Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

nikad.

 

jesi ti krsten ili pitas za druga boska?

za svinjokolj pitam. za svinjokolj.

 

 

meni je pravo pitanje zasto crkva bira bas ovu bitku u pokusaju da odrzi ili uspostavi odredjene pozicije u drustvu. nije to pitanje crkvene dogme vec dnevne politike i drustvenog pozicioniranja jedne institucije.

zato sto trazi publiku. poput lokalnog seoskog idiota koga niko ne bi primecivao da ne seta go sa flasom u bulji, il sta god lokalni idioti rade.

sta cenis koliko bi iste imali da krenu da pricaju, lupam, o svetim tajnama, smrtnim grehovima il staga vec znam?

a mrznja objedinjuje.

Edited by ToniAdams
Link to comment

meni je pravo pitanje zasto crkva bira bas ovu bitku u pokusaju da odrzi ili uspostavi odredjene pozicije u drustvu. nije to pitanje crkvene dogme vec dnevne politike i drustvenog pozicioniranja jedne institucije.

 

Nisu više u trendu (a i dobili bi ozbiljnije po prstima) opcije nacionalnog i verskog konfrontiranja u službi pozicioniranja u društvu, sad je na redu LGBT. 

Link to comment

pa znam brate al puni su toga istog iznutra, mnogo je, sve i da misle da se obracaju totalnim glupacima :(

 

@krampa. vodovod i kanalizaciju vec imamo, kad su rimljani doneli neko dobro ^_^

pa da. i putevi su iz tog doba

Link to comment

pa znam brate al puni su toga istog iznutra, mnogo je, sve i da misle da se obracaju totalnim glupacima :(

 

@krampa. vodovod i kanalizaciju vec imamo, kad su rimljani doneli neko dobro ^_^

 

naravno. spc tesko da se bavi misionarskim radom mimo sitnog politikanstva u interesu naj-konzervativnijih ili reakcionarnih politika. katolicka crkva ili spc ne citaju opelo pavelicu ili drazi kao vernicima vec kao ljudima koje vide kao zastitnike i imovinske i politicke restitucije koji su se borili protiv onih koji su zeleli da uticaj crkve umanje kroz sekularizaciju drustva. tako i ovaj slucaj sa paradom: nema ovde iskrenog starozavetnog gneva (niti ga moze biti) vec samo igrokaza u kojem se saulu porucuje da dodje kod samuila na dogovor.

 

@notorious: pa u pismu je protivljenje paradi doslovce surogat za nacionalne sukobe. malo kosovo, malo stub srama pa onda gej parada.

Edited by kim_philby
Link to comment

O, klejmuje, itekako - zato se i obraćaju urbi et orbi sa neskrivenom namerom da urede celo društvo po svojoj meri.

 

Nedavno, pitam jednog momka (od dvadesetak godina, otrpilike), da li je religiozan. Kaže - jeste. Pitam ga, pa kad si postoa religiozan, a on odgovara - ne sećam se, bio sam beba.

 

Šteta što nisi pitao i šta tačno znači to da je religiozan. Verovatno bi se na kraju svelo na onog Vasinog šarana jednom godišnje.

Link to comment

naravno. spc tesko da se bavi misionarskim radom mimo sitnog politikanstva u interesu naj-konzervativnijih ili reakcionarnih politika. katolicka crkva ili spc ne citaju opelo pavelicu ili drazi kao vernicima vec kao ljudima koje vide kao zastitnike i imovinske i politicke restitucije koji su se borili protiv onih koji su zeleli da uticaj crkve umanje kroz sekularizaciju drustva. tako i ovaj slucaj sa paradom: nema ovde iskrenog starozavetnog gneva (niti ga moze biti) vec samo igrokaza u kojem se saulu porucuje da dodje kod samuila na dogovor.

 

@notorious: pa u pismu je protivljenje paradi doslovce surogat za nacionalne sukobe. malo kosovo, malo stub srama pa onda gej parada.

ima smisla. inache bi odavno zabranili taj seks pre braka :s_p:

 

edip. upsiћ ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

za svinjokolj pitam. za svinjokolj.

