Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ma Praslin je malo taktizirao sa verskim slobodama i prigovorima savesti, ali je sad lepo stavio karte na sto i rekao da je dobro uvođenje crkve u vojsku zato da bi se vojnici lepo ohrabrili da se samoubiju kad to zahteva NjKV nacionalni interes. Pa divno, zaista.
Није лепо што си прескочио и онај други пример који сам дао.
Zavisi čija - naša za to da ne poteče nijedna dečija suzica. Njihova - da pobije i pokolje sve što stigne. Ne zameri, ovaj razgovor je stvarno odavno izgubio smisao, a evo i Hamlet me s pravom opominje. Idem da se podmsmevam PPV-u, tamo ćemo lepo svi da se složimo, a o ovakvim temam ću se ubuduće truditi da sa tobom ne razgovaram.
И наша и њихова служе да се у ратним сукобима остваре национални интереси. То што би ти волео да служе само за војне параде и спасавање деце из сметова је за сваку похвалу али стварност нас је ваљда уверила у нешто сасвим друго.Војска служи за рат, а ја бих волео да у том неком рату наша војска не почини никакве злочине, али и да не изда. Теби је и то проблем? Па, добро, можда је и боље што нећеш више да причаш са мном на ту тему, ко зна шта бих још сазнао.
Link to comment
Није лепо што си прескочио и онај други пример који сам дао.
Veruj mi, samo zato što je mnogo glup.
Сада назад на војнике и на поенту ове расправе, бар за мене: ја мислим да прави православни хришћанин не може да дозволи себи да учествује у злочину попут оног који је наша војска починила у Сребреници
300_Genocid_Skorpioni_Srebrenica.jpg No true Scotsman
Link to comment
И наша и њихова служе да се у ратним сукобима остваре национални интереси.
Jadni su vam nacionalni interesi koji se ostvaruju ubijanjem.
Link to comment

Prasline, uloga vojske je bezbednost gradjana, a ne nacionalni interesi. Ako ulogu vojske definišeš na taj način, njena uloga će varirati sa time kako neki novi Savet Odbrane definiše interese, što vodi pravo u pakao.Drugo, treba da znaš da smo u tranziciji gde koncept nacije polako postaje prevazidjen. Spor je to proces, ali je nezaustavljiv. Nažalost, stvaraju se neki drugi frontovi, ali molim te, nemoj naciju uzimati kao neki univerzalni, oduvek-postojeći pojam.

Link to comment

Ova prva fotka ne znam odakle je pa neću ni da komentarišem, a što se druge tiče, ne znam šta da ti kažem, ne verujem da se lično slobodnije osećam nego prosečan stanovnik Turske, pa u skladu sa tim ne vidim neku korist za sebe od tih ustanaka.Korist za vašu naciju mi je potpuno iracionalna, kao i sam pojam nacije.Vidim, postavio si i sliku srpskog vojnika iz prvog svetskog rata. Dobro.

Edited by JozoMujica
Link to comment
Prasline, uloga vojske je bezbednost gradjana, a ne nacionalni interesi.Ako ulogu vojske definišeš na taj način, njena uloga će varirati sa time kako neki novi Savet Odbrane definiše interese, što vodi pravo u pakao.Drugo, treba da znaš da smo u tranziciji gde koncept nacije polako postaje prevazidjen. Spor je to proces, ali je nezaustavljiv. Nažalost, stvaraju se neki drugi frontovi, ali molim te, nemoj naciju uzimati kao neki univerzalni, oduvek-postojeći pojam.
За безбедност грађана се брине мурија.Што се постојања нације тиче, правиш данас већ уобичајену грешку бркајући релативно скоре настанке националних држава са прилично давним настанком нација. Неких, наравно, доста их је настало и у последњих пет, десет или тридесет година.
Link to comment
Користила би га за спречавање Олује.И зашто ме оптужујеш за дволичност?
:lolol:Količina oružja i oruđa koju je iza sebe ostavio Trifunović, i to uglavnom sabotirano, manja je od one količine koju je iza sebe ostavila tzv. Krajina, i to odma spremno za upotrebu. Upotrebu koju pamte Drvar, Šipovo, Mrkonjić Grad, a i Trebinje. -_-Krajina izdajnica. :mad:
Link to comment
За безбедност грађана се брине мурија.Што се постојања нације тиче, правиш данас већ уобичајену грешку бркајући релативно скоре настанке националних држава са прилично давним настанком нација. Неких, наравно, доста их је настало и у последњих пет, десет или тридесет година.
Bezbednost gradjana kada opasnost dolazi sa druge teritorije je u nadležnosti vojski. Kao i pojedina anti-teroristička delovanja.Kad god je nastala prva nacija, nije nastala kada i čovek. A ono što govorim je da smo u procesu odumiranja koncepta. Naravno da ću ja umreti pre njega, ali umire i on.
Link to comment

Роџере, колико је Хрватска имала оружја када се предао Трифуновић а колико када је Милошевић без борбе предао Крајину?

Link to comment

Ali koje ste vi pičke, Praslinko vas optuži za jeres bogoborstvo™ i vi se svi branite :lol:

Nemoj Prasline terati ljude da postavljaju sveštenike koji blagosiljaju škorpione.
Što da mu se ne postavljaju?Vidim i da je fantom fon Telefon, čovek i Zemuna/Nemačke/USA/Švedske/Britanije, sa bogatim životnim iskustvom u najboljem dobu pred penzijom mlad rođen 1985. krenuo da brani Praslina i njegova izvitoperena viđenja. Koliko izmišlja, kapiram da je sveštenik, pa me ni ne čudi da se odmah svrstao tamo gde i treba u ovoj diskusiji :lol:
Jadni su vam nacionalni interesi koji se ostvaruju ubijanjem.
Ma sigurno, bolje je sarađivati na premošćavanju zajedničkih problema.%C4%8Cetnici_i_Nemci_u_Srbiji_1944.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...