Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

savindane kako te nije sramota da toliko lažeš ? do sada sam se oženio i krstio dete u crkvi i oba puta mi je pop sasvim fino i lepo rekao da je taksa toliko i toliko*. na primer, krštenje je 4.000 na novom beogradu, ovi iznad deru :P* to sam i očekivao i bolje mi je bilo tako, jer inače ne znam koliko bi trebalo da platim. ta dva obreda sam i doživljavao kao običnu uslugu i skroz mi je normalno da platim zakup prostora i vreme dvoje-troje zaposlenih. trebalo bi da mi daju i račun, ali nema veze

Link to comment

Meni je hit molba za "cinodejstva u zabranjene dane" po ceni ups...taksi od svega 600 dinara. E sada pitanje je da li 600 din garantuje i pozitivno resavanje molbe. :huh:

Edited by Nesh
Link to comment

[/

kremacija, jaka stvar.ako podmažeš, održe opelo i samoubici.
moj otac, nevernik, da bi isterao mak na konac sa vernickom tazbinom, trazio mi da pop peva dok se sanduk spusta. ne opelo, nego tamo u sali. za sto marke, pevao pop 10 minuta. orlovaca, 15.10.1989. svedoka ima jos zivucih, tazbina delom pokolebana.
Link to comment

Moji prijatelji pre 2-3 godine krstili bliznakinje. U najblizoj crkvi nisu mogli da dobiju zeljeni termin, pa su probali u sledecoj. U Sabornoj crkvi bila je jedna cena, u Svetinikolskoj druga. Iznenadjeni, ali pouceni trzisnim ponasanjem pastira, decu su krstili u crkvi u Donjoj Vrezini gde su pored najnize cene dobili i popust. Ne znam kako je sada.

Edited by Nesh
Link to comment
kremacija, jaka stvar.ako podmažeš, održe opelo i samoubici.
Oпело може да се одржи пре кремације а парастос над житом, без подмазивања, ја сам био један од појаца.Не бих коментарисао то за самоубице, то су озбиљне оптужбе. Edited by savindan
Link to comment
savindane kako te nije sramota da toliko lažeš ?
Како сам то слагао ако ја кажем да такве ситуације лично нисам доживео нити сведочио? На основу чега си закључио да лажем? Да ниси ушао у мој ум, лоцирао сећање које ме демантује? :frust: Ја не лажем и полазим од тога да ни ти сада не лажеш, опусти се човече, ово је форум.
do sada sam se oženio i krstio dete u crkvi i oba puta mi je pop sasvim fino i lepo rekao da je taksa toliko i toliko*. na primer, krštenje je 4.000 na novom beogradu, ovi iznad deru :P* to sam i očekivao i bolje mi je bilo tako, jer inače ne znam koliko bi trebalo da platim. ta dva obreda sam i doživljavao kao običnu uslugu i skroz mi je normalno da platim zakup prostora i vreme dvoje-troje zaposlenih. trebalo bi da mi daju i račun, ali nema veze
Добро, ти доживљаваш крштење и венчање као сервис. Задовољна си муштерија™.Ja то доживљавам на другачији начин и до сада сам имао среће да нисам имао таква непријатна искуства са свештенством.
Link to comment
Kako mogu činodejstva u zabranjenim danima? Ako je zabranjeno lova valjda ne pravi razliku.
Није хипотетичка већ истинита прича: Остане девојка трудна, одлучи пар да се венча у цркви, пре порођаја наравно. Међутим између жеље младенаца и термина за порођај се налази период дужег поста (од неколико недеља). Пишеш молбу владици који има ауторитет да на своју душу допусти свештенику да их венча у време поста.Што се тиче развода брака, oно постоји од Мојсијевог времена и у Старом завету се описују његови иницијални услови који су постепено модификовани негде до 10. века када се у Цркви искристалисао став о допуштању другог и трећег брака као мањег зла (лека против блуда итд.) и осуде четвртог брака након што се цар Лав Мудри (889-911) оженио по четврти пут. Ту постоје разне врсте развода и утврђује се кривица једног или оба супружника као меродавна чињеница када дође до жеље склапања наредног брака итд. Edited by savindan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...