Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

mene najvise nervira u tom diskursu verujucih to sto se nasilnicko ponasanje protivnika prajda tretira kao prirodna nepogoda.

 

 

ne čak ni tako, nego kao opravda reakcija isprovociranog naroda. maltene, nasilnici su žrtve ovih sa prajda, jer moraju takve da ih udaraju

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Jebi ga gazo, ti svoju teoriju gradis na pojavi da ljudi po nekim pitanjima u trenutku mogu da promene opredeljenja. Ali takve "oscilacije" u misljenju su u sustini afektivne prirode. Kao kad imas negativno misljenje o nekom proizvodu, ali naletis na lepu ambalazu i narocito harizmaticnog prodavca, koji te na mestu nahajpuje i ti odmah izvadis novcanik i kupis. Sat vremena kasnije, emotivna hemija prodje, ti se vracas na ustaljeno razmisljanje i shvatas koliko si se zajebao. 

nije stvar u preodgoju i da nakon sobe 101 Srbstona Smitha natjeraju da voli geja, nego o tome da si patrijarh ne prisvaja funkciju ajatolaha-rahbara, braneći moral od 'stranih nalogodavaca' i telaleći državi koje će zakone kada poštivati

 

inače, da stvar bude bizarnija, skotološtvo se nalazi na "hrvatskom jezičnom portalu"

 

http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=search_by_id&id=d15iURU%3D&keyword=skotolo%C5%A1tvo

ovo je jadno. pretpostavljam da bi to trebalo doznačiti da je Irinej svoje crnilo pokupio od Hrvata, inače bi bio bar malo pink?

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Nego, koliko je realna njihova procena - ono "80% gradjanstva Srbije" verujuceg i taj rad?

 

Verujući ljudi učestvuju u liturgijskom životu crkve i od toga nema vrdanja. Mali mentalni eksperiment. Ako, kaži ga, 60 posto stanovništva Beograda pripada verujućima (oko milion ljudi), i ako je pola od tog broja u uzrastu i mogućnosti da učestvuje u svetoj tajni liturgije, to bi značilo da nedeljom, kada je najveća, nedeljna služba, u hramove ulazi barem par stotina hiljada ljudi.  To, jednostavno, nije tako.

Koncept vere koji podrazumeva da se tzv. vernik naždere masnog šarana jednom godišnje je nonsens, to je poštovanje nekih aspekata etničke tradicije i nema nikakve veze sa nekakvom ukorenjenom verom. Osećaj religioznosti koja se tako ispoveda potpuno je površan, što mi govori i da je korpus stavova koji uz to ide takođe potpuno površan i jedan manji odred SNS internet botova to bi vrlo brzo doveo u red, samo ako labud™ naredi.

 

Ko hoće da vidi većinski verujući narod, neka ide u Kairo, videće desetine i stotine hiljada ljudi koji ostavljaju sve da bi se pomolili, u svojoj kancelariji, na tepihu ispred zgrade, na zatvorenom uličnom trgu, u džamiji.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

sto je otprilike ceo krivicni zakonik. znala sam da je bulja.

 

 

Nije tako. Krivicno pravo upravo polazi od opravdane pretpostavke da vecina ljudi veruje da su krivicna dela stetna, da ih treba kaznjavati, i da je kriminalitet izuzetak a ne pravilo ljudskog ponasanja. To sto ti i ja nismo ubili nkoga, nije zato sto je drzava primenila silu, nego zato sto mislimo da je ubijanje lose.

 

Ceo demokratski pravni sistem se upravo temelji na tome da su zakoni doneti uz pristanak gradjana, pa je samim tim primena sile krajnja nuzda a ne pravilo. Ali da ne idemo u off.

Edited by Verterdegete
Link to comment

Verujući ljudi učestvuju u liturgijskom životu crkve i od toga nema vrdanja. Mali mentalni eksperiment. Ako, kaži ga, 60 posto stanovništva Beograda pripada verujućima (oko milion ljudi), i ako je pola od tog broja u uzrastu i mogućnosti da učestvuje u svetoj tajni liturgije, to bi značilo da nedeljom, kada je najveća, nedeljna služba, u hramove ulazi barem par stotina hiljada ljudi.  To, jednostavno, nije tako.

Koncept vere koji podrazumeva da se tzv. vernik naždere masnog šarana jednom godišnje je nonsens, to je poštovanje nekih aspekata etničke tradicije i nema nikakve veze sa nekakvom ukorenjenom verom. Osećaj religioznosti koja se tako ispoveda potpuno je površan, što mi govori i da je korpus stavova koji uz to ide takođe potpuno površan i jedan manji odred SNS internet botova to bi vrlo brzo doveo u red, samo ako labud™ naredi.

 

Ko hoće da vidi većinski verujući narod, neka ide u Kairo, videće desetine i stotine hiljada ljudi koji ostavljaju sve da bi se pomolili, u svojoj kancelariji, na tepihu ispred zgrade, na zatvorenom uličnom trgu, u džamiji.

