Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Misliš li da iko od ovih dežurnih kritizera jeste.To je samo mit kojim hrane svoje grešne duše.
Evo ja jesam, i to vise puta. Na babinoj sahrani je svestenik otvoreno kritikovao dedu da mu je data mala suma, iako je moja majka u crkvi pitala koliko otprilike ljudi daju. Na sahrani mame moje najbolje drugarice i posle na parastosu, samo im je recena cifra, bez onog koliko date. Kada je umrla mamina najbolja drugarica, njenim roditeljima (koji imaju preko 80 godina) trazeno je prvo da podnesu molbu da svestenik dodje da drzi opelo pre kremacije, molba je placena, a onda je recena cifra od preko 100 evra, kao i za svaki naredni parastos. Na sestomesecnom parastosu mojoj baki, svestenik je bio vidno nezadovoljan sto je dobio malo novca za 10 minuta opela u crkvi, nije ga zanimalo ni sto nismo u finansijskoj situaciji pa je besno izasao i odvezao se svojim glanc novim terencem. Je l dovoljno ili hocete jos?
Link to comment

da li postoji korumpiranija klika, masnija goveda od ortodoksne klergije?pa ne, barem ja ne znam - politički činbenici, a spram gore pomenutih, su makedonska šiptarka, majka tereza

Link to comment
pa ne, barem ja ne znam - politički činbenici, a spram gore pomenutih, su makedonska šiptarka, majka tereza
Зар она није била Цинцарка, од Бојаџијевих? Издавала се за Шиптарку из некаквих политичких разлога.
Link to comment
da li postoji korumpiranija klika, masnija goveda od ortodoksne klergije?pa ne, barem ja ne znam - politički činbenici, a spram gore pomenutih, su makedonska šiptarka, majka tereza
Ne postoji.
Link to comment

Ne zaostaju ni katolicki svecenici puno. Na nedeljnoj misi prvo se trazi da pastva prilozi koji dinar "za siromasne" (paz ironije, ta pastva se u Srbiji sama vecinski kvalifikuje za to) i popreko gleda ako je malo. A mladi svecenik koji nosi cance se dovezo merdzom kojom moze da plati kucu.Najbolje su mi seoski popovi. Primer monopola u kapitalizmu. U selu mog zeta ima jedan alkos, nekim cudom jos nije capio. Svi ga mrze al red je red, obicaji moraju da se postuju - placaj i cuti.

Link to comment
Evo ja jesam, i to vise puta. Na babinoj sahrani je svestenik otvoreno kritikovao dedu da mu je data mala suma, iako je moja majka u crkvi pitala koliko otprilike ljudi daju.
Која епархија, која година, која сума? Тј. колико су дали а колика је била уобичајена сума?
Na sestomesecnom parastosu mojoj baki, svestenik je bio vidno nezadovoljan sto je dobio malo novca za 10 minuta opela u crkvi, nije ga zanimalo ni sto nismo u finansijskoj situaciji pa je besno izasao i odvezao se svojim glanc novim terencem. Je l dovoljno ili hocete jos?
Али је прихватио прилог (што му налажу канони) након што је обавио обред. Сад то што је парох, по твом субјективном утиску који не доводим у питање, закерало не мења суштину да су ваше духовне потребе задовољене. Њему на душу што би се рекло.Не бих коментирасао искуства из друге, треће и четврте руке као ни случај око кремације која се коси са хришћанском догмом везаном за спасење душе.
Link to comment
Не бих коментирасао искуства из друге, треће и четврте руке као ни случај око кремације која се коси са хришћанском догмом везаном за спасење душе.
kremacija, jaka stvar.ako podmažeš, održe opelo i samoubici. Edited by garcia
Link to comment
Која епархија, која година, која сума? Тј. колико су дали а колика је била уобичајена сума?
Kako se odredjuje uobicajena suma?Da li bi ovo (iako na papiru ne pise tako) mogao biti spisak uobicajenih suma?cenovnik%20crkva-1.jpghttp://www.novimagazin.rs/vesti/cenovnik-crkvenih-usluga-fotoEDIT: Ispravio link. Sada vodi do clanka. Edited by Nesh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...