Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

RIP

 

nisam znao da je i on na tom spisku (nisam spisak ni citao doduse, ali mi je nelogicno).

 

Jeste on kriticar crkve, ali on zvuci govori onako kako bi svaki pravi patriota trebalo da govori, nevezano za neki ideoloski predznak. Prosto, nije napao Srbiju nikad, ni jednim slovom. Kritikovao je lose pojave i licemerje doduse, valjda ga je to na spisak i dovelo.

 

Tuga. Voleo sam da ga slusam onako tihog, dobrog, odmerenog, duhovitog na vrlo prefinjen nacin (ako je Hrist bio duhovit onda je to ta Mirkova duhovitost). Sjajan covek.

Link to comment

...

Prosto, nije napao Srbiju nikad, ni jednim slovom. Kritikovao je lose pojave i licemerje doduse, valjda ga je to na spisak i dovelo.

...

Uh, ovo ispade kao da su ostali sa spiska na njemu s valjanim razlogom (napadaju Srbiju?!). Nije pitanje otkud Mirko Djordjevic na ovom spisku, nego otkud neka druga imena na njemu. On je jedan od onih istinskih patriota sa tog spiska zbog kojih bi mi bilo cast da se i moje ime nalazi na njemu.

Link to comment

Uh, ovo ispade kao da su ostali sa spiska na njemu s valjanim razlogom (napadaju Srbiju?!). Nije pitanje otkud Mirko Djordjevic na ovom spisku, nego otkud neka druga imena na njemu. On je jedan od onih istinskih patriota sa tog spiska zbog kojih bi mi bilo cast da se i moje ime nalazi na njemu.

 

 

Rekoh da nisam citao spisak.

 

btw. ne verujem da su tamo stavili Seselja, MIlosevica ili Vucica :D , sigurno je to spisak (dobrih) novinara i NGO. Hocu reci, mislio sam da se podrazumeva da je spisak qratz od logike, ali ovaj covek konkretno je tezak za ucitavanje "izdajnistva", cak i iz rakursa™ ekstremne desnice.

Link to comment

Uh, ovo ispade kao da su ostali sa spiska na njemu s valjanim razlogom (napadaju Srbiju?!). Nije pitanje otkud Mirko Djordjevic na ovom spisku, nego otkud neka druga imena na njemu. On je jedan od onih istinskih patriota sa tog spiska zbog kojih bi mi bilo cast da se i moje ime nalazi na njemu.

 

Oткуд само нека или откуд преосталих 29?

Link to comment

Ljudi puno ulažu u ovo pitanje:

 

 

Да не живим у лажи - неслободи | 19/04/2014 14:05

На све начине раскол у СПЦ се продубљује. Екуменисти (прокатоличанци) рашчињују владике, перу новац, осионо се однарађују. Ако није тако нека ме Бог разапне на сутрашњи дан о Васкрсу.

 

hh.gif

Link to comment

zalosno je sto se o ovome malo ili uopste ne govori.

evo i na politici, koja je jedina prepoznala vaznost ovog pitanja,

samo tri komentara, a i ovde na forumu nema nekog odjeka.

zato nam ovako i ide.

Link to comment

Nije baš tako...SPC je dosta decentralizovana institucija, tu vlada poprilični feudalizam među eparhijama. Patrijarh je u suštini prvi među jednakima, i veliki broj svakodnevih poslova je spušten na nivo eparhija. Pravoslavne crkve su mnogo decentralizovanije od Katoličke crkve, npr.

Drugo, da se Crkva oglasila saopštenjem u kome bi izrazila svoje žaljenje zbog nedoličnog ponašanja vladike prema predsedniku države to ne bi bilo dovoljno jer je predsednik već bio u hramu, i to kao predsednik, gost eparhije i vernik i nije mu na licu mesta pokazano dužno poštovanje iako je došao ''na noge'' eparhiji. Jedino pravo izvinjenje je da onaj ko je napravio grešku, a to je u ovom slučaju vladika Grigorije ode ''na noge'' predsedniku i izvini mu se, direktno. Ako bi SPC ili vladika izdali samo saopštenje ponovo bi uvredili instituciju predsednika države.

Ne znam šta je tu čudno, kad ja npr. uvredim nekog idem lično da mu se izvinim, ne šaljem mu e-mail izvinjenja i ne zovem ga telefonom radi toga. Posebno kad gadno zabrljam.

A sta je on zabrljao? Na stranu sto je Toma grobar govno koga treba terati iz svake ustanove; on je predsednik Srbije a Trebinje je kanda u Bosni i Hercegovini?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...