Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Nemaš problem sa klečanjem studenata.
Ne bih imao problem ni da klece sa svinjskim maskama na glavi i u koznoj odeci dok im pop gura dildo u dupe, ako su tako izabrali.
Link to comment

paralela je neverovatna. nisam vernik SPC ali mi na pamet ne bi palo da nondenominational chapels, kakvih ima na gomili aerodroma u komunističkoj Americi koju je isto otrovao titoizam, poredi, sa javnim veceom.

Link to comment

Ma ne može bre osoba u uniformi javno da kleči pred verskim autoritetom. Kao privatna lica nek rade šta hoće, ali državni službenici ne mogu, u svojstvu državnih službenika, da kleče pred verskim vođom, ej, Prasline. Ovo je zvanična vojna manifestacija, a ne ispunjavanje privatnih verskih potreba.

Link to comment
Значи Бергаса је ставио слику овде да би показао да су глупани они који нису верници на тој слици?
A, сад мислим да сам схватио шта си се окомио на мене. Не видиш зашто је ово баш на овој теми.Ако теби не смета поп у државној униформи... и гомила официра који су ту, ваљда, без наређења, јелда.
Није то промовисање вере, већ војске.
Види у Вујаклији шта значи реч промоција. Нису ни војска ни вера никакав чиновник или студент па да буду унапређени у виши чин или звање. Научи мало тај српски, није то тако тешко.
На страну што нисмо катакомбни хришћани па да се кријемо к'о у старом Рим или под Стаљином.
Не, него ћемо да заузимамо јавни простор педаљ по педаљ док иноверци и неверници не буду практично невидљиви. Био сам тамо где је то већ урађено, јако ми се свидело и без икаквог разлога сам увртео себи у главу да треба да гракнем кад приметим да је на реду следећи педаљ (земље Србије, ако није јасно).
Јесте, тако је! И шта има мушки-женски ве-це, има да се направи једна nongender room for small and big needs! И какве су то поделе на учионицу и спаваоницу? Хоћемо једну велику рум да у њој све може! И како сада један официр а други војник па мора да га слуша? Хоћемо једнакост! Војнички савети да се направе! Дијалектика да влада!Јаоооо....Знате шта, убедили сте ме: итекако има разлога да се постави на овом топику јер оволика количина глупости која је испливала заиста много говори о вишедеценијском заглупљивању наше нације.
Вала баш, јао. Ако ти је ово стил, да овако искрећеш и извијаш све на шта одговараш, онда си на правој теми.Имаш ли ти неки јачи аргумент од "јел ви и кући седите на трафици?"?
Link to comment
paralela je neverovatna. nisam vernik SPC ali mi na pamet ne bi palo da nondenominational chapels, kakvih ima na gomili aerodroma u komunističkoj Americi koju je isto otrovao titoizam, poredi, sa javnim veceom.
Прво, није са било којим јавним вецеом већ са неким имагинарним који није подељен на мушки и женски. Друго, што ти је проблем? Ја не бих улазио у женски веце да вршим нужду, а не бих ни ишао у римокатоличку цркву да се молим. Ако си мислио да ми је асоцијација била не на поделу по половима, односно по конфесијама већ на неку скривену увреду која има везе са оним шта се у вецеу ради, то је вероватно због готивчевог добацивања.
Link to comment
Ma ne može bre osoba u uniformi javno da kleči pred verskim autoritetom. Kao privatna lica nek rade šta hoće, ali državni službenici ne mogu, u svojstvu državnih službenika, da kleče pred verskim vođom, ej, Prasline. Ovo je zvanična vojna manifestacija, a ne ispunjavanje privatnih verskih potreba.
Ovde si u pravu 100%.
Link to comment
