Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Nisu a trebalo bi. Imam i tekst saopstenja za njih. "...Javno proklamovani stavovi SPC i samog vladike Kacavende spram seksualnih sloboda ne mogu i ne smeju da budu alibi za homofobnu kampanju...."
Apsolutno.
Link to comment
Nije to bitno kod ovog pitanja o godinama ucesnika. Pitanje je da li bezbedonosne sluzbe smeju da angazuju maloletne saradnike.
BND ili BIA?
Link to comment

Zapravo tek sada postaje apsurdan onaj muk posle objavljivanja prvih fotki Nestorovića sa Kačavendom. Sav kičeraj vladičanskih dvora trebao je Sinodu da bude signal sam za sebe.Malo je reći da su krivi. Nikakva služba bezbednosti ne može biti krivlja od njih, imali su jako puno vremena da prevaziđu bruku, ali lepo kaže Vasa: bahato je to...

Link to comment

ukoliko je kacavendin modus operandi bio ovaj:601929_482605385146176_620876993_n.jpgprema nasem zakonu ima osnova za krivicno gonjenje zbog boldovanog:The age of consent in Serbia is 14, regardless of sexual orientation and/or gender. This is regulated by Chapter 18 (Sexual Offences) of the Penal Code of the Republic of Serbia and especially Article 180 (prohibiting sexual intercourse with a child). Article 112 defines a child as a person under 14 years of age. Article 181 prohibits sexual intercourse with a juvenile (defined in Article 112 as a person under 18) if the juvenile is entrusted for learning, tutoring, guardianship or care. Article 190 furthermore forbids cohabitation with a minor (person under 18) unless a marriage is conducted.

Link to comment
prema nasem zakonu ima osnova za krivicno gonjenje zbog boldovanog:
jos samo da prisajedinimo Srpsku k`o sto Bog zapoveda pa cemo moci i da krivicno gonimo vladiku zvornicko-tuzlanskog :s_c:
Link to comment
[/size]jos samo da prisajedinimo Srpsku k`o sto Bog zapoveda pa cemo moci i da krivicno gonimo vladiku zvornicko-tuzlanskog :s_c:
:Dtotalno sam previdela tu sitnicu :s_c:(a ne znam,mozda je i u BIH slicno, ne da mi se vracati se na wiki..)edit -svejedno, i da jeste tako... sila zakona nije najveca sila ni u srbiji ni u bosni..samo kazem Edited by InvisibleLight
Link to comment
Article 181 prohibits sexual intercourse with a juvenile (defined in Article 112 as a person under 18) if the juvenile is entrusted for learning, tutoring, guardianship or care.
Па ваљда су младићи пунолетни приликом уписа Богословијеи у чему се то разликује (са законске стране) од примера са рецимо БГ универзитета где професори "помажу" студентима (упис, школарине, оцене...) у замену за секс? Edited by Далибор
Link to comment
Па ваљда су младићи пунолетни приликом уписа Богословијеи у чему се то разликује (са законске стране) од примера са рецимо БГ универзитета где професори "помажу" студентима (упис, школарине, оцене...) у замену за секс?
i to je tacno. opet sam previdela :isuse: -jednu godinudefinitivno nema razlike u tvojim primerima..moguce da kachavenda nije krshio zakon, dovoljno su mu mladi i oni sa 19 - 20 godinaostaje pitanje licemerja, govora mrznje i radnji protiv hriscanskih nacela..a to je stvar crkve..nek rade sta hoce s tim u vezi, samo nek se ne mesaju u druge stvari u drustvu iz pozicija koje su diskreditovane gorenavedenim postupcimaEDIT - sad uletese syme i dabovic sa objasnjenjem godista vladikinih potencijalnih zrtavakakogod..dakle onda imamo u zakonu BiH:Article 205(2) prohibits sexual intercourse with a juvenile (defined as a person under 18) by "abuse of position". Edited by InvisibleLight
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...