Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Što se Kačavende tiče, opšte je poznato u kriminalistici da pedofili/seksualni prestupnici sa devijantnim ponašanjem biraju takva zanimanja sa kojima mogu da se što više približe potencijalnim žrtvama. Tako veliki broj pedofila bira zanimanja koja su vezana za rad sa domovima za nezbrinutu decu ili sa decom koja su ometena u razvoju. Mimikrija je ''uspešna'' čak i u svetovnim ustanovama, kako neće biti ''uspešna'' u konzervativnim i tradicionalnim ustanovama gde se bez psiholoških testova primaju novi članovi.

Sad bi mogli da iskoriste ovaj animozitet da frknu veronauku iz škola.
Wishful thinkingNema nikakvog animoziteta niti će ga biti. Pitanje veronauke nema veze sa grešnim vladikom, ja ne znam kako možeš da dovedeš te dve stvari u istu ravan.
Link to comment
Meni je Lazareva subota slava ali za ovo prvi put čujem. Da se juče nije poklopio trening sa slavskim ručkom moj sin bi išao normalno na košarkašku utakmicu. Normalno je da se ne radi za slavu i velike crkvene praznike. Ali sport nije zabranjen, to je čisto sujeverje.
Sta ne razumes u tome da se ne radi nista sto se ne mora za crveno slovo. Juce je forumasenje bilo cist greh. Skuvas rucak dan ranije, Ves masinu namestis da se sama ukljuci taj dan i opere i osusi ves i lepo sednes pred televizor i gledas prenose liturdjije i fudbala kako Bog zapoveda
Link to comment
2slowUtoliko što je veronauka u osnovnom obrazovanju politički ustupak jednoj interesnoj grupi.
Pitanje dobrovoljnog religioznog obrazovanja je ljudsko pravo i iznad je političkih interesa.
Link to comment
2slowUtoliko što je veronauka u osnovnom obrazovanju politički ustupak jednoj interesnoj grupi.
mnogo je teze oduzeti privilegije nego dati ih, da ne govorimo da ova vlast nema nikakav razlog da ukine veronauku. ona je tu da ostane.
Link to comment
Pitanje dobrovoljnog religioznog obrazovanja je ljudsko pravo i iznad je političkih interesa.
ima li rastegljivijeg pojma od tog ljudskog prava majkumu
Link to comment
Što se Kačavende tiče, opšte je poznato u kriminalistici da pedofili/seksualni prestupnici sa devijantnim ponašanjem biraju takva zanimanja sa kojima mogu da se što više približe potencijalnim žrtvama. Tako veliki broj pedofila bira zanimanja koja su vezana za rad sa domovima za nezbrinutu decu ili sa decom koja su ometena u razvoju. Mimikrija je ''uspešna'' čak i u svetovnim ustanovama, kako neće biti ''uspešna'' u konzervativnim i tradicionalnim ustanovama gde se bez psiholoških testova primaju novi članovi.
sve je to kul, samo covek nije nikakav seksualni prestupnik niti je radio bilo sta devijantno i nema veze sa ovim sto si ispisao.
Link to comment
Pitanje dobrovoljnog religioznog obrazovanja je ljudsko pravo i iznad je političkih interesa.
ni pre 2001. nije postojala nikakva prepreka dobrovoljnom religioznom obrazovanju. cak sam na par mesta u gradu vidjao ustanove u kojima se to obrazovanje vrsi, zovu se valjda crkve, a prodavali su i neke knjige na tu temu, Biblija i slicno.
Link to comment
ima li rastegljivijeg pojma od tog ljudskog prava majkumu
nista ovde nije protivno povelji osim kvaziobaveznosti. to samo mau ronza ona bi to sve poapsila kao pravi demokrata.
Link to comment
Pitanje dobrovoljnog religioznog obrazovanja je ljudsko pravo i iznad je političkih interesa.
Realno i pitanje dobrovoljnog kuvarskog, noktolakirajućeg, matematičkog, preznoverujućeg ili pak seksualnog obrazovanja je ljudsko pravo. Što ne znači da sve ove predmete treba predavati u državnoj školi.Dobrovoljno religiozno obrazovanje je i pre uvođenja u škole moglo da se pohađa pri većini crkava, i tu je trebalo da i ostane. Nije bilo zabranjeno kao u komunizmu, i dotle seže stvar sa ljudskim pravima. U školama je mesto matematici i jezicima, a na časove veronauke, gatanja u karte i kamasutre dobrovoljno može i treba da ide koga god to pali, ali ne u školu.Meni je potpuno nepojmiljivo da ti je ovo kao neki argument.
Link to comment
Pitanje dobrovoljnog religioznog obrazovanja je ljudsko pravo i iznad je političkih interesa.
Pa nije to baš tako. Pre uvođenja veronauke u škole ne bih baš rekla da su domaćinstva vodala svoju decu u crkvene prostorije da se religiozno obrazuju jer je postojala nekakva intrinsična, autonomna potreba. Ovako kad se to umeša sa osnovno-školskim gradivom, dodaje se tom sadržaju jedna nota da je u pitanju nešto što je na nivou matematike ili prirode&društva, bitno za razumevanje sveta oko sebe i funkcionisanje u istom.
Link to comment
sve je to kul, samo covek nije nikakav seksualni prestupnik niti je radio bilo sta devijantno i nema veze sa ovim sto si ispisao.
Ima, ordinirao je po srednjoškolskom internatu. Imao je svoj uhodani lanac prostitucije.
Link to comment
sve je to kul, samo covek nije nikakav seksualni prestupnik niti je radio bilo sta devijantno i nema veze sa ovim sto si ispisao.
ovaj skandal je posluzio da se u nasoj javnosti zacementira ionako latentno prisutno izjednacavanje homoseksualizma™ i pedofilijedruga je prica ako je zaista ordinirao po internatu, ali za to mi je potrebno nesto vise od reci advokata koji je priznao da je uzeo od vladike mito/reket od 50.000 evra i u zdravlju ih potrosio Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...