 

briljantno.

Link to comment

Nije tako. Krivicno pravo upravo polazi od opravdane pretpostavke da vecina ljudi veruje da su krivicna dela stetna, da ih treba kaznjavati, i da je kriminalitet izuzetak a ne pravilo ljudskog ponasanja. To sto ti i ja nismo ubili nkoga, nije zato sto je drzava primenila silu, nego zato sto mislimo da je ubijanje lose.

 

Ceo demokratski pravni sistem se upravo temelji na tome da su zakoni doneti uz pristanak gradjana, pa je samim tim primena sile krajnja nuzda a ne pravilo. Ali da ne idemo u off.

što onda treba promijeniti da može da odumre država pa da živimo u zemaljskom raju, ljude ili zakone?

Link to comment

Ceo demokratski pravni sistem se upravo temelji na tome da su zakoni doneti uz pristanak gradjana, pa je samim tim primena sile krajnja nuzda a ne pravilo.

 

Građani Srbije su direktno, na referendumu, izglasali ovo:

 

 

 

Zabrana diskriminacije
Član 21. 
Pred Ustavom i zakonom svi su jednaki. 
Svako ima pravo na jednaku zakonsku zaštitu, bez diskriminacije. 
Zabranjena je svaka diskriminacija, neposredna ili posredna, po bilo kom osnovu, a naročito po osnovu rase, pola, nacionalne 
pripadnosti, društvenog porekla, rodjenja, veroispovesti, političkog ili drugog uverenja, imovnog stanja, kulture, jezika, starosti i 
psihičkog ili fizičkog invaliditeta. 
 

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

dobro, ali 

 

Ceo demokratski pravni sistem se upravo temelji na tome da su zakoni doneti uz pristanak gradjana, pa je samim tim primena sile krajnja nuzda a ne pravilo. Ali da ne idemo u off.

pa dobro, a ustav? ne da sam neki branitelj, nego pitam? zar ovo nase predmetno pitanje nije reseno ustavom?

Link to comment

Mali mentalni eksperiment.

Zanemarujesh clanske ( "al' zato ja, jarane, dva prsta" ) knjizice odnosno njihovu senku - tako da ti zato i ne shtima mali mentalni (eksperiment)... Mislim u pojedinostima. U nacelu je ok. 

Link to comment

 

 

ovo je jadno. pretpostavljam da bi to trebalo doznačiti da je Irinej svoje crnilo pokupio od Hrvata, inače bi bio bar malo pink?

 

tja, zapravo sam pisao o jadnosti SPC a ne hrvata. da u svom uberserbstvu koristi termine koji se barem na netu nalaze kao deo hrvatskog a ne srpskog jezickog korpusa.

 

a mozda sve to zajedno znaci nesto mnogo komplikovanije, ali me za to zabole.

Link to comment

a mozda sve to zajedno znaci nesto mnogo komplikovanije, ali me za to zabole.

najkomplikovanija stvar koja bi to mogla da znači je da si guglao na latinici a ne na ćirilici, ali razumijem da od takve komplikacije zaboli glava, lakše je jeftino naružiti PatriSrbina hrvatokontaminacijom...

Link to comment

tja, zapravo sam pisao o jadnosti SPC a ne hrvata. da u svom uberserbstvu koristi termine koji se barem na netu nalaze kao deo hrvatskog a ne srpskog jezickog korpusa.

 

a mozda sve to zajedno znaci nesto mnogo komplikovanije, ali me za to zabole.

mnogo komplikovanije

Link to comment

nije. i tu brojeve budži konformizam.

 

Naravno da ih budži. Bilo je potrebno mnogo decenija sistematske indoktrinacije da se od Naserovog Kaira, koji je imao, barem u centralnim zonama, snažnu sekularnu kulturu, dođe do sadašnjeg "allahu ekber" ludila. Nisam lud da verujem u višemilionsku zajednicu zilota, toga nema na svetu. Poenta je da je u životu te zajednice religija mnogo jača nego kod nas, pa samim tim i stavovi koji su skopčani sa ispovedanjem vere. 

Link to comment

nije. i tu brojeve budži konformizam.

ja ne bih ulazila u ispitivanje ispravnosti i iskrenosti vere kod pojedinaca, ni kod ovih nasih, ni kod ovih iz kaira. to je tako kako je, imam jednu duboko religioznu prijateljicu, pa smo se medjusobno mucile celog zivota pitanjima o uverenjima ove druge. i to ili prihvatis ili ne, ocekivati potpunu konsekvetnost u misljenju i delanju i logicku pregnantnost od pojedinaca, bilo kojih, pa i verujucih, je preterano, stvarno. pa niko nije taki savrsen. stvar je jednostavnija: crkva da odjebe u troskocima od oblikovanja svetovnog zivota i eto resenja. oni prosto zloupotrebljavaju (svesno, ako mene pitate) mandat koji im je dat (koji su im vernici dali)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...