Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Telefon je tek na kraju došao kao fijasko.Ja sam lično PRED NJIM u parohijskom domu zakazao parastos na forumularu koji su mi ponudili i lično sa njime sve dogovarao."Zamena" je došla 45minuta pre zakazanog termina, kada nikog osim mene i brata nije bilo, i tražila da što pre ode jer "ima posla na drugom groblju " !?!

Edited by zmanic
Link to comment

Kada sam pre par meseci resavao slicne stvari sa svestenikom sve je bilo ok. Par dana kasnije smo se nasli u parohijskom domu da mu platimo i upisemo sta treba da se upise u crkvene knjige.Pitao nas je za uzrok smrti. Kazemo rak. On ce:" Rak sve pojede" Otac i ja smo se samo pogledali.Nas paroh u selu pored Knina je bio potpuno drugaciji lik. Kad mu ljudi nisu mogli platiti svecenje vodice za slavu nikada nije pravio problem. Kaze veci je grijeh da se ovo ne uradi, ko moze neka plati koliko moze. Ovakvi likovi kakve zmanic opisuje su beskrajno mnogo puta stetniji za crkvu od onih sekti iz Vasinog topika.

Link to comment

...Elem, ovaj majstor tvrdi da su miroljubivu židovsku sektu izmislili rimski obavještajci, e ne bi li umirili ratoborne Jevreje. Sudeći po sajtu autora, izgleda da više obećava nego što zbilja nudi, što je šteta. Bilo bi fantastično kad bi izašao s nečim uvjerljivijim.

Edited by buffalo bill
- editovan deo koji se odnosi na prethodni - obrisani - post
Link to comment

Malo sam pročeprkao po radu ovoga čoveka i na prvu loptu mi se njegov metod čini kao čista konspirologija, on postulira da je Rimsko carstvo bilo sposobno za viševekovni socijalni inženjering koji ni sada nije moguć.

Link to comment
Znaci, izmislis religiju koja ti odgovara i kasnije one koji je prihvate bacas lavovima. Veoma ubedljivo, da.
Pa otelo se djelo tvorcu. Ali nisam ja to stavio što mislim da je to istinsko otkriće, nego mi se dopalo kao zamisao. Život bi mi se ispunio veseljem kad bi nekim čudom bila dokazana istina. Ali slabe su šanse, ovo je neki kao onaj Salinas s Trojom u Hercegovini.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Svi znaju ko su, ali nije nase da o tome pisemo (stvarno i nije). Gay lobi u okviru SPC ? Nedostatak pravih vesti ili najava necega ?

U Saboru Srpske pravoslavne crkve ima sedam vladika homoseksualaca, čije je opredeljenje ostalim vladikama poznato. Za još trojicu se sumnja, ali to niko ne bi potvrdio. Za razliku od uvreženog stava o gejevima da su moderni, širokih pogleda, vladike gejevi u SPC su ekstremni desničari ili strogi tradicionalisti.
ostatak teksta
Link to comment

nema u božijim zakonima ništa vezano za neautorizovanu upotrebu rotacionog svetla.sveštenik je nevin pred bogom :whistle:rastržu ga po medijima kao da je bobemeoprosti muželožnik.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...