Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Добар део те имовине је већ одузела држава а Чанак (на челу Војводинашума) би и другу половину...
Sve će to morati da se vrne Crkvi, do poslednjeg kvadratnog nanometra.I ono što je oteto Rimokatoličkoj crkvi, Islamskoj zajednici, Jevrejskoj zajednici, protestantima...
Link to comment

Je li Bokki, da te pitam još jednom, ovaj put bez uvijanja. Kako misliš da je najveći feudalac stekao te svoje feude? Poštenim radom? Čuj, uzela im država. Pa tek nakon što su oni to za sebe uzeli u savezu sa državom ili nekom sličnom državolikom silom. Nije im bob poklonio, sigurno.

Link to comment

Verske zajednice širom kugle zemaljske imaju vrednu imovinu u svom posedu,Najveći deo imovine su donirali vernici.U Nemačkoj npr. postoji crkveni porez koji je zakonski regulisan i koji je u visini od par procenata od bruto plate.

Link to comment
Ma nemoj mi o crkvenom porezu u Nemačkoj danas, molim te. Nisam te to pitao.
Pre nekoliko meseci Vrhovni sud Kosova je doneo pravosnažnu odluku o vraćanju 800 hektara najplodnijeg i najlepšeg zemljišta sa izgrađenim turističkim kompleksom manastiru Visoki Dečani.Džaba nasilni protesti, pretnje ubistvima i nasiljem predsednika opštine, džaba kuknjava zbog gubitka radnih mesta onih koji su zaposleni u preduzeću koje je do sada koristilo tu imovinu.Eulexove sudije koje su činile većinu u veću koje je donelo ovu odluku su bile neumoljive.Berlinski zid je srušen, Varšavki pakt je propao, Der Kommunismus ist tot.Plači......
Link to comment

Plakaćemo svi, jadniče, i već plačemo. Važno da se najvećem feudalcu vrati njegova zemlja. More m'rš, bagro! Uvek na strani najjače sile, uvek na strani svakog cara (o da, i austrougarskog), uvek protiv naroda. Važno da je komunizam umro. E pa zato feudalizam itekako živi.Lepo kaže drug Živkov, moratorijum i ćao!

Po cenu da kod čitalaca izazovem možda i trajniju omrazu ponoviću da je religija hobi i da država shodno tome ne treba nijednoj crkvi da da nijedan dinar. Ako vera nije samo hobi, nego ako je za stotine sveštenika i te kakav biznis, onda ga treba oporezovati kao i ma koje drugo preduzeće! Država je odvojena od Crkve, ali potonjoj stalno šalje alimentaciju kao da s njom ima ne znam koliko maloletne dece: verske zajednice dobijaju iz budžeta više novca nego partije (kojima ja takođe ne bih dao ništa, o tom potom), od svih nevladinih organizacija najviše para država daje crkvama, duplo više nego Crvenom krstu, a miljenica i mezimica države je naravno Srpska pravoslavna crkva, čiji poglavar drži da je sve to sića te da se suveren i njegovi vazali moraju spomenuti besmrtnoga Konstantina (inače priličnog antisemite, ako se ne varam): kad hrišćanima vratite i crkve i imanja i slobodu, saniraćete istorijski minus, posle toga sve što budete darovali služiće vam na čast i preporučiće duše vaše za večno blaženstvo.Ja dakle crkvi (nijednoj) ne bih vratio više ništa, moratorijum i ćao! Odakle slugama božijim ovozemaljsko blago za kojim toliko tuguju i grešno žude?! Nešto je zarađeno od parohijana, ono najkrupnije su milodari kneževa, careva (koji se ugledahu na Konstantina), može biti, ali odakle i tim feudalnim lezilebovićima sve to, bolje da ne čačkamo mečku te da u miru i veselju proslavimo Đurđevdan koji samo što nije.
Edited by Syme
Link to comment
Plakaćemo svi, jadniče, i već plačemo. Važno da se najvećem feudalcu vrati njegova zemlja. More m'rš, bagro!
Nemoj se srditi. Ja nisam ljubitelj verskih zajednica već se samo zalažem za poštovanje važećih zakona i evropskih normi.
Link to comment
volela bih da vidim taj porez ^_^
Taj porez placaju registrovani vernici. Mozes da izaberes da ga ne placas al onda si izopsten iz crkve. Ja bih jako voleo da se uvede u Srbiju, moze i 20% plate sto se mene tice. Bas me zanima koliko bi onda bilo vernika.
Link to comment
Taj porez placaju registrovani vernici. Mozes da izaberes da ga ne placas al onda si izopsten iz crkve. Ja bih jako voleo da se uvede u Srbiju, moze i 20% plate sto se mene tice. Bas me zanima koliko bi onda bilo vernika.
+1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...