ima jedan rimokatolički sveštenik u Slavoniji, koji, kad neko klekne u crkvi, vikne: "Ustani, nisi rob".klečanje je, dogmatski gledano, izraz ličnog kajanja pred Gospodom, molitveno traganje za milošću. nije obavezno na liturgiji i postoji dosta sporova oko toga sme li se uopšte klečati o radosnim praznicima.na ovoj fotografiji ja vidim samo glupiranje novovernika koji zapravo ne veruju ni u šta osim u autoritet kao takav, nebitno sa kojim ideološkim predznakom. možda je neko od njih zaista i pravi vernik, ali takav bi trebalo da oseti da ovim učestvuje u jednom nepriličnom paradiranju.Prasline, nemoj vredjati ljude. ovo je pretežno ateistički forum na kome se sprda sa religijom. pomiri se s tim.
Ja bih stvarno pitao, ne sećam se nešto da se u SPC kleči, niti sam to ikada video.A i još se Vuk Karadžić sprdao sa klečanjem prilkom molitve ("optužio je" Milovana Vidakovića da mu je glavni junak knjige, Ljubomir, šokac kad kleči pred ikonostasom moleći se bogu, još ga podjebavajući šeretski, da ne zna srpske običaje, a hoće da piše o srpskoj istoriji).
Link to comment
Које питање? Надам се не оно патетично фолирање са студентима који не смеју да клече. Клече, бергаса, студенти пред свима: пред девојком када је мувају, пред дечком када му пуше, пијани док повраћају, док претурају по торбама тражећи пљуге, када дају вештачко дисање... Ниси мислио буквално? Онда ће ти бити шок да чујеш да клече пред професорима, клече пред студентском службом, клече пред родитељима и старатељима и генерално пред сваким ко има неку ситну власт над њима. Томе их је ово говњиво друштво научило, да ћуте и климају главом наизменично се плашећи или увлачећи у дупе сваком малом газди кога сретну јер им је егзистенција угрожена и јер нема никаквог компаса који ће да им помогне да одреде правац осим кинте. И онда када се клекне пред нечим што није та кинта, што није то алаво и туњаво и поданичко и пичкасто јајарење изражено у еврима већ нешто што каже да постоје трајније вредности од евра, теби је то не само заглупљивање већ и повод да се тим људима искењаш на главу? Па запитај се онда мало да ли си и ти међу онима који себи дају за право да тера студенте да клекну тиме што им браниш да клекну пред ким желе.
Nadji nekog drugog za ovakav nivo rasprave.
Link to comment
Види у Вујаклији шта значи реч промоција. Нису ни војска ни вера никакав чиновник или студент па да буду унапређени у виши чин или звање. Научи мало тај српски, није то тако тешко.
Види ти, о, познаваоче српског, шта значи промовисање а не промоција, па лепо дођи овде и напиши.
Nadji nekog drugog za ovakav nivo rasprave.
Па и није нека расправа:
Stvarno mi je besmisleno objašnjavati zašto je ovo zaglupljivanje nacije.
Pa dobro Prasline, neka Patrijarh zaredja po fakultetima.
Zatim po osnovnim školama.
Na kolena mladi ljudi.
Na kolena mladi ljudi i gledajte u pod
Nemam snage i prosto ne verujem da ne shvataš kakve posledice ima klečanje studenata pred bilo kim na ovom svetu.
Tako govori čovek koji nema odgovor na jednostavno pitanje. Glupi smo mi.
Nemaš problem sa klečanjem studenata.
Nadji nekog drugog za ovakav nivo rasprave.
За овај ниво је мали избор на форуму, обично сви трче на свађалачки мегдан а ти као од магле да си направљен.
Link to comment
Види ти, о, познаваоче српског, шта значи промовисање а не промоција, па лепо дођи овде и напиши.Па и није нека расправа:За овај ниво је мали избор на форуму, обично сви трче на свађалачки мегдан а ти као од магле да си направљен.
A sada lepo stavi tvoje odgovore, to jest zamene teza. Nemaš odgovor na jednostavno pitanje koje ću ponavljati, da ne bi krenuli odgovori na tvoje zamene teza koji bi se završili kao i uvek na čvp.
Link to comment

