Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Nemoj Prasline terati ljude da postavljaju sveštenike koji blagosiljaju škorpione.
Mozemo to uraditi za vecinu vojnih formacija i ljudi koji su u njima okrvavili ruke. To i dalje ne menja sadrzaj verskih osecanja i verske sluzbe u vojnim organizacijama. imali smo bar dve generacije titinih komesara i opet su se ljudi poklali po verskoj osnovi.
Link to comment

Није спасавао своје војнике, већ своју цењену гузу. Чак је и Милан Тепић својим војницима рекао да се склоне пре него што је дигао складиште у ваздух а остали су крај њега само они који су то изабрали. Поново слобода избора, знаш. А колико је људи побијено оружјем које је пич. Трифуновић предао Хрватима?

Link to comment
Није спасавао своје војнике, већ своју цењену гузу. Чак је и Милан Тепић својим војницима рекао да се склоне пре него што је дигао складиште у ваздух а остали су крај њега само они који су то изабрали. Поново слобода избора, знаш.
A samoubistvo je, Đuro - šta?
А колико је људи побијено оружјем које је пич. Трифуновић предао Хрватима?
Dočim bi ga "naša strana" svakako koristila samo za vojne parade i spasavanje dece iz smetova.Slušaj, imaš kognitivnu disonancu kroz koju može da prođe tenk. Edited by Syme
Link to comment

Том логиком је и свако одбијање првобитних хришћана да се одрекну Христа након чега су бацани лавовима - самоубиство. :fantom:

Link to comment

Tako, pa smajli koji pije kaficu. Pa baš je to veselo kad se neko raznese u vazduh.Imaš ozbiljan problem sa intelektualnim poštenjem. Rešavaj ga, ne rešavaj ga, tvoja stvar. Ja stvarno više ne mogu da se svađam sa svim tvojim licima.

Link to comment
A mi smo shvatili da ti ne razumeš suštinu nijedne polemike, što ti ne smeta da se uvlačiš u njih kao mokre gaće u dupe.
Slabo si ista shvatio osim da ste hejterski forum. Lepo to onda napisite na naslovnoj strani. Volim sto su vam usta puna demokratijedok se ne susretnete sa njenom realizacijom. Od Amerike do Indije u vojnim objektima postoje mesta za sprovodjenje religijskih obreda.Symina popovanja nece to nista promeniti.
Link to comment

Zemaljski sud je Trifunovića oslobodio, te on de jure nije izdajnik. A da li je tih 300 regruta spasao zato što se bojao za svoje dupe ili zato što je procenio da će njegov postupak doneti više koristi nego štete u opštoj shemi stvari - lako je moguće da ni on ne zna koje je od ta dva.Sa svoje strane, ne mogu da zamislim da osuđujem čoveka zbog toga što u takvoj situaciji nije počinio samoubistvo, i čudim se onima koji veruju da su u sebi sabrali moralnu snagu i autoritet da izvagaju jednu tako tešku i konačnu stvar kao što je tuđa odluka o životu i smrti.

Link to comment

Da. Ja nisam znao da su i ostale konfesije zastupljene. Hvala Prasline na pojašnjenju. Kako god, ako se vojacima sviđa nek službuju. Meni to i nije baš smisleno ali neka im.

Link to comment
Slabo si ista shvatio osim da ste hejterski forum. Lepo to onda napisite na naslovnoj strani. Volim sto su vam usta puna demokratijedok se ne susretnete sa njenom realizacijom. Od Amerike do Indije u vojnim objektima postoje mesta za sprovodjenje religijskih obreda.Symina popovanja nece to nista promeniti.
OK možeš li sada prestati sa debilnim blebetanjem, pošto ćeš prostim uvidom u sadržaj razgovora videti da se Syme nije protivio mestima za sprovodjenje religijskih obreda. sebe ni neću da branim, pošto pišem sve sasvim suprotno od ovoga što kucaš (namerno ne koristim reč pisanje).
Link to comment
Dočim bi ga "naša strana" svakako koristila samo za vojne parade i spasavanje dece iz smetova.
Користила би га за спречавање Олује. И зашто ме оптужујеш за дволичност?
Link to comment

Ma Praslin je malo taktizirao sa verskim slobodama i prigovorima savesti, ali je sad lepo stavio karte na sto i rekao da je dobro uvođenje crkve u vojsku zato da bi se vojnici lepo ohrabrili da se samoubiju kad to zahteva NjKV nacionalni interes. Pa divno, zaista.

Edited by Syme
Link to comment

Zavisi čija - naša za to da ne poteče nijedna dečija suzica. Njihova - da pobije i pokolje sve što stigne.Ne zameri, ovaj razgovor je stvarno odavno izgubio smisao, a evo i Hamlet me s pravom opominje. Idem da se podmsmevam PPV-u, tamo ćemo lepo svi da se složimo, a o ovakvim temam ću se ubuduće truditi da sa tobom ne razgovaram.

Edited by Syme
Link to comment
OK možeš li sada prestati sa debilnim blebetanjem, pošto ćeš prostim uvidom u sadržaj razgovora videti da se Syme nije protivio mestima za sprovodjenje religijskih obreda. sebe ni neću da branim, pošto pišem sve sasvim suprotno od ovoga što kucaš (namerno ne koristim reč pisanje).
Po obicaju poceo si sa pokusajima vredjanja posto imam vece zivotno iskustvo od tebe zabole me za to. Ne Syme svodi verska osecanja na privatnu stvar i smeta mu chapel na VA. Verovatno nigde u svetu nije tako pa vise ni medju titinim penzosima i titinim pionirima. Da li mi smeta kapela u bonickom centru, Ne. Da li mi smeta crkva u krugu kasarne, Ne. Da li verujem u Boga, Ne. Nebitna je sadrzina njihovog verovanja. Tebe niko ni ne napada sam se pronalazis.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...