Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Његова Светост Патријарх српски господин Иринеј, који се са свештеном пратњом налази у мирној (канонској) посети Његовој Светости Патријарху московском и све Русије господину Кирилу и Руској Православној Цркви, крајње непријатно је изненађен лажном информацијом коју су данас објавили неки медији у Србији да је у разговору са својим домаћином изрекао критике и оптужбе на рачун државног руководства Србије.Ова дезинформација није само злонамерна, антицрквена, већ одаје намеру њених састављача да поремети традиционално братске односе и поверење између српског и руског народа.Једна од централних тема, свакако, била је везана за проблем Косова и Метохије. Притом је Патријарх српски господин Иринеј замолио свог домаћина да подржи став Српске Православне Цркве о очувању Косова и Метохије у саставу Србије. Све друго представља конструкцију одређених политичких, медијских, а можда и парацрквених кругова, који из својих интереса не бирају средства да пошто-пото испровоцирају сукоб Цркве и државе Србије.Очекујемо да медији који су објавили ову лажну вест, поводећи се за лажљивим извором или изворима, објаве и овај деманти из прве руке.Из Кабинета Патријарха српског
Irinej.jpg
MOSKVA – Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej i patrijarh Moskovski i cele Rusije Kiril II kritikovali su danas stav vlasti u Srbiji o Kosovu.„Naše sadašnje rukovodstvo je pod priličnim uticajem Zapada. Crkva čini sve da njihovu svest veže za močnu rusku istoriju i za rusku crkvu", rekao je srpski patrijarh, koji se sastao sa patrijarhom Kirilom II u ruskoj patrijaršiji u Moskvi.Patrijarh Kiril II je rekao da smatra da političko rukovodstvo treba da ošluškuje stavove SPC, a ne da ih ignoriše a još manje da to čini javno.„Sa žalošću konstatujem da političkom rukovodstvu Srbije nedostaje snaga da bude na istim stavovima", rekao je ruski patrijarh.
Something is stirring in Mirkwood.
Link to comment

Posle pocivseg Pavla, Karici imaju jos jednog patrijarha za po kuci.

"Patrijarh Irinej je pružio ogromnu podršku porodici Karić u njenoj ekonomskoj borbi u vremenu teške globalne krize u kojoj, uprkos svim teškoćama, upošljavaju hiljade radnika", navodi se u saopštenju BK grupe.Kako je preneto, patrijarh je u knjizi utisaka u Moskvi zapisao da je malo kompanija koje na sličan način promovišu srpsku istoriju, kulturu i tradiciju van granica Srbije, kao što to čini BK grupa."Sa osobitim ponosom posetio sam ovo srpsko zdanje u slavnoj Moskvi. Porodici Karić želim puno uspeha na svim poljima delatnosti. Posebno im zahvaljujem što i tako daleko od Srbije vode dnevnu borbu za opstanak kosovskih svetinja, a posebno manastira Pećke patrijaršije", zapisao je patrijarh Irinej u knjizi utisaka, prenela je BK grupa u saopštenju.
Link to comment

U vestima su rekli da je bio prisutan i naš ambasador. Dok patrijarh može da ide gde hoće i kada hoće, želeo bih da mi neko objasni kako je moguće da ambasador posećuje osobe koje naše tužilaštvo traži zbog privrednog kriminala?

Link to comment
U vestima su rekli da je bio prisutan i naš ambasador. Dok patrijarh može da ide gde hoće i kada hoće, želeo bih da mi neko objasni kako je moguće da ambasador posećuje osobe koje naše tužilaštvo traži zbog privrednog kriminala?
ambasador je tu gde jeste zahvaljujući i širokoj predizbornoj ruci gospodina karića.
Link to comment

postoje fotke upisivanja u knjigu utisaka, potom fotka vladika i Karica. niko do sada nije osporio verodostojnost informacije. nema sta da se zalecemo ili ne, ovo je istina.

Link to comment
postoje fotke upisivanja u knjigu utisaka, potom fotka vladika i Karica. niko do sada nije osporio verodostojnost informacije. nema sta da se zalecemo ili ne, ovo je istina.
Samo kažem da nema ništa na sajtu spc. Ne sumnjam da to može biti istina, ali kad su Karići u pitanju dvostruko sam oprezan.
Link to comment
Samo kažem da nema ništa na sajtu spc. Ne sumnjam da to može biti istina, ali kad su Karići u pitanju dvostruko sam oprezan.
Pazi, ako crkva bude htela da se nekako ogradi, to ce se danas dogoditi jer su ih razvukli u stampanim medijima.
Link to comment
Samo kažem da nema ništa na sajtu spc. Ne sumnjam da to može biti istina, ali kad su Karići u pitanju dvostruko sam oprezan.
ali kada su karici i crkva u pitanju, tu vec nisam. imaju istoriju zajednickog druzenja, pevaju ko ona lutka na navijanje kada im bogi tutne lovu.
Link to comment
Pazi, ako crkva bude htela da se nekako ogradi, to ce se danas dogoditi jer su ih razvukli u stampanim medijima.
i jel demantovao neko?moram da priznam da mi je ova orijentacija vladajuce crkve i njena prirodna usmerenost ka bogatashima, i posledichno, ka (ovo)zemaljskim dobrima, veoma prirasla za ovo moje ovozemaljski skeptichno srce <_<ovlashceni uvoznik i distriburter bozije volje bash lepo ume da izabere ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...