ
Скочила бих поскочке,
Ал' не могу од пичке
Пичка ми је од оке,
Јасле су јој дубоке!

 

195. ХОЋЕ ДЈЕЦА
Опа цупа, цупице,
Хоће деца рупице!

 

196. ОПА ЦУПА
Опа цупа, сестро наша,
Тресе ли се пица ваша
К'о у гаћа пица наша?

 

197. ОПЕТ ОПА ЦУПА
Опа' цупа,
Под њам рупа,
И два клина
И батина.

 

ВУК СТЕФ. КАРАЏИЋ
ОСОБИТЕ ПЈЕСМЕ И ПОСКОЧИЦЕ
(према: Српске народне пјесме из необјављених рукописа Вука Стеф. Караџића, књига пета Особите пјесме и поскочице, САНУ, Београд, 1974)

Link to comment

 

Ko hoće da vidi većinski verujući narod, neka ide u Kairo, videće desetine i stotine hiljada ljudi koji ostavljaju sve da bi se pomolili, u svojoj kancelariji, na tepihu ispred zgrade, na zatvorenom uličnom trgu, u džamiji.

 

ovu sam epizodu negde pomenuo. slikano u slanoj pustinji u indiji, 100km od najblizeg grada. nas vozac koji je odjednom nestao, kad smo se okrenuli zatekli smo ovu sliku

 

428606_10150603965032643_1241806344_n.jp

Link to comment

dok su vijali pedere i branili kosmet patikama, i srbi su zastajali pored hrama da se prekrste, ili kad nalete na mantijasa.

 

vaso napravi test, koliko brojanica visi na rukama koje se drze za drzace u busu, umesto sto voajerises :D

Edited by Aće
Link to comment

dok su vijali pedere i branili kosmet patikama, i srbi su zastajali pored hrama da se prekrste, ili kad nalete na mantijasa.

 

vaso napravi test, koliko brojanica visi na rukama koje se drze za drzace u busu, umesto sto voajerises :D

e, onako iskreno, da li bi, recimo, mogao da malo smanjiš doživljaj

 

eto, ne nosim krst, nemam brojanicu, čak ni u crkvu ne idem

 

ne slavim slavu

 

ali, baš volim par "mantijaša" i osećam se jako loše kad, silom prilika a i skrolovanja, naletim na tvoje poprilično intenzivne, ah, izraze negodovanja

 

može to i staloženije

 

hvala

Link to comment

kad prestanu da blagosiljaju nozeve i puske, kad prestanu da huskaju na nasilje i ubijanje, kad prestanu da mi sviraju iz blindiranih audija u pesackoj zoni da bi mogli da uteraju u svoj dvor, sve moze molim lepo. ja sam znao da odem iz firme jer je poslovna politika bila sugava, pa eto mogu i oni, u suprotnom je podrzavaju. malo su se previse osilili od kada su izasli iz misje rupe devedesetih i dobili vetar u ledja.

 

znam i ja par pristojnih svestenih lica, zamisli. jednog su npr iz veternika preselili u neku vukojebinu jer nije hteo da reketira narod i puni budzet svojim sefovima.

 

to nisu svi oni taki, to je cao zdravo odavno. ko cuti podrzava.

 

http://www.igormihaljevic.com/2014/09/otvoreno-pismo-patrijarhu-irineju-vasa.html

Edited by Aće
Link to comment

kad prestanu da blagosiljaju nozeve i puske, kad prestanu da huskaju na nasilje i ubijanje, kad prestanu da mi sviraju iz blindiranih audija u pesackoj zoni da bi mogli da uteraju u svoj dvor, sve moze molim lepo. ja sam znao da odem iz firme jer je poslovna politika bila sugava, pa eto mogu i oni, u suprotnom je podrzavaju.

 

Dobiće i subvencije da osnuju svoju crkvu

Link to comment

Poslednji deo teksta:

 

Otvoreno pismo patrijarhu Irineju: Vaša svetosti, čak je i papa shvatio...

 

[...]

"Vi i Vaš prethodnik, pošteni kreposnik koji nije imao običaj da se meša u svoj posao i dozvolio je sopstvenu objektivizaciju, učinili ste da mi Rimokatolička crkva, najlicemernija i mentalno najtromija institucija na svetu, s aktuelnim papom danas izgleda kao disko klub otvoren za sve ljude dobre volje."

  

Jedan od komentara:

 

"Zanimljiv tekst bez potpisa, mada se na kraju pisma ipak razotkriva tekstopisac u delu koji kaze... mi rimokatolicka crkva !!! Ajde onda da pocnem od tog kraja... Da li rimokatolicka crkva u opste ima bilo kakvo zakonsko i moralno pravo da prica o bilo cemu, i bilo kome na ovu temu, jer je bas ona istorijski zasadnik svih tih ljudskih bludova i huskanja na one koji im po veri nisu isti, narocito na Pravoslavce!!! Rimokatolicki svestenici u ratnim sukobima sokole koljace, raspirujuci mrznju prema verskom neprijatelju do te mere da se ovi posle takmice u Jasenovcu ko ce vise Pravoslavaca poklati!!! Pravoslavni svestenici u ratnim sukobima ispovedaju ratnike, spremaju im dusu za onaj svet u slucaju pogibije!  No, da se vratimo tekstu... I pored toga sto pred kraj pisma pise da iza njega stoji Rimokatolicka crkva, u gornjem delu pisma stoji i anarhisticki stav o nepostojanju raja i pakla, tako da se moze reci da je ovo pismo proisteklo od nekog ko je sam sa sobom u neskladu, a kamo li sa svetom oko sebe!!! [...]"

 

:D

Edited by Agni
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...