Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

ocu da kazem da za dete sigurno ima i gorih stvari za prisustvovati od onog sto si ti nazvao silovanjem.

recimo ti svinjokolji kod tvog naroda jako popularni.

 

nije uopste poenta prisustvovanje ne znam cemu, ima i goreg dakako, nego samo to uterivanje u "stado" na taj nacin. crkva izmedju ostalog retko i ima prilagodjene prostore za krstenje odraslih, samo za bebe. pogan nacin za vrbovanje. 

ovo sto navodis ima jos milion drugih primera, setimo se degenerika koji je decu od desetak godina obukao u maskirne uniforme i postavio ih pored sanduka sa zlocincem.

Link to comment

Pa tu je tvoja greška. Na crkvena pravila gledaš sa stanovišta modernog liberalnog morala. Ako si član crkve, pogrešno je i grešni smo. Treba se ispoviditi, okajati. Tako kaže kanon. Na takav kanon pristaješ, i kad ga prekršiš počinio si grijeh. Bez obzira da li si pop ili homoseksualac.

 

Ili odbijes da budes clan crkve sa takvim pravilima i taj problem nemas.

 

Meni je izuzetno čudno da i ti ( a svojevremeno i Prslin) govoriš o Crkvi kao o banci, ili osiguravajućem društvu. Uzmeš par prospekata, prelistaš, vidiš ko nudi kakve uslove, pa onda izabereš.

 

Pa valjda uopšte nije u tome stvar, ta pravila valjda pretenduju da važe za sve, ne samo za vernike, a da su uz to i apsolutno pravedna. Nije dakle pitanje ukusa - izabraću ovu crkvu jer mi se pravila sviđaju, ili neku drugu jer mi taj režim bolje odgovara.

 

A ja te pitam nešto drugo - sa kog stanovišta možemo gledati na crkvena pravila osim sa stanovišta modernog liberlanog morala, a što prosto znači - našeg morala?

 

Meni se čini da kod vernika ponekad izaziva čudnu kompartmentalizaciju - sa stanovišta sekularnog sebe, naravno da ne vidim ništa grešno u homoseksualnosti, predbračnom seksu, itd, itd. Ali sa stanovišta sebe kao vernika, najednom te stvari postaju pogrešne. Onda se to razrešava ovako kao što si malopre pokuša - dobro, ja ta pravila prihvatam jer su to pravila mog kluba, a ja sam izabrao da budem član tog kluba, itd. ALi to neće nikako da može - moralna pravila, bilo religijska, bilo seklurana, pretenduju na univerzalno važenje, i ne važe samo za one koji su se svojevoljno na njih obavezali. Predbračni seks je ili moralno pogrešan, ili nije. Sumnjam da iko ozbiljno veruje da jeste, i ne vidim kako se to može promeniti kad stavi svoju verničku kapicu na glavu.

Edited by Turnbull
Link to comment

super vam ide. kad nema geja dobar je i balija ili komunac.

 

btw, licno mislim da je duznost dobrog hriscanina da u svoj zajednici proba da diskutuje sta sve ne valja s ovim patrijarhovim pismom. svako koga je strah da to ucini zbog posledica moci ce mozda da shvati kako je to hodati u isusovkama.

 

i sa te strane je turnbulovo pitanje sasvim na mestu: hriscanske moralne norme nisu nesto sto se ostavlja po strani po potrebi samo se bojim da ih sama crkva ne praktikuje.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Do LGBT je njima koliko do lanjskog snega: tema se jednostavno namestila, idealna je za korespondenciju sa 99% stanovnistva Srbije.

Pederi, uticaj Zapada, ua, prljavo, vidi budale pa se jos ponose, neprirodno, nenormalno, prljavo, sve, ama bas sve blisko srcu i dusi stanovnika Srbije, bez potrebe da se udje u bilo kakvo objasnjavanje i obrazlaganje.

Zato su ovoliko i otvoreni i direktni: znaju da za onako pismeno imaju podrsku koja obuhvata skoro celu Srbiju, od ministarstava do poslednje mesne zajednice.

Nisu popovi blesavi i umeli bi da itekako dobro taktiziraju: kad je LGBT u pitanju nemaju ama bas nikakve potreba da zakukuljuju i zamumuljuju.

 

Zato sam i napisala da su oni sada na redu.  

 

Upravo o tome pričam, konfrontacija spram drugačijeg je kohezivno sredstvo, samo se objekat neprihvatanja menja. 

Link to comment

super vam ide. kad nema geja dobar je i balija ili komunac.

 

 

pa ne, zapravo obrnuto, vama super ide. danas su tvoji drugari prozivali prslina da se ovde javno izjasni o patrijarhovom pismu, pa je uskocio nautilus da spasi pravoslavni obraz foruma.

Link to comment

hahahha

 

meni je super sto kao kontramiting na ugrozenost seksualnih, nacionalnih i uopste bilo kojih manjinskih grupacija u srbiji kao odgovor uvek stigne ovako nesto. degenerici. a to je ono najopasnije, pod tom mantrom ugrozenosti srpstva i pravoslavlja, uredno su pocinjeni genocid i najgori zlocini u evropi nakon ww2.

 

 

https://www.facebook.com/mbezmarevic/posts/10152241811105194

Edited by Aće
Link to comment

pa ne, zapravo obrnuto, vama super ide. danas su tvoji drugari prozivali prslina da se ovde javno izjasni o patrijarhovom pismu, pa je uskocio nautilus da spasi pravoslavni obraz foruma.

 

ladno nisam čitao praslina :D

 

idem se vratiti desetak strana

Link to comment

ladno nisam čitao praslina :D

 

idem se vratiti desetak strana

 

 

nije se javljao ali ga je dezurni stalker sa druge strane ratnog nisana prozivao da se popne na gajbicu piva i odbaci pravoslavnog isusa pred nama infidelima.

 

ne bih pominjao da kim nije gladan kad nije vreme da se jede.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...