Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Иако овај тихи и скромни човек није желео да од свега овога прави било какву параду, да то буде његов лични, приватни, породични чин, иако је на томе инсистирала и Митрополија, па и сам митрополит Амфилохије, све је, ипак побудило велико интересовање и далеко превазишло границе приватности. “Вести” су процениле да је за читаоце, од самог чина крштења и оног што је тај догађај пратило, занимљивија предисторија, све оно што је претходило овом чину, сага о потомству потурченог Станка Црнојевића, који до данас у предању слови као синоним невере и издајства отаџбине.

 

:mellow:

 

 

 

 

Edited by piq
Link to comment

Državnom sekretaru za Unutrašnje poslove (položaj današnjeg ministra policije) je bilo preporučeno: „Neutralizacija mogućih negativnih posledica (srbovanje, šovinizam) smatra se da će se postići prisustvom vojvoda manastirskih Šiptara, koji su čuvali neke srednjovekovne manastire, davanjem poklona njima i eventualnom nagradom republičkog Izvršnog veća, zatim prisustvom reis-ul-uleme i predsednika Islamskog verskog starešinstva za Srbiju, kao i pozitivnim govorima prisutnih“. (Arhiv Srbije, 21, 38)

 

Izveštaj novinske agencije „Rojters“ je zanimljiv: „Posmatrači isto tako kažu da je odluka vlade da dozvoli ustoličenje u Peći diktirana spoljnopolitičkim razlozima, budući da se Peć nalazi u oblasti gde živi albanska manjina koja tu predstavlja najsnažniju grupu stanovništva. Na taj način je ovo ustoličenje smatrano kao demonstracija istorijskog prava Jugoslavije na ovu oblast i kao demonstracija njene odlučnosti da ne dozvoli povećanu aktivnost albanskih nacionalnih osećanja u ovoj pograničnoj oblasti“. (Arhiv Jugoslavije, 144, 153).

 

Srpska crkva u doba komunista

Link to comment

Pošto nemamo crkveni vocap, mogu ovde da napiše, Upoznao sam danas vladiku Jovana (Ćulibrka). Sad je vikarni episkop kod patrijarha a ide za Slavoniu u septembru. Potpuno fascinanatan čovek, pre teologije završio književnost. Baš sam impresioniran bio. 

Link to comment

I rezervni podoficir iz 63. padobranske, predavač na BOŠ-u na temama o holokaustu, između ostalog.

 

Živopisan lik, kako god se ko odnosio prema njemu.

Link to comment

Kako je ovo zakonski regulisano?

 

 

I rezervni podoficir iz 63. padobranske, predavač na BOŠ-u na temama o holokaustu, između ostalog.

 

Živopisan lik, kako god se ko odnosio prema njemu.

 

A kakav je to alternativni odnos prema funkcionerima SPC?

Link to comment

ovo nisu prave puške, nego airsoft replike. kontam da je sa zakonom sve OK ako postoje dozvole roditelja, a tekst upućuje na oprez i, čak, poslušan pravni savet u vezi sa optužbom za političku zloupotrebu dece.

Link to comment

ovo nisu prave puške, nego airsoft replike. kontam da je sa zakonom sve OK ako postoje dozvole roditelja, a tekst upućuje na oprez i, čak, poslušan pravni savet u vezi sa optužbom za političku zloupotrebu dece.

Hvala.

 

Ništa onda, ostaje uvek očaj.

Link to comment

Pošto nemamo crkveni vocap, mogu ovde da napiše, Upoznao sam danas vladiku Jovana (Ćulibrka). Sad je vikarni episkop kod patrijarha a ide za Slavoniu u septembru. Potpuno fascinanatan čovek, pre teologije završio književnost. Baš sam impresioniran bio. 

 

 

I rezervni podoficir iz 63. padobranske, predavač na BOŠ-u na temama o holokaustu, između ostalog.

 

Živopisan lik, kako god se ko odnosio prema njemu.

 

Čitao sam i slušao u poslednjih godinu dana više njegovih intervjua (Vreme, NIN, neki nastupi na tribinama što ima jućubu, itd.) u potrazi baš za tim navodnim intelektualnim pedigreom, ali avaj: tandrkavo šupalj skup opštih mesta beogradskih osamdesetih + razvodnjeni Špengler. Imao sam utaisak da je to čovek koji zapravo vrlo malo zna o bilo čemu, to jest, preciznije, da je sve što zna saznao pre koju deceniju, i da posle toga više nije bio otvoren ni za šta. Glede holokausta  - Prospero, pa valja ti je jasno šta njemu znači holokaust i zašto se baš te teme uhvatio. Šifra: Banja Luka piše Tel Avivu.

Edited by Turnbull
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...