Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Velika je šteta što se mnogi pametni tekstovi mogu čitati samo na ta dva sajta.
и што Бики нема свој сајт са фоткама.
Link to comment

^^pa to i ja kazem. dezulovic je neka vrsta zurnalistickog rock stara koji bi po pristupacnosti njegovog stila - u idealnom svetu - trebao da objavljuje tekstove u nekoj publikaciji kranje zabavnog i rasterecenog formata, nekoj vrsti ne-mafijaskog, ne-db-ovskog Kurira ili nekog neodvratnog srpskog Plejboja. prosto je greota da ga samo druga(gradjanska) Srbija cita.

Link to comment
^^pa to i ja kazem. dezulovic je neka vrsta zurnalistickog rock stara koji bi po pristupacnosti njegovog stila - u idealnom svetu - trebao da objavljuje tekstove u nekoj publikaciji kranje zabavnog i rasterecenog formata, nekoj vrsti ne-mafijaskog, ne-db-ovskog Kurira ili nekog neodvratnog srpskog Plejboja. prosto je greota da ga samo druga(gradjanska) Srbija cita.
Oslobođenje, 25.04.2013.
Link to comment

pravda za vladiku geja! robija za vladiku ratnog huskaca i svinju koja je rusila bosnjacke kuce da bi sebi zidala "parce raja na zemlji"!

Link to comment

eh sad, pravda. ne vidim da je krivicno gonjen zato sto je gej. to sto ne moze da sluzi vise crkvi koja ljude njegove orjentacije tretira kao niza bica i uci druge ljude da i tako tretiraju, nije neka nepravda, to je sasvim prirodan razvoj stvari. nek zaradi neki dinar ovozemaljskim aktivnostima, nece mu nista faliti.

Link to comment

danas je u pescaniku i milos vasic isto pricao. to mi je praksa kad mi se niko ne uvali da ide sa mnom nazad za pariz, da u vozu u povratku kuci odslusam petkom pescanicic. danas je bila 500-ta emisija. hvala svetlanama!!!

Link to comment

Zelim da vjerujem da ne bi bolje prosao ni da je, kojim slucajem, na snimku bio sa zenama. To sto to nije istina je stvar jedne vrlo opasne devijacije SPCa. Mnogi ljudi koji su tamo nisu dostojni svojih polozaja i svjesni su toga pa svoje mane prikrivaju nacionalistickom retorikom, homofobijom itd...Sadasnji i prethodni patrijarh su se vise bavili nekim drugim stvarima nego administrovanjem i vodjenjem crkve.Problem je sto vladika ima seks. Da li je to sa muskarcem, zenom ili kozom je svejedno. On se zakleo da to nece da radi. Problem je sto se vladika hvali zlatom, nakitom i autima. Problem je sto mu se sve to dopusta. Ali, to je najvise problem crkve i onih obicnih i postenih vjernika. Crkvena homofobija je drugi par cipela.

Link to comment

pa to.on to moze da radi kao gradjanin kacavenda, ali ne sme kao vladika kacavenda.isto kao sto gradjanin radovic moze izraziti svoje neslaganje nacinom resavanja pitanja kosova, ali u civilnoj odeci,a ne zaklonjen iza mantija kao arhiepiskop amfilohije.uopste, problem u celoj prici je to licemerje crkve, koja se bavi svime i svacim osim da se drzi i propoveda ono zbog cega postoji.

Link to comment
Problem je sto vladika ima seks. Da li je to sa muskarcem, zenom ili kozom je svejedno. On se zakleo da to nece da radi.
kako im ide to sa činovima i celibatom? od kog momenta ne smeju više? Edited by Ravanelli
Link to comment
a kad sam ja prico isto sto i Dezulovic, htedoste me konjma za repove...eh sta je teret anonimnosti :(
dezulovic prica kojesta (sto mu inace nije obicaj), a samim tim i ti. bio bi u pravu da je gradjanin k. rodjen kao vladika, ali ova to nije. on je svesno pristupio organizaciji za koju je poznato da uskracuje odredjena ljudksa prava, i napredovao do cina vladike. a taj cin nosi sobom i odredjene duznosti, tipa da se ne trpa u bulju. niko ga nije bio po usima da to radi.ovo bi bilo ko da se sluzbenik banke koji je pokrao novac brani time da je kleptoman. to moze ako si drpio nesto u samoposluzi ili sa kioska, a ne ako si se svesno utrpao na mesto gde je veliki novac u obrtaju.
Link to comment
on je svesno pristupio organizaciji za koju je poznato da uskracuje odredjena ljudksa prava, i napredovao do cina vladike. a taj cin nosi sobom i odredjene duznosti, tipa da se ne trpa u bulju. niko ga nije bio po usima da to radi.
Ja sam pre 30 godina imao ortaka koji je tvrdio (a to ga je poucio otac, medjunarodni diplomata) da religije, crkve i manastiri ekspresno postoje da bi se tamo fircali gejovi.Smatrao sam to prilicno radikalnom idejom, cak i za vreme oficijelnog ateizma... medjutim, vremenom kao da pokusavaju da me demantuju (posebno ovi zapadnjaci, a evo i nasi).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...