Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ostace NKVD bez svoje ekipe u SPC. Sta je sledece? Dosijei Upravnog odbora Srbijagasa, npr?!Skandal sta ovi mediji po Srbiji rade. Ako ovako nastave, nece ostati nijednog cestitog Srbina koji je voleo vozove, ovaj, mlade decake i pio kafu sa ataseima za stampu sovjetske ambasade....

Link to comment
Beograd -- Patrijarh Irinej ogradio se od svih izjava i činjenja mitropolita Amfilohija i penzionisanog vladike Atanasija Jeftića na mitingu protiv briselskog sporazuma."Mitropolit Amfilohije me je pitao da služi moleban u hramu i ja sam se sa tim saglasio. Sve drugo što je činjeno van hrama je njegova lična stvar i njegov lični istup iza kojih ne stojim ni ja, ni Sinod, ni Crkva", rekao je patrijarh Tanjugu.Mitropolit je na protestu protiv briselskog sporazuma služio moleban tokom kojeg se pomolio "za upokojenje Vlade, Skupštine Srbije i poginule na Kosovu i Metohiji".Upitan da prokomentariše izjavu penzionisanog vladike Atanasija Jeftića da ni ubijenog premijera Zorana Đinđića nije interesovala "nebeska Srbija", patrijarh je rekao da ga je i on, preko jednog od službenika Patrijaršije, pitao da li može da bude sa tim narodom na protestu."Ja mu na to pitanje nisam odgovorio i on nije imao moju dozvolu da nastupi u gradu Beogradu", rekao je patrijarh Irinej.Ponašanje visokih dostojanstvenika Srpske pravoslavne crkve na današnjem mitingu osudio je i iguman manastira Visoki Dečani Sava Janjić je na svom Tviter nalogu."Teške reči danas u Beogradu. Zanemeo sam. Bog da nas sve sačuva", napisao je otac Sava."Ovo nigde ne vodi. Može se izraziti kritika, ali se reči moraju birati. Ipak smo Crkva", rekao je za B92 otac Sava, istakavši da je važan stav patrijarha.
Link to comment

razmisljam nesto: silan, silan posao su danas organizatori skupa, kao i Amfilohije i Atanasije, zavrsili Vucicu i Dacicu. zakazali skup u radno vreme petkom, kako bi doslo sto manje ljudi, i jedina poruka koja se cula je ona popovska bolest.

Link to comment
razmisljam nesto: silan, silan posao su danas organizatori skupa, kao i Amfilohije i Atanasije, zavrsili Vucicu i Dacicu. zakazali skup u radno vreme petkom, kako bi doslo sto manje ljudi, i jedina poruka koja se cula je ona popovska bolest.
ti stvarno misliš da je to slučajno :sleep: ? pametnome dosta.
Link to comment

Nešto u tom smislu rekao je i Grigorije u Utisku za one koji su organizovali granatiranje Dubrovnika: nije moguće da su bili baš toliko glupi.Sećam se ja i vremena kad je Služba slala Amfilohija, Atanasija i Žarka Gavrilovića na naše mitinge...radili su nas kako su hteli.

Link to comment
Sava Janjic@SavaJanjic 5 MayPresident of #Kosovo Mrs.Jahjaga visited #Decani Monastery for Easter with COMKFOR Amb. Jacobson and S.Petrovic pic.twitter.com/ieZLHsMgaASava Janjic@SavaJanjic 9 May @avucic Одличан текст Александра Вучића, искрено и јасно. http://www.sns.org.rs/novosti/vesti/aleksandar-vucic-srbi-moraju-u-evropu …Sava Janjic@SavaJanjic 9 May Dan sećanja na postradalu decu Sarajeva. Ovo veliki gubitak i bol za sve i jedna od najvecih ratnih tragedija http://sandzakpress.net/sjecanje-na-1-600-ubijene-djece-sarajeva-bol-koja-nikada-nece-nestati …
Link to comment

Saće bradonjama da daju Frušku Goru. Zato dreče ko podivljali majmuni u teranju.... oće pare, zemlju, kvadrate.. da se namire pa će prestati da drmaju kavez.Štap i šargarepa. Videle zverke da se meso jede pa bi malo da omrse..... A ono za kačavendu i pahomija - naviklo to na štapinu ili bar jahanje pa su opet posle najbolji ortaci sa "zlim totalitarnim komunističkim režimom"... ili sada "izdajničkim prodanim dušama". Đubrad. Ljigava.

Edited by Harry D'Amour
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...