Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

ovaj skandal je posluzio da se u nasoj javnosti zacementira ionako latentno prisutno izjednacavanje homoseksualizma™ i pedofilije
Na stranu (globalne) politicke manipulacije sa tim, ali neka veza postoji - zove se pederastija. Odatle i nas izraz za gejove, zar ne. (Ovo nije vrednosni sud, samo tehnicki detalj).
Link to comment
ni pre 2001. nije postojala nikakva prepreka dobrovoljnom religioznom obrazovanju. cak sam na par mesta u gradu vidjao ustanove u kojima se to obrazovanje vrsi, zovu se valjda crkve, a prodavali su i neke knjige na tu temu, Biblija i slicno.
Ja sam za liberalni pristup po tom pitanju. Pošto plaćam porez državi želim da država sprovodi obrazovanje onako kako većina poreskih obveznika hoće, a hoće veronauku, sa sve popovima included. Moje pare moja volja.
Link to comment
Ja sam za liberalni pristup po tom pitanju. Pošto plaćam porez državi želim da država sprovodi obrazovanje onako kako većina poreskih obveznika hoće, a hoće veronauku, sa sve popovima included. Moje pare moja volja.
veronauka je uvedena dekretom i bez javne rasprave. uvodjenje veronauke nije bilo u programu DOS-a. dakle, poreski obveznici nisu imali nikakve veze sa tim dogovorom Djindjica i SPC. on nije mnogo polagao na kojestarije kao sto su javne rasprave, bio je menadzer koji se gnusao forme. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ja sam za liberalni pristup po tom pitanju. Pošto plaćam porez državi želim da država sprovodi obrazovanje onako kako većina poreskih obveznika hoće, a hoće veronauku, sa sve popovima included. Moje pare moja volja.
Pa za šta si na kraju, za ljudska prava ili za kolk'o para tolko muzike? To da je većina poreskih obveznika za veronauku sa sve popovima ne znam odakle tvrdiš, jer nije bilo nikakvog referenduma o tome pre uvođenja. A i odnos dece koja to pohađaju prema onima koji ne pohađaju je oko pola-pola. Da ne pominjem da bi većina roditelja takođe volela da im deca gledaju farmu u školi, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi takođe ne bi volela da plaća porez, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi bi za nastavu na muzičkom pre izabrala hitove Miroslava Ilića nego klasičnu muziku, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi bi radije radili 4 nego 8 sati za iste pare, pa se ni to ne uvodi. Većina nit postoji u ovom slučaju, niti je argument.
Link to comment
Pa za šta si na kraju, za ljudska prava ili za kolk'o para tolko muzike? To da je većina poreskih obveznika za veronauku sa sve popovima ne znam odakle tvrdiš, jer nije bilo nikakvog referenduma o tome pre uvođenja. A i odnos dece koja to pohađaju prema onima koji ne pohađaju je oko pola-pola. Da ne pominjem da bi većina roditelja takođe volela da im deca gledaju farmu u školi, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi takođe ne bi volela da plaća porez, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi bi za nastavu na muzičkom pre izabrala hitove Miroslava Ilića nego klasičnu muziku, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi bi radije radili 4 nego 8 sati za iste pare, pa se ni to ne uvodi. Većina nit postoji u ovom slučaju, niti je argument.
Tvoje vecine postoje samo u tvojoj glavi. Ono sto postoji je da je jedna stetocina ogranicenih mentalnih sposobnosti zamenjena stetocinom jednako skromnih sposobnosti a pridadata su ovlascenja tj koriste se postojeca od strane dvojice isto vrlo ogranicenih likova. To je ekspresni proizvod demokratije. Nijedan od tih likova nije izrazio ni najmanju zelju da se promeni sistem uspostavljen iz ocajnickog poteza da se prikaze da vlast siri slobode i radi u korsit naroda koji ga je izabrao i sto je prihvaceno sa odobravanjem. Da ne pominjemo ministarku obrazovanja koja je bila najliberalnija i zastupala da i kreacionisti imaju sta da traze u drugim predmetima.Sto se tice nastave veronauke i gradjanskog to su retki predmeti u nasem skolstvu gde vecina nastavnika imaju vremena i zelju da porazgovaraju sa i saslusaju ucenike. To je ono zaista porazavajuce. Edited by fonTelefon
Link to comment
nista ovde nije protivno povelji osim kvaziobaveznosti. to samo mau ronza ona bi to sve poapsila kao pravi demokrata.
pa ne radi se o tome. ako je verska nastava nečije ljudsko pravo (slow), u smislu prava garantovanog ustavom i poveljom na nadnacionalnom nivou, onda - to nam je što nam je.a ako nije, nego je plod naše unutrašnje dnevnopolitičke trgovine i ustupaka (mau), onda je presmešna situacija u kojoj neko, kada se povede diskusija o promeni statusa quo, skiči na sva usta kako ima ljudska prava da mu se dete verski izobražava u državnoj školi.
Link to comment
Pa za šta si na kraju, za ljudska prava ili za kolk'o para tolko muzike? To da je većina poreskih obveznika za veronauku sa sve popovima ne znam odakle tvrdiš, jer nije bilo nikakvog referenduma o tome pre uvođenja. A i odnos dece koja to pohađaju prema onima koji ne pohađaju je oko pola-pola. Da ne pominjem da bi većina roditelja takođe volela da im deca gledaju farmu u školi, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi takođe ne bi volela da plaća porez, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi bi za nastavu na muzičkom pre izabrala hitove Miroslava Ilića nego klasičnu muziku, pa se to opet ne uvodi. Većina ljudi bi radije radili 4 nego 8 sati za iste pare, pa se ni to ne uvodi. Većina nit postoji u ovom slučaju, niti je argument.
