Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

овој слици није место на Заглупљивању нације
da, više je zaglupljivanje vojske. Malo im subordinacijske docilnosti, nego još moraju službeno da demonstriraju bogojažljivost.
Link to comment

Хвала модерацији, као и Симету и Васи. Сада назад на свађање:

da, više je zaglupljivanje vojske. Malo im subordinacijske docilnosti, nego još moraju službeno da demonstriraju bogojažljivost.
И ти би демонстрирао богобојажљивост када би знао да те после школе до пензије чека летење у нашим војним авионима или, бар, храна по војним кантинама. Била је раније примедба како није у реду што муслимани немају своју просторију: пошто ово није црква већ капела, нећу да као Симе кажем да би џамија била ОК, већ одговарајући муслимански објекат и то не онолико мањи колики је мањи и проценат муслимана у Војсци Србије, већ онолике величине и положаја који ће њима јасно ставити до знања да су равноправни са својим колегама православцима, а могу и атеисти да добију неке своје просторије да у њима гледају порниће читају Хиченса.
Link to comment

vojni sveštenici imaju samo jedan cilj, a to je da održe borbenu gotovost u stresnim situacijama, vršeći obrede, umirujući svojim prisustvom, ... Javno demonstriranje verskih osećanja je ... nepotrebno. Da ne kažem i neukusno u nekim momentima.

Link to comment
vojni sveštenici imaju samo jedan cilj, a to je da održe borbenu gotovost u stresnim situacijama, vršeći obrede, umirujući svojim prisustvom, ... Javno demonstriranje verskih osećanja je ... nepotrebno. Da ne kažem i neukusno u nekim momentima.
Oсим када му је циљ, примера ради, да пацификује екстремну десницу тиме што ће да покаже да будући официри РС нису амерички падобранци сатанисти већ момци као и они, те да нема потребе да се излази на улицу и спаљују стране амбасаде већ да ваља изаћи на изборе и гласати за некога ко ће бити шеф тој војсци. Или када му је циљ, на пример, да покаже да је у Војсци Србије и хоџа па да онда неки други момци кажу себи "е, нећу да пуцам на њих". И тако редом. Edited by Праслин
Link to comment

И не на жалост, данашња екстремна десница нису идиоти који милионе Јевреја, Срба и осталих убијају у гасним коморама, већ су необразовани и заведени клинци који слушају Скрудрајвер и навијају за Рад.

Link to comment
Види ти, о, познаваоче српског, шта значи промовисање а не промоција, па лепо дођи овде и напиши.
Немам рашта долазити, кад нисам ни отишао.Промовисање значи унапређивање, супротно од ражаловања, дакле произвођење у чин или звање, што се догађа дипломцима, чиновницима и официрима.То што ти мислиш да је промоција било каква рекламна акција, то није српски него енгрпски, где се из "унапређење продаје" (sales promotion) изгубила реч "продаја" јер лоше утиче на продају.
И ти би демонстрирао богобојажљивост када би знао да те после школе до пензије чека летење у нашим војним авионима или, бар, храна по војним кантинама.
Протестујем у име свих атеиста и неверника који ни у рововима нису попустили у свом неверовању. Та лаж да у рововима нема неверника је један од најподлијих трикова верске пропаганде, јер манипулише мртвима који не могу да јој одговоре. Али има и преживелих, и они су итекако рекли своје, што та врста пропаганде ("кад доживиш велик страх, повероваћеш") уредно прећуткује.
... а могу и атеисти да добију неке своје просторије да у њима гледају порниће читају Хиченса.
Могу да читају шта хоће, имају велик избор књига, за разлику од људи од једне књиге :љ (кад ме већ вучеш за језик).
Link to comment
И не на жалост, данашња екстремна десница нису идиоти који милионе Јевреја, Срба и осталих убијају у гасним коморама, већ су необразовани и заведени клинци који слушају Скрудрајвер и навијају за Рад.
I oni idioti su nekako tako poceli.
Link to comment
И не на жалост, данашња екстремна десница нису идиоти који милионе Јевреја, Срба и осталих убијају у гасним коморама, већ су необразовани и заведени клинци који слушају Скрудрајвер и навијају за Рад.
Onda svakako treba uvestii koncerte Skrudrajvera, a ne treba odbaciti ni postavljanje nekih naci simbola po kasarnskim krugovima. Čisto da bismo pacifikovali ekstremnu desnicu. Najbolje se pacifikuje ekstremna desnica tako što joj daš sve što traži.Naravno da se javno slizavanje vojnog vrha sa crkvenim vrhom od svih nepravoslavaca vidi kao privatizacija države od strane najborjnije etničke i verske grupe, i naravno da to proizvodi osećaj da ta država nije njihova (a kod pripadnika većinske grupe, suprotno - da je ta država samo njihova), i naravno da oni koji to rade upravo to i misle i govore - da je ova vojska vojska jednog naroda, kao što i je crkva crkva jednog naroda, i naravno da je to najbolji način za stvaranje nepoverenja između različitih verskih i etničkih grupa.Moš misliti, ali postoje i neki pragmatični razlozi za sekularizam.
Link to comment