Ма, пусти ме са том форумашком малограђанштином у којој је ЧвП нешто за презирање. Ја се обично умешам када претерате са П а заступам Ч па наравно да у расправи обично дође и до оног "в". А шта би ти хтео, да можеш да ставиш слику људи који се моле Богу на топик "Заглупљивање нације" и да ти нико ништа не каже и све да се подразумева и да се чита између редова јер смо сви наши? Прошло је то време, Бергаса. Што се тог неког питања које опет помињеш тиче, ено ти свих тојих постова, сви се завршавају тачком. Хајде постави питање у облику питања, па да ти ја одговорим па да се даље разговара.

Link to comment

‚Još od Vuka koji je sasekao istorijske veze, tj izmestio istoriju iz naroda, svako tradicionalisanje je postalo besmisleno. Tako je i ovo sa crkvom besmisleno, Srbi više nisu pravoslavci, sad su ništa, tj postali su kao i svi drugi. Zato ne bi bilo loše zabraniti popove, u korist evropski priznatih religija.Trečćim rečima, nije ova fotografija slikanje gluposti nego licemerja.

Link to comment
Ja bih stvarno pitao, ne sećam se nešto da se u SPC kleči, niti sam to ikada video.A i još se Vuk Karadžić sprdao sa klečanjem prilkom molitve ("optužio je" Milovana Vidakovića da mu je glavni junak knjige, Ljubomir, šokac kad kleči pred ikonostasom moleći se bogu, još ga podjebavajući šeretski, da ne zna srpske običaje, a hoće da piše o srpskoj istoriji).
ima klečanja tokom Velike nedelje...takodje, ima ljudi koji osete snažnu potrebu za pokajanjem, oprostom ili milošću, pa kleknu ili metanišu.a ima i onih koji sve rade više od drugih vernika, kleče bezveze, metanišu da ih svi vide, opominju ljude oko sebe. tzv. revniteljil
Link to comment

У Русији, наравно, све је још 1000 пута јаче. Причао ми ортак који је тамо ишао у верски туризам, да обилази манастире: "уђем ја у цркву, а оно доле по поду све неке бабе леже, не можеш да прођеш од њих. Ја кренуо лагано да целивам икону, све набадај ногом између баба, али рашириле руке, по два квадрата свака заузима" (извор: приватна збирка). Једино јаче место од Русије је Жарково, такође наравно: за један Божић сретне моја другарица у великој гужви каква обично тамо бива двоје својих ортака, она улази у жарковачку цркву а они излазе. Кад су је ово двоје верника видели како се пробија ка улазу у глас гракну "не улази, унутра је пакао". :lolol:Елем, да се подсетимо основне линије радње од које смо дигресирали у неке личније сукобе: капирам шта је проблем већини, али оно на чему инсистирам је да овој слици није место на Заглупљивању нације. Пребаците на Либерализацију па да видимо ко шта мисли.

Link to comment

Slazem se.

У Русији, наравно, све је још 1000 пута јаче. Причао ми ортак који је тамо ишао у верски туризам, да обилази манастире: "уђем ја у цркву, а оно доле по поду све неке бабе леже, не можеш да прођеш од њих. Ја кренуо лагано да целивам икону, све набадај ногом између баба, али рашириле руке, по два квадрата свака заузима" (извор: приватна збирка). Једино јаче место од Русије је Жарково, такође наравно: за један Божић сретне моја другарица у великој гужви каква обично тамо бива двоје својих ортака, она улази у жарковачку цркву а они излазе. Кад су је ово двоје верника видели како се пробија ка улазу у глас гракну "не улази, унутра је пакао". :lolol:Елем, да се подсетимо основне линије радње од које смо дигресирали у неке личније сукобе: капирам шта је проблем већини, али оно на чему инсистирам је да овој слици није место на Заглупљивању нације. Пребаците на Либерализацију па да видимо ко шта мисли.
Slazem se.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...