Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ja sam pre 30 godina imao ortaka koji je tvrdio (a to ga je poucio otac, medjunarodni diplomata) da religije, crkve i manastiri ekspresno postoje da bi se tamo fircali gejovi.Smatrao sam to prilicno radikalnom idejom, cak i za vreme oficijelnog ateizma... medjutim, vremenom kao da pokusavaju da me demantuju (posebno ovi zapadnjaci, a evo i nasi).
Uvek bi napravio sustinsku razliku izmedju religije i crkve.Religija moze biti duboko licna dok je crkva obicno autoritarna, diksriminatorska i privilegovana institucija koja cesto nema nikakve veze sa religijom.
Link to comment

Umalo da zaboravim...Danas sam u ulazu prisustvovao raspravi među klincima koja je umalo dovela do fizičkog obračuna, da nisu neki matorci izašli na vreme i smirili ih. Nekoliko klinaca zove dvojicu da igraju fudbal (ili šta već, mislim da je fudbal bio u pitanju). Ta dvojica odbijaju, navodeći da je u pitanju Lazareva subota (!) kada se ne radi ništa (!). Da sve bude još lepše, krenu da kenjaju ostalima što rade bilo šta na Lazarevu subotu.Inače, nemam pojma da li je zaista bila tzv. Lazareva subota...u svakom slučaju, bio sam vrlo iznenađen...

Link to comment

to je cela nova subkultura, znaju i citate svetaca, ide se na bogosluženja organizovano kad služi neko poznat, popovima se tutnu masne pare a ovi zauzvrat blagosiljaju biznis...

Link to comment

meni je jezivo da se deca takmice u starastvu i konzervativnosti.to je neprirodno i meni jako tesko shvatljivo. mada, kad pricas sa klincima, stices utisak da su oni u stanju pobune protiv sistema kojim vladaju pederi i Sonja Biserko.

Link to comment
meni je jezivo da se deca takmice u starastvu i konzervativnosti.
Novi model društva, protiv kog ćemo se sve teže boriti.Baš jezivo, najbolja reč da se to opiše.
Link to comment

with all due respect, nije to reprezentativan primerak. reprezentativan primerak su oni sa razvijenom urgentnom kompulzijom u blizini objekata SPC.inace ovo sve sto se desava u SPC zadnjih par danamesecigodina je ko La Bas od J.K. Huysmansa. samo cekam da izadje neki full-fledged oldschool devil-worshipping ring.

Link to comment

Sad bi mogla Crkva da iskoristi ovo i traži kompenzaciju za što se ne buni previše oko Kosova, time što bi se veronauci duplirao fond časova, i da se uvede da su deca obavezna na liturgijama.Nikada ne potcenjujte uvlakački kapacitet srpskih političara i pragmatičnost crkvenih krugova.

Link to comment
Sad bi mogla Crkva da iskoristi ovo i traži kompenzaciju za što se ne buni previše oko Kosova, time što bi se veronauci duplirao fond časova, i da se uvede da su deca obavezna na liturgijama.Nikada ne potcenjujte uvlakački kapacitet srpskih političara i pragmatičnost crkvenih krugova.
Dugo, jos vrlo dugo ce Srbija placati sve sto je lose uradjeno za Djindjiceve kratkotrajne vladavine od skolstva preko privrede do socijane zastite. Svinjarijeu predstavnickoj demokratiji su prisutne svugde u svetu osvrnimo se samo po Jevropi od Skandinvije do Kipra, ali potpuno negiranje bilo kakvog oblika moralai izmestanje u drugu sferu u oci javnosti niko nikad nije sasuo osim njega. Kome je do morala neka ide u crkvu, ne u politiku. Zato imamo drzavno rukovodstvokoje hajlujemo jer su pogazili sve sto su pricali biracima. Zato vas sve stranke potkradaju i nikom nista, voleo bih da vidim biraca LDP kome se smucio Ceda posle aktivnosti koju ne moze da pokrije poslanicka plata ili poslovni prihod zene mu ili da neko napusti SNS zbog toga sto je postavila rodjake na funkcije u javnim preduzecima. Ovde primecujem jedan talibanski pristup, i to od nepripadnika samoj crkvi, crkve same racunaju sa gresnicima pa i u svojim redovima, jer da nijetako cemu bi oni radi spasenija nasih gresnih dusa. Ovi dogadjaji ce se mozda odraziti da se ojaca jedno vrlo rigidna struja u SPC ili prelazak u subotare i sl. Isti qrc kao sa newborn krscanima.Prolazim pored Tesle grickajuci rusku cokoladu i slusam decu kako u ucionici deklamuju molitvu, svi prozori otvoreni. Kod mog podmlatka u drugoj skoli od 20 na gradjanskom njih dvoje se samo izjasnilo da ne veruje sad ko ce se od njih baviti patkometrijom sa drugom decom kako treba verovati i u sta ko bi to znao. Samoste slepi na svet oko sebe, prave slave po firmama i partijama i iznenade se da se klinci pecaju na to, a sami su kao deca bili spremni da prijave roditelje sto pricaju viceve o drugu Titiii.
Link to comment
Umalo da zaboravim...Danas sam u ulazu prisustvovao raspravi među klincima koja je umalo dovela do fizičkog obračuna, da nisu neki matorci izašli na vreme i smirili ih. Nekoliko klinaca zove dvojicu da igraju fudbal (ili šta već, mislim da je fudbal bio u pitanju). Ta dvojica odbijaju, navodeći da je u pitanju Lazareva subota (!) kada se ne radi ništa (!). Da sve bude još lepše, krenu da kenjaju ostalima što rade bilo šta na Lazarevu subotu.Inače, nemam pojma da li je zaista bila tzv. Lazareva subota...u svakom slučaju, bio sam vrlo iznenađen...
Meni je Lazareva subota slava ali za ovo prvi put čujem. Da se juče nije poklopio trening sa slavskim ručkom moj sin bi išao normalno na košarkašku utakmicu. Normalno je da se ne radi za slavu i velike crkvene praznike. Ali sport nije zabranjen, to je čisto sujeverje.
Link to comment

trolololo, pade mi napamet nest

samo cekam da izadje neki full-fledged oldschool devil-worshipping ring.
Liber Al-izacija SPC, ha ! :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...