Расејани, хвала на појашњењу. Мрзело ме да тражим Вујаклију по гајби а по оно твог форумског опуса што сам фрагментарно испратио било ми је јасно да ћеш ми дати тачну дефиницију. Сада и ја могу да се правим паметан када чујем "промовисање". :)Остало ниси схватио, шалио сам се (храна у кантини, бре). Старији си човек и имаш свој начин разговарања и он јесте мало напоран, али и ја сам напоран многима па нећу то да ти узимам за зло. Али, не бих баш ни да се упуштам у дуге расправе са тобом јер ми нису забавне. Извини због тога, у питању је моја више пута показана површност. Инди, јесу тако почели али су их хранили батинама, хапшењима, немаштином и презиром - што је сплет најбољег ђубрива за такво биље.

Link to comment
Onda svakako treba uvestii koncerte Skrudrajvera, a ne treba odbaciti ni postavljanje nekih naci simbola po kasarnskim krugovima. Čisto da bismo pacifikovali ekstremnu desnicu. Najbolje se pacifikuje ekstremna desnica tako što joj daš sve što traži.
Оде ти много далеко од капеле. Што се осталог што си написао тиче (нема га у квоту али ту је горе) и ту цедиш суву дреновину: све док постоји слобода избора и једнакост без обзира на то који је избор начињен (типа, једнако напредују и атеисти и муслимани и православци - ако су једнако добри у служби), онда је ово твоје тешко навлачење мака на конац.
Link to comment

Ne, Prasline, rekao sam ti u čemu je problem, i nemoj se praviti nevešt. Stalno prebacivanje priče na "slobodu izbora" već postoje pomalo i bezobrazno s tvoje strane. Niko ne spori slobodu izbora. Vrlo sam konkretno izneo primedbe, i one su sasvim jasne. Ovde je problem što se najveća crkva tretira kao zvanična, ili državna, ili nacionalna crkva. Video si šta kaže patrijarh - jedan narod, jedna vojska, jedna crkva. Jasna stvar.Uz to, uniformisana lica, na zvančnoj vojnom događanju, naočigled kamera, kleče pred jednim verskim vođom. opet, jasnije od toga ne može.

Edited by Syme
Link to comment
Niste hteli da stojite?Pa klečite onda.
"Хтели сте да клечите? Узећемо вам гајбе онда".Не видим шта је проблем клекнути пред Богом и подсетити се да нико од нас није центар света, да ћемо сви умрети и да смо овде привремено. Мало понизности са времена на време је одличан лек за сујету, бар мени. Ви вероватно имате друге методе, молим лепо, али међу овим официрима сигурно има људи као што сам ја.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...