Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

najkomplikovanija stvar koja bi to mogla da znači je da si guglao na latinici a ne na ćirilici, ali razumijem da od takve komplikacije zaboli glava, lakše je jeftino naružiti PatriSrbina hrvatokontaminacijom...

 

 

znači da je nešto mnogo komplikovanije, hvala na intervenciji!

Link to comment

a mozda sve to zajedno znaci nesto mnogo komplikovanije, ali me za to zabole.

 

Skotološtvo i muželoštvo, rukoblud i ostalo su samo crkveni sleng, nema tu ničeg posebno zanimljivog. 

 

"Ko bi obležao živinče, da se pogubi; ubijte i živinče". (3. Moj. 20, 15).

 

Link to comment

Skotološtvo i muželoštvo, rukoblud i ostalo su samo crkveni sleng, nema tu ničeg posebno zanimljivog. 

 

скотолоштва nema u srBskim online recnicima. samo u hrvatskim, doduse to je skotološtvo, mozda nije ista vrsta sodomije.

Link to comment

Nije tako. Krivicno pravo upravo polazi od opravdane pretpostavke da vecina ljudi veruje da su krivicna dela stetna, da ih treba kaznjavati, i da je kriminalitet izuzetak a ne pravilo ljudskog ponasanja. To sto ti i ja nismo ubili nkoga, nije zato sto je drzava primenila silu, nego zato sto mislimo da je ubijanje lose.

 

Ceo demokratski pravni sistem se upravo temelji na tome da su zakoni doneti uz pristanak gradjana, pa je samim tim primena sile krajnja nuzda a ne pravilo. Ali da ne idemo u off.

ti si u offu, safete. pravila koja treba prinudno primeniti vec su usvojena, vec vaze, potrebna skupstinska vecina se o njima vec pozitivno izjasnila. problem je uzurpacija, odbijanje onih koji su duzni da normu sprovedu da to i ucine, nego su otvorili sekundarno trziste pa sad silom pregovaramo o tome koja od vazecih pravila stvarno vaze a koja bas i ne jer tako odgovara nekolicini preprodavaca.

Link to comment

ja ne bih ulazila u ispitivanje ispravnosti i iskrenosti vere kod pojedinaca, ni kod ovih nasih, ni kod ovih iz kaira. to je tako kako je, imam jednu duboko religioznu prijateljicu, pa smo se medjusobno mucile celog zivota pitanjima o uverenjima ove druge. i to ili prihvatis ili ne, ocekivati potpunu konsekvetnost u misljenju i delanju i logicku pregnantnost™ od pojedinaca, bilo kojih, pa i verujucih, je preterano, stvarno. pa niko nije taki savrsen. stvar je jednostavnija: crkva da odjebe u troskocima od oblikovanja svetovnog zivota i eto resenja. oni prosto zloupotrebljavaju (svesno, ako mene pitate) mandat koji im je dat (koji su im vernici dali)

Slazem se osim u detalji da im nisu vernici nista dali, narocito ne mandat da rade na "oblikovanju svetovnog zivota". Mozda mogu njihovog al' posto smo se nasli (sa saopstenjem) na 80:20 (verujuci vs svi ostali) - onda daklem - mislim da oni "nemaju mandat:. I da ima smisla da odjebu, narocito ako se oblikovanje svodi na ovako tanke "argumente"... Njima je neko iz vlasti "hintovao" da imaju mandat a ljudi kao vi/mi ih shvataju/mo preozbiljno (vidi pod "mali mentalni" par postova gore). Rekoh vec jednom danas - ako mogu dervishi da "pushtaju" fatwu na Pokemon a Vaikan da (pokusava da) regulishe "Da Vinci kod" distribuciju - onda i ovi (nashi, ne) imaju smisla - samo ih nikako ne treba uzimati zaozbiljno. Osim, naravno, ako se ne radi o Konzorcijumu za zavrsetak izgradnje Hrama i/ili sve u vezi sadashnjeg i buduceg grobnog mesta N. Tesle. 

Link to comment

скотолоштва nema u srBskim online recnicima. samo u hrvatskim, doduse to je skotološtvo, mozda nije ista vrsta sodomije.

kako nema? evo tu se bratu poučava.

 

i tu

 

Шестотомник каже: мужеложник, заст. хомосексуалац; скотолоштво, полни сношај са животињама, содомија; скотоложац и скотоложник, онај који је извршио скотолоштво.

Ali jako je to komplikovano, simpatičnije je imputirati crnom patrijarhu hrvatološtvo. :fantom:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

mene najvise nervira u tom diskursu verujucih to sto se nasilnicko ponasanje protivnika prajda tretira kao prirodna nepogoda.

Mene nervira "doublespeak" SPC-a, koji podmuklo poziva na nasilno sprecavanje Prajda i istovremeno svaljuje krivicu za moguce nasilje na gejeve.

Link to comment

pojednostavni nam zato ti, vidim da si razumijo pesnika.

Cenim da je autor hteo da kaze nesto kao "svi smo mi Srbi" i taj rad. Al' je to ipak u domenu njegove interpretacije i mo(je)ga razumevanja... :)

Link to comment

Slazem se osim u detalji da im nisu vernici nista dali, narocito ne mandat da rade na "oblikovanju svetovnog zivota". Mozda mogu njihovog al' posto smo se nasli (sa saopstenjem) na 80:20 (verujuci vs svi ostali) - onda daklem - mislim da oni "nemaju mandat:. I da ima smisla da odjebu, narocito ako se oblikovanje svodi na ovako tanke "argumente"... Njima je neko iz vlasti "hintovao" da imaju mandat a ljudi kao vi/mi ih shvataju/mo preozbiljno (vidi pod "mali mentalni" par postova gore). Rekoh vec jednom danas - ako mogu dervishi da "pushtaju" fatwu na Pokemon a Vaikan da (pokusava da) regulishe "Da Vinci kod" distribuciju - onda i ovi (nashi, ne) imaju smisla - samo ih nikako ne treba uzimati zaozbiljno. Osim, naravno, ako se ne radi o Konzorcijumu za zavrsetak izgradnje Hrama i/ili sve u vezi sadashnjeg i buduceg grobnog mesta N. Tesle. 

pa to i kazem, crkva zloupotrebljava mandat time sto oblikuje svetovni zivot, a vernici im se ne obracaju zbog toga i nisu im za to dali mandat. a drzava tek. 

Link to comment

Mene nervira "doublespeak" SPC-a, koji podmuklo poziva na nasilno sprecavanje Prajda i istovremeno svaljuje krivicu za moguce nasilje na gejeve.

Znaci - problem je u tebi (nervirash se) a ne u SPC - jer ona radi to sto i inace radi. Sad je samo malo veci broj ljudi uzima za ozbiljno.

Link to comment

pa to i kazem, crkva zloupotrebljava mandat time sto oblikuje svetovni zivot, a vernici im se ne obracaju zbog toga i nisu im za to dali mandat. a drzava tek. 

ne, ne. oni pokusavaju da oblikuju svetovni zivot. na nama je da se primimo na to ili da prvo pogledamo koliki je njihov domet - pa onda dalje redom... 

Link to comment

Patrijrah brine o budžetu kao da ga crkva puni. Jebote oni su najveća sisa koja dudla novac gradjana, a ne uplaćuje ništa.

Edited by bergasa19
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...