Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ne znam jel moguća jača prepopruka za EU.

Upitan da li je moguće sačuvati pravoslavne korene u Srbiji posle ulaska u EU, patrijarh je ocenio da je "duhovno stanje Evrope sada veoma jadno". Tamo je, kao što je rekao Fridrih Niče, 'Bog umro'. Istina, postoje još neka ostrvca crkvenog života. I ne može se bez dijaspore: srpske, ruske, grčke. Zato se sećam reči koje je rekao jedan od rimokatoličkih episkopa: 'Nismo mi vama potrebni, već vi nama'".To u principu i nije toliko čudno, ocenio je patrijarh.
Proud to be in.
Link to comment

Najliberalniji vladika.

Vladika Grigorije: Zlobnici šire laži da je crkvena imovina u Trebinju pod hipotekomDemantujući navode o stavljanju hercegovačkih bogomolja pod hipoteku, vladika Grigorije je istakao da je ovo početak njegove priče o lažima koje izgovaraju, kako kaže, „oni ljudi koji ništa nisu sagradili osim sebi neki stančić i neku malu kućicu trospratnicu”.Iako smo mi hristijanizovali ovaj grad, sa Crkvinom, sa Kulom Svetih arhangela i sa još dvadesetak crkava i manastira u Trebinju i oko Trebinja, vidim da su danas naši najbolji prijatelji Turci, a najbolji prijatelj grada Trebinja jedan Turčin koji se odavde odselio i koji je ovaj grad tužio”, reči su vladike Grigorija koje su u crkvi Svetih arhangela naišle na opšte odobravanje meštana koji su se, kako su kasnije isticali, iz njegovih reči dokučili priču o brojnim malverzacijama, zajedno sa milionskom odštetom koja je svojevremeno presuđena Trebinjcu Salihu Alijagiću.
Edited by dillinger
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...