Pare su pomenute u kontekstu državnog finansiranja religioznog obrazovanja. Pošto se vrlo često poteže taj argument(di su moji ateistički novci, veronauka je bila moguća i van državnih škola, zašto je sada dozvoliti u državnim školama ako je moguće drugačije?), mislim da je pošteno da se i na to odgovori. Vernici imaju pravo (između ostalog) i na veronauku u državnim školama jer su poreski obveznici. To pravo se tim ne iscrpljuje ali ga treba pomenuti ako se hoće čisti računi. Hoću da država bude servis građana a ne vrhovni arbitar koji određuje šta je dobro a šta ne za njene građane. To je samo jedna dimenzija problema ali ga treba ipak pomenuti. Ljubav za ljubav, sir za pare. Edited by slow
Link to comment
Hoću da država bude servis građana a ne vrhovni arbitar koji određuje šta je dobro a šta ne za njene građane.
Ne, vec tebi licno odgovara veronauka u skolama i to je kraj cele price. Ne postoji tako nesto kao pravo na placenu veronauku. To je privilegija koju je drzava dodelila crkvi iz politickih razloga. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
pa ne radi se o tome. ako je verska nastava nečije ljudsko pravo (slow), u smislu prava garantovanog ustavom i poveljom na nadnacionalnom nivou, onda - to nam je što nam je.a ako nije, nego je plod naše unutrašnje dnevnopolitičke trgovine i ustupaka (mau), onda je presmešna situacija u kojoj neko, kada se povede diskusija o promeni statusa quo, skiči na sva usta kako ima ljudska prava da mu se dete verski izobražava u državnoj školi.
Imaju pravo na to i bez da placaju dodatni porez. Niko ih nije zaista bio po usima na popisu i ogromna vecina se izrazila kao religiozna ne ulazim na koji nacin. da se razumemo jedino sto mi smeta je skoro pa obaveznost kroz paralelu sa gradjanskim, a ne sa bridzom i sl, a niti sam znao kako niti imao vremena da se vucaram po ustavnom sudu kad je to valjda Gasa K. naknadno uveo jer od samog starta nije bilo tako.
Link to comment
Realno i pitanje dobrovoljnog kuvarskog, noktolakirajućeg, matematičkog, preznoverujućeg ili pak seksualnog obrazovanja je ljudsko pravo. Što ne znači da sve ove predmete treba predavati u državnoj školi.Dobrovoljno religiozno obrazovanje je i pre uvođenja u škole moglo da se pohađa pri većini crkava, i tu je trebalo da i ostane. Nije bilo zabranjeno kao u komunizmu, i dotle seže stvar sa ljudskim pravima. U školama je mesto matematici i jezicima, a na časove veronauke, gatanja u karte i kamasutre dobrovoljno može i treba da ide koga god to pali, ali ne u školu.Meni je potpuno nepojmiljivo da ti je ovo kao neki argument.
to te neko lagao za komunizam. nije bilo zabranjeno, eno ti hrvatske kao dokaz. uvek su deca isla na veronauku. to sto nasi popovi nisu previse marili za svoj posao ne znaci da nije bilo dozvoljeno obavljati ga.naravno, bilo je tu nemilosti, nepopularnosti religije, komunisticke propagande, stigme al kao sto rekoh, to drugima nije bio problem.inace, s obzirom da drzava koristi skolski sistem za politicko cenjkanje a crkva za ispiranje mozga - deca i nisu tako losa.vlast i crkva pak - ko u ogledalu. ja nesto ne vidim razliku izmedju kacavende i dinkica ili riste i dacica.
Link to comment
svoj lanac prostitucije? o cemu tacno pricas?
Pa imao je ceo uhodan sistem kako dovodi dečake iz siromašnih porodica na bogosloviju u zamenu za seksualne usluge, sve uz saučesništvo jednih, prećutnu saglasnost drugih ili tiho protivljenje trećih, ne znam kako ti je to promaklo. Oko toga je sve i krenulo. Dovlači dečake iz siromašnih porodica, da im sobu, kompjuter itd. a zauzvrat - zna se.
Link to comment
to te neko lagao za komunizam. nije bilo zabranjeno, eno ti hrvatske kao dokaz. uvek su deca isla na veronauku. to sto nasi popovi nisu previse marili za svoj posao ne znaci da nije bilo dozvoljeno obavljati ga.naravno, bilo je tu nemilosti, nepopularnosti religije, komunisticke propagande, stigme al kao sto rekoh, to drugima nije bio problem.inace, s obzirom da drzava koristi skolski sistem za politicko cenjkanje a crkva za ispiranje mozga - deca i nisu tako losa.vlast i crkva pak - ko u ogledalu. ja nesto ne vidim razliku izmedju kacavende i dinkica ili riste i dacica.
Ni komunisti u kraljevini Jugoslaviji nisu bili zabranjeni. Naravno bilo je tu nemilosti, nepopularnosti komunizma, rojalističke propagande i stigme, ali to Titu i Moši Pijade nije bio problem. Ergo, sve je bilo ok.Elem, komunizam je sistematski proganjao religiju. To koliko je to smetalo "Hrvatima", svešteniku na Žabljaku vs sveštenika u Pirotu je peta priča. Već duže vreme to nije tako, crkva je mogla da organizuje svoju veronauku slobodno, što je i radila a pri prebacivanju u škole nije se sprovelo glasanje ili tako nešto, nego je stvar bila politička, a po mom mišljenju nepotrebna. Al dobro, isisali bi naši poitičari budžet i na drugi način, evo kako to kreativno Mrka radi sa gospođom Bekutom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...