 

 
 

zato sto trazi publiku. poput lokalnog seoskog idiota koga niko ne bi primecivao da ne seta go sa flasom u bulji, il sta god lokalni idioti rade.

sta cenis koliko bi iste imali da krenu da pricaju, lupam, o svetim tajnama, smrtnim grehovima il staga vec znam?

a mrznja objedinjuje.

 

pa zapravo isus je setao naokolo (kao i pavle na neki nacin) poput seoske lude. meni se cini da je tu i prava moc hriscanstva sto samo govori koliko veze s njim ima ova ekipa.

Link to comment

 

@notorious: pa u pismu je protivljenje paradi doslovce surogat za nacionalne sukobe. malo kosovo, malo stub srama pa onda gej parada.

 

Upravo o tome pričam, konfrontacija spram drugačijeg je kohezivno sredstvo, samo se objekat neprihvatanja menja. 

Link to comment

Moderan jezik govori da je ovo moderan fenomen, a ne fenomen izgubljenosti u vremenu. Naprotiv, ovo saopštenje govori jezikom modernih US i evropskih desničara ("ali ne našim novcem!", #odbraninovcanik, itd.)

 

Što se pravila tiče, problem je u sledećem - mnoga su očigledno besmislena i prosto sasvim jasan ostatak predrasuda vremena i mesta u kojem su nastajala.

 

Teško mi je da poverujem da iko ozbiljan smatra da postoji bilo šta moralno pogrešno u predbračnom seksu. Ditto i za homoseksualnost, ali da se zadržimo na heteroseksualnom predbračnom seksu. Zašto je on nemoralan? Šta je u njemu pogrešno? Mislim da većina vernika ne samo da popušta pred iskušenjem kada se u isti upušta, nego zapravo jasno i ispravno uviđa da zapravo ne čini ništa pogrešno.

 

Pa tu je tvoja greška. Na crkvena pravila gledaš sa stanovišta modernog liberalnog morala. Ako si član crkve, pogrešno je i grešni smo. Treba se ispoviditi, okajati. Tako kaže kanon. Na takav kanon pristaješ, i kad ga prekršiš počinio si grijeh. Bez obzira da li si pop ili homoseksualac.

 

Ili odbijes da budes clan crkve sa takvim pravilima i taj problem nemas.

Link to comment

za svinjokolj pitam. za svinjokolj.

 

 
 

 

 

zamisli ono hoces npr sam da pravis kobasice ili da susis nesto drugo, pa odes u mesaru i kupis samo meso koje ti treba. moraju svi da se bave nacionalnim sportovima, pecenjam rakije i klanjem?

Link to comment

Upravo o tome pričam, konfrontacija spram drugačijeg je kohezivno sredstvo, samo se objekat neprihvatanja menja. 

 

kurt vonegat je jednom rekao da je novi zavet super prica ali da jevandjelisti nisu dobri pisci onako zanatski. da je on to pisao, kaze, drzao bi sve u mraku glede isusovog bozanskog porekla. tek kada bi ga razapeli on bi napisao nesto tipa i zato pazite skitnice, cudake i jurodive posto je mozda neki od njih vas spasitelj.

Link to comment

zamisli ono hoces npr sam da pravis kobasice ili da susis nesto drugo, pa odes u mesaru i kupis samo meso koje ti treba. moraju svi da se bave nacionalnim sportovima, pecenjam rakije i klanjem?

ocu da kazem da za dete sigurno ima i gorih stvari za prisustvovati od onog sto si ti nazvao silovanjem.

recimo ti svinjokolji kod tvog naroda jako popularni.

Link to comment

....sad je na redu LGBT. 

Do LGBT je njima koliko do lanjskog snega: tema se jednostavno namestila, idealna je za korespondenciju sa 99% stanovnistva Srbije.

Pederi, uticaj Zapada, ua, prljavo, vidi budale pa se jos ponose, neprirodno, nenormalno, prljavo, sve, ama bas sve blisko srcu i dusi stanovnika Srbije, bez potrebe da se udje u bilo kakvo objasnjavanje i obrazlaganje.

Zato su ovoliko i otvoreni i direktni: znaju da za onako pismeno imaju podrsku koja obuhvata skoro celu Srbiju, od ministarstava do poslednje mesne zajednice.

Nisu popovi blesavi i umeli bi da itekako dobro taktiziraju: kad je LGBT u pitanju nemaju ama bas nikakve potreba da zakukuljuju i zamumuljuju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...